Prevencija

Neradote naudingos sau aktualios informacijos? Užduokite klausimą

Nuo 2020 metų sausio 1 d. nutrauktas policijos įstaigų pareigūnų vykdomas prevencinis gyventojų daiktų registravimas ir duomenų kaupimas atskiruose policijos įstaigų žurnaluose ir (ar) kompiuterinėse laikmenose.

Pažymėti savo vertingus daiktus nemokamai galite interneto svetainėje https://pazymetas.lt.

Įvykus vagystei, nukentėjusieji turi pranešti policijos pareigūnams, kad daiktas buvo pažymėtas.

Informaciją, kaip pažymėti daiktus, galite rasti čia: https://www.pazymetas.lt/duk.
Jei asmuo nori parduoti daiktą, kuris buvo pažymėtas policijoje iki 2020 m., reikia vėl kreiptis į policijos įstaigą, kurioje daiktas buvo pažymėtas.
Rekomenduojame pateikti užklausą el. paštu [email protected], nurodant kurioje policijos įstaigoje daiktas buvo pažymėtas, ir Jūsų laiškas bus perduotas atsakingam bendruomenės pareigūnui, kuris pats su Jumis susisieks dėl šių duomenų pakeitimo, ir suderinsite atvykimo į policijos įstaigą laiką.
Jei asmuo nori parduoti daiktą, pažymėtą interneto svetainėje, duomenis reikia atnaujinti savarankiškai. Informaciją, kaip tai padaryti, galite rasti čia: https://www.pazymetas.lt/duk.

Policijos rėmėju gali tapti asmuo:
1) ne jaunesnis kaip 18 metų;
2) įgijęs vidurinį išsilavinimą;
3) mokantis lietuvių kalbą;
4) Lietuvos Respublikos pilietis ar nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenantis Europos Sąjungos pilietis.

Asmuo, norintis tapti policijos rėmėju, pateikia prašymą policijos įstaigos ar jos struktūrinio padalinio vadovui. Prašymo formą galite rasti čia. (Paspaudus nukreipia į Paslaugos – Prašymai)
Prašymą galite atsiųsti el. paštu [email protected]. Tada pretendentas yra tikrinamas, ar atitinka policijos rėmėjams keliamus reikalavimus.

Susirinkus pakankamai pretendentų, asmenys, atitinkantys policijos rėmėjams keliamus reikalavimus, kviečiami į mokymus* (teisiniai, psichologiniai, pirmosios pagalbos, kovinės savigynos mokymai).

Pretendentai, baigę mokymus, laiko egzaminą. Jį išlaikę asmenys įrašomi į policijos rėmėjų sąrašą. Policijos rėmėjai pasirašo 3 metų savanoriškos veiklos sutartį, kurioje raštu pasižada neatlygintinai padėti policijai Policijos rėmėjų nuostatuose nustatytomis sąlygomis ir pagrindais.

Neišlaikius egzamino, jį leidžiama perlaikyti po pusės metų.

Daugiau informacijos apie policijos rėmėjus galite rasti čia.

*  Netaikoma buvusiems policijos pareigūnams ir garbės policijos rėmėjams.

Sukurkite saugios kaimynystės grupę ir gyvenkite saugiai, atlikę šiuos 8 žingsnius:

1 žingsnisSusipažinkite su savo kaimynais ir sukvieskite visus į susirinkimą, į kurį pasikvieskite ir Jūsų teritoriją prižiūrintį apylinkės inspektorių ar bendruomenės pareigūną.
2 žingsnisIšsirinkite saugios kaimynystė grupės vadovą, kuris parašys saugios kaimynystės prašymą.
3 žingsnisPasikeiskite telefono numeriais, kad prireikus galėtumėte nesunkiai juos surasti.
4 žingsnisSiekdami padidinti namo (kiemo) saugumą, kartu aptarkite ir sudarykite priemonių planą, kurį norėtumėte įgyvendinti su policijos pareigūnais ar kitų institucijų darbuotojais.
5 žingsnisSkatinkite savo kaimynus būti neabejingiems ir kreiptis į policiją pamačius nusikaltimą ar kitą teisės pažeidimą, pasirūpinkite, kad jaunimas Jūsų gyvenamoje teritorijoje turėtų kuo užsiimti.
6 žingsnisIšvalykite savo kaimyniją! Į šią veiklą įtraukite visus – vaikus, paauglius, pagyvenusius žmones. Grafičiai, šiukšlės, apleisti automobiliai, apgriuvę pastatai praneša potencialiems nusikaltėliams, kad nesirūpinate savo gyvenamosios aplinkos saugumu, sudarote sąlygas nusikaltimams.
7 žingsnisKreipkitės į savivaldybę prašydami padėti išspręsti problemas. Pasikonsultuokite su policijos ar draudimo specialistais apie priemones, padėsiančias padidinti gyvenamosios aplinkos saugumą, ir inicijuokite jų įgyvendinimą.
8 žingsnisSuderinkite su kaimynais, pasirinkite vietą ir pakabinkite stendą su aktualia prevencine informacija apie apsaugos nuo nusikaltimų būdus, saugią kaimynystę ir kt.

Jeigu norite sužinoti Jūsų teritoriją prižiūrinčio bendruomenės pareigūno kontaktus, galite skambinti policijos informacijos telefono numeriu 8 700  60 000 arba kreiptis el. paštu[email protected](kreipdamiesi el. paštu, nepamirškite nurodyti adreso, kuriuo planuojate įsteigti saugios kaimynystės grupę).

Daugiau informacijos apie saugią kaimynystę galite rasti čia.

Policija siūlo Jums savanoriškai užregistruoti policijoje savo turimą vaizdo stebėjimo kamerą ir prisidėti prie saugios aplinkos kūrimo.

Policija nematys, ką fiksuoja Jūsų kamera, tačiau nutikus įvykiui, paprašysime įrašo, kurį galbūt užfiksavo Jūsų vaizdo kamera. Registruodami kamerą, Jūs neprisiimsite jokių papildomų įsipareigojimų, nepatirsite jokių išlaidų.

Jūsų pateikta informacija apie turimą kamerą bus žinoma tik policijai, Jūsų duomenys bus saugūs.

Daugiau informacijos galite rasti čia: https://policija.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/viesosios-tvarkos-ir-gyventoju-saugumo-uztikrinimas/registruok-savo-vaizdo-kamera.

Atnaujinimo data: 2024-12-10