>

Apie kriminalinę policiją dažniausiai išgirstame tada, kai visuomenę supurto baisus nusikaltimas arba sulaikomi stambaus masto nusikaltėliai. Šalies policijos komisariatuose apie 2 tūkstančius kriminalistų kasdien dirba daug nepastebimo darbo, stengdamiesi užkirsti kelią dar ruošiamiems nusikaltimams ir vykdo kovą su nusikalstamumu, kuri labai reikšminga valstybei ir vertinama visuomenės.

Lietuvos kriminalinės policijos sistemą sudaro:

  • Lietuvos kriminalinės policijos biuras – centrinė kriminalinės policijos institucija (formuoja kriminalinės policijos veiklos strategiją, koordinuoja ir kontroliuoja šalies apskričių kriminalinės policijos veiklą; užkardo ir tiria sunkius ir labai sunkius, tarptautinius, tarpregioninius, aukšto lygio organizuotų nusikalstamų grupių daromus nusikaltimus ir kitas nusikalstamas veikas, darančias didelę žalą valstybei ir asmenims);
  • Policijos departamento Kriminalistinių tyrimų valdyba (atlieka įvykio vietose paimtų objektų laboratorinius tyrimus ir ekspertizes, tiria sunkių ir labai sunkių nusikalstamų veikų padarymo vietas ir koordinuoja tokių vietų tyrimą šalyje, kaupia ir tvarko įvairias kriminalistines kolekcijas ir duomenis, reikalingus nusikaltimams atskleisti ir tyrimams ar ekspertizėms atlikti);
  • dešimties apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų kriminalinės policijos padaliniai (užtikrina nusikalstamų veikų prevenciją, atskleidimą ir tyrimą savo apskrities teritorijoje).

Lietuvos kriminalinė policija yra vienas moderniausių ir pažangiausių Lietuvos policijos padalinių, kurio tradicijos buvo kuriamos ir puoselėjamos ne vienos kriminalistų kartos. Teigiamas užsienio kolegų įvertinimas ir atsiliepimai, vykdomos bendros operacijos ir jungtiniai tarptautiniai tyrimai bei atskleidžiami rezonansiniai nusikaltimai patvirtina aukštą Lietuvos kriminalinės policijos gebėjimų lygį.

Tiek centrinė, tiek apskrityse dirbanti kriminalinė policija veikia vieningai, nes įveikti šiuolaikinio nusikalstamumo iššūkius Lietuvos kriminalinė policija gali tik susitelkusi, vientisa ir universali.

Nuo 1993 m., kiekvienais metais artėjant spalio 27-ąjai – Kriminalinės policijos dienai – susumuojami ir apibendrinami kriminalinės policijos darbo rezultatai, išrenkamas geriausias metų kriminalistas, kuris simboliškai vadinamas „Metų sekliu“, jam įteikiama legendinio detektyvo Šerloko Holmso pypkė.

 

 

 

Atnaujinimo data: 2024-02-01