Eismo saugumas

Neradote naudingos sau aktualios informacijos? Užduokite klausimą

• Automobiliai, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3 500 kg ir kurie skirti ir suprojektuoti vežti ne daugiau kaip aštuonis keleivius, neįskaitant vairuotojo; 
• šie automobiliai gali būti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750 kg; 
• šie automobiliai taip pat gali būti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, tačiau šio junginio didžiausioji leidžiamoji masė turi būti ne didesnė kaip 4 250 kg; automobilio ir priekabos, kurios didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 750 kg, junginį, kurio didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3 500 kg, leidžiama vairuoti tik išlaikius įgūdžių ir elgsenos patikrinimo egzaminą VĮ „Regitra“ (96 kodui įgyti).

Atsakymus į klausimus, susijusius su administraciniais nusižengimais, baudomis, mokymusi vairuoti su šeimos nariu, techninės apžiūros panaikinimo sąlygas, papildomus mokymus pradedantiesiems vairuotojams ir kitą informaciją apie dalyvavimą eisme rasite Lietuvos kelių policijos tarnybos interneto svetainės D.U.K. skiltyje

Pradedantysis vairuotojas turi baigti papildomus mokymus, jeigu sukėlė eismo įvykį, per kurį buvo sutrikdyta eismo dalyvio sveikata, arba pažeidė Kelių eismo taisyklių reikalavimus, susijusius su:

1) vairuotojų pareigomis pėstiesiems;
2) lenkimo taisyklėmis;
3) draudimu vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis;
4) eismo reguliavimo signalų nesilaikymu;
5) įspėjamųjų signalų naudojimu;
6) važiavimu per sankryžas;
7) vairuotojų naudojimusi saugos diržais;
8) motociklininko šalmo dėvėjimo pažeidimais;
9) nustatyto greičio viršijimu daugiau kaip 10 km/val.;
10) transporto priemonių vairavimu, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (nuo 0 iki 0,4 promilės).

Per kiek laiko pradedantysis vairuotojas turi baigti papildomus vairuotojų mokymus?

Pradedantysis vairuotojas turi išklausyti papildomus vairuotojų mokymus per 1 metus nuo nutarimo (teismo nuosprendžio), kuriuo asmuo pripažintas padariusiu teisės pažeidimą, įsiteisėjimo dienos arba nuo administracinio nurodymo, surašyto padarius administracinį nusižengimą, įvykdymo dienos (ši nuostata netaikoma asmenims, kuriems vairuotojo pažymėjimas išduotas iki 2019-04-01).

Kur kreiptis dėl papildomų vairuotojų mokymų?

Mokymo įstaigų, kurios turi teisę organizuoti papildomus vairuotojų mokymus, sąrašas pateiktas Lietuvos transporto saugos administracijos interneto svetainėje. Informaciją apie reikiamus dokumentus Jums gali suteikti pasirinkta mokymo įstaiga.

Ar padaręs Kelių eismo taisyklių pažeidimą, dėl kurio turėčiau baigti papildomus vairuotojų mokymus, būsiu apie tai papildomai įspėtas policijos pareigūno?

Informacija apie būtinybę baigti papildomus vairuotojų mokymus nėra pateikiama administracinio nusižengimo protokole, nes to nenumato Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksas. Policijos pareigūnas gali, tačiau neprivalo, priminti apie pareigą baigti papildomus vairuotojų mokymus.

Taip, transporto priemonės ir (ar) priekabos, registruotos užsienio šalyje (turinčios galiojančios techninės apžiūros dokumentus ir apdraustos privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu), gali dalyvauti viešajame eisme Lietuvoje. Atsižvelgiant į tai, kokioje šalyje registruota transporto priemonė, eisme bus galima dalyvauti skirtingą nustatytą laikotarpį.

Kiek laiko galiu dalyvauti viešajame eisme su transporto priemone, kuri registruota kitoje Europos Sąjungos šalyje?

Su Europos ekonominės erdvės šalyje registruota motorine transporto priemone ir (ar) priekaba  į Lietuvos Respubliką atvykę asmenys viešajame eisme gali dalyvauti neribotą laiką, nes remiantis Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 27 straipsniu, reikalavimas registruoti motorinę transporto priemonę ir (ar) priekabą Lietuvos Respublikoje netaikomas.

Kiek laiko galiu dalyvauti viešajame eisme su transporto priemone, kuri registruota kitoje užsienio šalyje, kuri nepriklauso Europos Sąjungai?

Su užsienio valstybėje, kuri nėra Europos Sąjungos valstybė narė ir nėra Europos ekonominės erdvės šalis, registruota motorine transporto priemone ir (ar) priekaba į Lietuvos Respubliką atvykę asmenys gali dalyvauti viešajame eisme iki 90 dienų per metus (šiuo laikotarpiu jiems netaikomas reikalavimas registruoti transporto priemonę Lietuvos Respublikoje).

Jei asmuo nori dalyvauti viešajame eisme ilgiau nei 90 dienų per metus, jis turi kreiptis į VĮ „Regitra“ dėl transporto priemonės ir (ar) priekabos registravimo Lietuvoje.

Nusipirkau transporto priemonę užsienio šalyje. Ji turi užsienio šalyje išduotus tranzitinius numerius. Transporto priemonė yra drausta privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu ir turi galiojančius techninės apžiūros dokumentus. Kiek laiko galiu dalyvauti eisme?

Laikotarpis priklauso nuo šalies, kurioje buvo išduoti tranzitiniai numeriai. Dažniausiai tranzitinių numerių galiojimo laikas nurodomas ant pačių tranzitinių numerių. Viešajame eisme galite dalyvauti tol, kol tranzitiniai numeriai yra galiojantys. Išsamesnės informacijos apie tranzitinių numerių galiojimą rekomenduojame kreiptis į VĮ „Regitra“.

Nuo 2023-01-02 pasikeitus Lietuvos Respublikos kelių įstatymo 13 str. 1 d. nuostatoms techninės eismo reguliavimo priemonės (kelio ženklai, šviesoforai, kelių horizontalusis ženklinimas, kelio užtvarai ir pan.) valstybinės reikšmės keliuose įrengiamos suderinusios su akcine bendrove Lietuvos automobilių kelių direkcija, kituose keliuose – su savivaldybės institucija.

Dėl techninių eismo reguliavimo priemonių įrengimo projektų daugiabučių kiemuose derinimo reikėtų kreiptis į miesto (rajono) savivaldybę ar jos įgaliotą instituciją. Policija nuo 2023-01-02 šių projektų nederina.

Jeigu žemės savininkas yra Jūsų miesto savivaldybė

1. Su parengtu projektu Jums reikia kreiptis į savivaldybę (bus pasirašoma žemės nuomos sutartis,  gaunamas žemės savininko sutikimas).
2. Jums reikia kreiptis į apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Būtina pateikti projektą, dokumentus, patvirtinančius, kad buvo suderinta su savivaldybe, ir dokumentą, patvirtinantį, kad gyventojai sutinka dėl kelio ženklo (ar kelio užtvaro) įrengimo (tai gali būti gyventojų susirinkimo protokolas su parašais, sutikimas dėl kelio ženklo įrengimo su visų gyventojų parašais ir kt.). 

Jeigu žemės savininkas yra fizinis ar juridinis asmuo

galite iš karto kreiptis į apskrities vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos padalinį su pirmiau nurodytais dokumentais. Atkreipiame dėmesį, kad kartu turi būti pateiktas ir žemės savininko sutikimas.

Pateikti prašymą dėl kelio ženklo (ar kelio užtvaro) įrengimo (kartu su pirmiau nurodytais dokumentais) galima:

• interneto svetainėje https://epilietis.lrv.lt/ (asmens tapatybei identifikuoti pakanka el. bankininkystės prisijungimų);

• el. paštu [email protected];

Prašymas turi būti pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu. Suformuoti tokį dokumentą be papildomos programinės įrangos galite VĮ Registrų centro interneto svetainėje https://www.gosign.lt.
Jei neturite tokios galimybės, tada galite el. paštu atsiųsti prašymą, kuris būtų pasirašytas ranka, kartu pateikdami savo asmens tapatybės kortelės ar paso kopiją. 

• atvykus į bet kurį policijos komisariatą.

Prašymas turi būti adresuotas tam apskrities vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos padaliniui, kurio teritorijoje planuojama įrengti kelio ženklą ir (ar) kelio užtvarą. 

Esu Lietuvoje registruotos transporto priemonės savininkas. Kokius dokumentus privalau turėti su savimi ir pateikti paprašius policijos pareigūnui?

Jei vairuojate Lietuvoje registruotą transporto priemonę ir esate jos savininkas, tikrinančiam policijos pareigūnui turite pateikti:
• asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę). Vairuotojo pažymėjimą privaloma pateikti tik tada, jei jis išduotas ne Lietuvoje

Pateikti neprivalote: 
• Lietuvoje registruotos transporto priemonės registracijos liudijimo;
• privalomojo civilinės atsakomybės draudimo liudijimo (kai transporto priemonė drausta Lietuvoje);
• privalomosios techninės apžiūros dokumentų (kai techninė apžiūra atlikta Lietuvoje).   

Šiuos duomenis pareigūnas galės pasitikrinti policijos informacinėse sistemose.

Vairuoju Lietuvoje registruotą transporto priemonę, tačiau nesu jos savininkas. Kokius dokumentus privalau turėti su savimi ir pateikti paprašius policijos pareigūnui?

Jei vairuojate Lietuvoje registruotą transporto priemonę, tačiau nesate jos savininkas, tikrinančiam policijos pareigūnui turite pateikti:
• asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę).Vairuotojo pažymėjimą privaloma pateikti tik tada, jei jis išduotas ne Lietuvoje;
• transporto priemonės registracijos liudijimą (pateikiamas tik originalus dokumentas).

Pateikti neprivalote: 
• Lietuvoje registruotos transporto priemonės registracijos liudijimo;
• privalomojo civilinės atsakomybės draudimo liudijimo (kai transporto priemonė drausta Lietuvoje);
• privalomosios techninės apžiūros dokumentų (kai techninė apžiūra atlikta Lietuvoje).   

 Šiuos duomenis pareigūnas galės pasitikrinti policijos informacinėse sistemose.

Vairuoju transporto priemonę, kuri registruota užsienio šalyje. Taip pat turiu vairuotojo pažymėjimą, kuris yra išduotas ne Lietuvoje. Kokius dokumentus privalau turėti su savimi ir pateikti paprašius policijos pareigūnui?

Kai transporto priemonės registruota ne Lietuvoje ir (ar) vairuotojo pažymėjimas taip pat išduotas užsienio šalyje, tikrinančiam policijos pareigūnui turite pateikti:
• vairuotojo pažymėjimą;
• transporto priemonės registracijos liudijimą;
• privalomojo civilinės atsakomybės draudimo liudijimą (kai transporto priemonė drausta užsienio šalyje);
• privalomosios techninės apžiūros dokumentus (kai techninė apžiūra atlikta užsienio šalyje). 

Atkreipiame dėmesį, kad policijos pareigūnui turi būti pateikiami minėtų dokumentų originalai.

Ar vairuodamas kitam fiziniam asmeniui priklausančią transporto priemonę, turiu su savimi turėti panaudos sutartį?

Panaudos sutarties tikrinančiam policijos pareigūnui pateikti neturite. Dokumentų sąrašas priklauso nuo to, kur registruota transporto priemonė ir kurioje valstybėje išduotas Jūsų vairuotojo pažymėjimas.

Dokumentų sąrašas: (išvažiuojanti dalis)
• asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (pasas arba asmens tapatybės kortelę). Vairuotojo pažymėjimą privaloma pateikti tik tada, jei jis išduotas ne Lietuvoje;
• transporto priemonės registracijos liudijimas (pateikiamas tik originalus dokumentas);
• privalomojo civilinės atsakomybės draudimo dokumentai (pateikiami tik tada, jei transporto priemonė drausta ne Lietuvoje);
• privalomosios techninės apžiūros dokumentai (pateikiami tik tada, jei transporto priemonė drausta ne Lietuvoje).                                                                                
Dėl to, ar naudojantis kitam asmeniui priklausančia transporto priemone Jums vertėtų sudaryti panaudos (ar nuomos) sutartį, rekomenduojame pasitarti su teisininkais.

Kiek procentų galima tamsinti transporto priemonės langus? Jei mano transporto priemonė registruota užsienio šalyje, kurioje leidžiamas mažesnis šviesos laidumas, ar su tokia transporto priemone galiu dalyvauti viešajame eisme?

Pagal Techninių motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimų, patvirtintų Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2008-08-02 įsakymu Nr. 88-3550 ,,Dėl Techninių motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimų patvirtinimo“, 3.2.4 papunktį transporto priemonės stiklų, patenkančių į priekinį 180 laipsnių vairuotojo matymo lauką, šviesos laidumas turi būti ne mažesnis negu 70 proc. priekinio stiklo ir 70 proc. priekinių šoninių ir priekinių durų stiklų. 

Jei transporto priemonės stiklų šviesos laidumas neatitinka šių reikalavimų, transporto priemonės vairuotojui gali būti taikoma administracinė atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 415 straipsnio 2 dalį (skiriama bauda nuo 30 iki 40 eurų).

Atkreipiame dėmesį, kad kitoje užsienio valstybėje galiojantys įstatymai negalioja Lietuvos Respublikos teritorijoje (išskyrus bendrus Europos Sąjungos teisės aktus, kurie perkeliami į kiekvienos šalies vidaus teisinę sistemą, jei tai privaloma visoms Europos Sąjungos šalims), todėl dalyvaujant viešajame eisme Lietuvoje privaloma laikytis galiojančių Kelių eismo taisyklių ir Lietuvos Respublikos įstatymų.

Ar galiu vairuoti automobilį su vairu dešinėje pusėje?

Draudžiama dalyvauti viešajame eisme motorinėms transporto priemonėms, kurios pritaikytos eismui kairiąja kelio puse ir (ar) turi vairą dešinėje pusėje, išskyrus:
a) tas, kurios buvo įregistruotos Lietuvos Respublikoje iki 1993 m. gegužės 1 d.;
b) kurios pagal konstrukciją ir įrangą yra skirtos specialioms darbo funkcijoms atlikti;
c) pripažintos istorinėmis motorinėmis transporto priemonėmis;
d) turi pagal susisiekimo ministro ar jo įgaliotos institucijos nustatytus reikalavimus numatytoje vietoje įrengtą netiesioginio matymo įrangą, skirtą vairuotojo priekiniam matomumui pagerinti, – periskopinius priekinio vaizdo veidrodžius, taip pat kamerą su monitoriumi, kurie galėtų filmuoti ir rodyti eismą šviesiuoju ir tamsiuoju paros metu ir kai blogas matomumas. Šios transporto priemonės taip pat privalo turėti šias eismo saugumą užtikrinančias priemones: eismui dešiniąja kelio puse pritaikytus šviesos prietaisus ir šoninius galinio vaizdo veidrodžius. Keleivius vežančių autobusų bent vienos keleiviams laipinti skirtos durys privalo būti dešinėje pusėje. Krovininiai automobiliai, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 7 500 kg ir kurie skirti ir suprojektuoti vežti ne daugiau kaip aštuonis keleivius, neįskaitant vairuotojo, privalo tam numatytose vietose turėti įrengtą papildomą netiesioginio matymo įrangą, skirtą vairuotojo matomumui pagerinti, – eismui dešiniąja kelio puse pritaikytus plataus stebėjimo kampo ar (ir) artimo vaizdo veidrodžius.

Jeigu nustatoma, kad vairuoja ilgiau nei 90 d. per metus, Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 415 straipsnio 6 dalyje nustatyta atsakomybė (bauda vairuotojui nuo vieno šimto iki dviejų šimtų eurų), o pakartotinai nusižengus, atsakomybė nustatyta 415 straipnio 7 dalyje (užtraukia baudą nuo dviejų šimtų iki trijų šimtų eurų).

Šis draudimas netaikomas laikinai (iki 90 dienų per metus) Lietuvos Respublikoje esančioms užsienio valstybėje registruotoms motorinėms transporto priemonėms, kurios pritaikytos eismui kairiąja kelio puse ir (ar) turi vairą dešinėje pusėje, taip pat priekaboms, kurios pritaikytos eismui kairiąja kelio puse.

Žemesni kaip 135 cm ūgio vaikai lengvuoju ar krovininiu automobiliu vežami prisegti jų ūgiui ir masei pritaikytomis vaikų prisegimo sistemomis pagal gamintojo nurodytą dydžio intervalą ir didžiausią vaiko masę arba šias grupes:

  • 0 grupė skirta vaikams, kurie sveria mažiau kaip 10 kg;
  • 0+ grupė skirta vaikams, kurie sveria mažiau kaip 13 kg;
  • I grupė skirta vaikams, kurie sveria nuo 9 iki 18 kg;
  • II grupė skirta vaikams, kurie sveria nuo 15 iki 25 kg;
  • III grupė skirta vaikams, kurie sveria nuo 22 iki 36 kg.

Draudžiama ant priekinės sėdynės vežti vaiką specialioje sėdynėje, kuri atsukta kryptimi, priešinga važiavimo krypčiai, jeigu priekinė sėdynė apsaugota saugos pagalve. Ši nuostata netaikoma, jeigu priekinės saugos pagalvės veikimo mechanizmas išjungtas.

Rekomenduojama, kad vaikas specialioje jo ūgiui ir masei pritaikytoje sėdynėje, kuri atsukta kryptimi, priešinga įprastai motorinės transporto priemonės važiavimo krypčiai, būtų vežamas kaip galima ilgiau (kaip nurodo sėdynės gamintojas).

Vaikų kėdutės neprivalomos autobusuose (privaloma lengvuosiuose ir krovininiuose automobiliuose).

Ar galiu vairuoti sunkųjį keturratį?

Sunkųjį keturratį, įregistruotą Traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų registre, galite vairuoti turėdamas SM, SKM kategoriją.

Ar galiu vairuoti sunkųjį keturratį motociklą, kuris yra registruotas savivaldybėje, keliais, kuriuose draudžiamas traktorių eismas?

Sunkiojo keturračio motociklo apibrėžimas pateikiamas Traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų registravimo taisyklėse, patvirtintose žemės ūkio ministrės 2006-10-12 įsakymu Nr. 109-4138 „Dėl Traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų registravimo taisyklių patvirtinimo“, kuriose apibrėžta, kad sunkusis keturratis motociklas yra keturratė savaeigė mašina, kurios konstrukcinis greitis didesnis kaip 45 km/h, eksploatacinė masė didesnė kaip 400 kg ir (arba) variklio galia didesnė kaip 15 kW. 

Pagal pateiktą sunkiojo keturračio motociklo apibrėžimą draudžiama važiuoti savivaldybės keliais, kuriuose yra draudžiamas traktorių eismas.

Ar galiu vairuoti galingąjį keturratį?

Galingasis keturratis motociklas yra keturratė motorinė transporto priemonė, kurios didžiausioji naudingoji galia didesnė kaip 15 kW, bet ne didesnė kaip 100 kW, variklio darbinis tūris ne didesnis kaip 1 000 cm3.

Galingasis keturratis registruojamas VĮ ,,Regitra“ ir gali būti vairuojamas turint A ir B kategorijas kartu. Atkreipiame dėmesį, kad galingąjį keturratį galite vairuoti turėdami tik B kategoriją, jei ji įgyta iki 2014 m. liepos 1 d. 

Galingieji keturračiai, kurie registruojami savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriuje, laikomi ir registruojami kaip traktoriai. Jei šis keturratis registruotas kaip traktorius iki 60 kW, jį vairuoti galima tik turint TR1 ir B kategorijas.

Ar reikia turėti vairuotojo pažymėjimą, norint vairuoti mopedus ir lengvuosius keturračius?

Norint vairuoti mopedus ir lengvuosius keturračius, kurių masė be krovinio ne didesnė kaip 350 kg, didžiausiasis projektinis greitis ne didesnis kaip 45 km/h ir variklio darbinis tūris ne didesnis kaip 50 cm3, turite įgyti AM kategoriją. AM kategorijos transporto priemones galima vairuoti, turint A1, A2, A, B1, B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE ir T kategorijas. Traktorininko vairuotojo pažymėjimas nesuteikia teisės vairuoti AM kategorijos transporto priemonių. 

Ar galiu keturračiu vežti vaiką?

Pagal Kelių eismo taisyklių 195.3 papunktį draudžiama mopedais, motociklais (išskyrus motociklus su priekabomis), triračiais, visų rūšių keturračiais vežti vaikus iki 12 metų.

Ar galiu vairuoti motociklą, jeigu dokumentuose nenurodyti kilovatai?

Taip, galite, tačiau, jeigu nėra nurodytos galios kilovatais, motociklą galite vairuoti tik turėdami A kategoriją.

Ar galima mopedo vairuotojui arba keleiviui važiuoti su dviračio šalmu?

Ne, negalima. Važiuodami mopedu tiek vairuotojas, tiek keleivis turi dėvėti motociklininko šalmą.

Ar galiu važinėti su mopedu ar motociklu visus metus?

Mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi.

Ar reikia registruoti kultivatorių ir ar galiu dalyvauti su juo eisme?

Jei kultivatoriaus galingumas iki 8 kW, registruoti jo nereikia, vairuotojo pažymėjimo taip pat nereikia, tačiau dalyvauti viešajame eisme negalite.

Ar vairuojant elektrinį paspirtuką reikia dokumentų?

Vairuojant motorinį (elektrinį) paspirtuką, kuris turi ne mažiau kaip du ratus ir vidaus degimo variklį ar elektros variklį, kurio didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 1 kW ir kurio didžiausiasis projektinis greitis ne didesnis kaip 25 km/h, nereikia pateikti jokių dokumentų.

Jei vairuosiu dviratį neblaivus, ar man atims vairuotojo pažymėjimą?

Ne, vairuotojo pažymėjimas neatimamas.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 428 straipsnio 7 dalyje nustatyta, kad „dviračių vairavimas, vadeliojimas ir jojimas, kai tai daro neblaivūs (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) asmenys, užtraukia baudą nuo aštuoniasdešimt iki vieno šimto penkiasdešimt eurų“, o 428 straipsnio 8 dalyje nustatyta: „Dviračių vairavimas, vadeliojimas ir jojimas, kai tai daro neblaivūs (daugiau negu 1,5 promilės) ar apsvaigę nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų asmenys, vengimas pasitikrinti dėl neblaivumo ar apsvaigimo užtraukia baudą nuo vieno šimto penkiasdešimt iki dviejų šimtų eurų.

Kur galima važiuoti dviračiu ar paspirtuku?

Dviračiu, motoriniu dviračiu ar šiai kategorijai priskirtinu elektriniu paspirtuku, elektriniais riedžiais ir kt. galima važiuoti dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais arba dviračių juostomis, kur jų nėra – tam tinkamu kelkraščiu. Važiuodamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, elektrinio paspirtuko vairuotojas privalo duoti kelią pėstiesiems, neturi jiems trukdyti, kelti pavojaus. Atkreipiame dėmesį, kad šių transporto priemonių vairuotojams draudžiama kirsti važiuojamąją dalį pėsčiųjų perėjomis. 

Kai kelyje nėra dviračių tako, pėsčiųjų ir dviračių tako arba dešinėje kelio pusėje nėra dviračių juostos, kelkraščio, taip pat tais atvejais, kai jais važiuoti negalima (duobėti ir panašiai), leidžiama važiuoti šaligatviu arba viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine eismo juosta, kuo arčiau jos dešiniojo krašto, išskyrus Kelių eismo taisyklių 106 punkte nurodytus atvejus, taip pat kai reikia apvažiuoti kliūtį, važiuoti tiesiai, kai iš pirmosios eismo juostos leidžiama sukti tik į dešinę.

Ar būtina liemenė važiuojant dviračiu?

Važiuodamas važiuojamąja dalimi, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale – raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

Ar privalu dėvėti šalmą važiuojant dviračiu?

Asmuo iki 18 metų privalo būti užsidėjęs ir užsisegęs dviratininko šalmą, kai asmuo pats važiuoja ar yra vežamas keliu. 

Ar galiu važiuoti su dviračiu per pėsčiųjų perėją?

Ne, negalite, dviratis turi būti vedamas.

Kokie taikomi reikalavimai norint aplenkti dviratininką?

Rekomenduojama, kad motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojai, apvažiuodami arba lenkdami dviratininkus, tarp transporto priemonių paliktų ne mažesnį kaip 1,0 m šoninį atstumą, kai motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų važiavimo greitis ne didesnis kaip 50 km/h, ir ne mažesnį kaip 1,5 m šoninį atstumą, kai greitis didesnis kaip 50 km/h.

Techninė apžiūra panaikinama ir motorinės transporto priemonės ir (ar) priekabos neatitinka techninių reikalavimų, kai

• neveikia pagrindinis stabdys; 
• neveikia motorinės transporto priemonės vairo mechanizmas; 
• netvarkingas motorinės transporto priemonės ir priekabos sukabinimo įtaisas; 
• lyjant, sningant arba esant rūkui motorinės transporto priemonės vairuotojo pusėje neveikia stiklo valytuvas; 
• tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui nedega joks (artimosios, rūko, tolimosios šviesos) motorinės transporto priemonės priekinis kairysis žibintas, o sugedus bent vienam motorinės transporto priemonės arba jos priekabos galiniam gabarito žibintui, neveikia avarinė šviesos signalizacija arba motorinės transporto priemonės arba jos priekabos gale nėra pritvirtinto avarinio sustojimo ženklo; 
• motorinės transporto priemonės stiklų, patenkančių į priekinį 180° vairuotojo matymo lauką, šviesos laidumas mažesnis negu 70 proc. (priekinio stiklo) ir 70 proc. (priekinių šoninių ir priekinių durų stiklų); 
• nuo lapkričio 11 d. iki kovo 31 d. motorinės transporto priemonės, kurios bendroji masė ne didesnė kaip 3,5 t, ir (arba) jos priekaba (jei priekaboje įrengti stabdžiai) eksploatuojama su padangomis, kurios neskirtos važiuoti žiemą (nepažymėtos ženklais „M+S“, „*“ arba užrašu „All seasons“), motorinė transporto priemonė arba jos priekaba nuo balandžio 11 d. iki spalio 31 d. eksploatuojama su dygliuotomis padangomis arba motorinės transporto priemonės arba jos priekabos protektoriaus rašto gylis mažesnis, nei nustatytas; 
• motorinėje transporto priemonėje nėra priekinio artimosios šviesos žibinto ir (arba) priekinio tolimosios šviesos žibinto ir (arba) jos priekaboje nėra galinio gabarito žibinto, stabdymo žibinto ir (arba) posūkio rodiklio žibinto, arba žibinte panaudotas motorinės transporto priemonės ir (arba) jos priekabos gamintojo nenumatytas šviesos šaltinis; 
• stovinčios motorinės transporto priemonės su dirbančiu varikliu skleidžiamo triukšmo lygis viršija kelių transporto priemonių variklių triukšmo ribinius dydžius; 
• motorinėje transporto priemonėje nėra buferio ir (arba) nėra dujų išmetimo sistemos, ir (arba) dujų išmetimo sistemoje trūksta sudėtinių dalių, N2, N3, O3 ir O4 klasių transporto priemonėse nėra šoninės apsaugos ir (arba) galinės apsaugos nuo palindimo po transporto priemone; 
• iš motorinės transporto priemonės ant žemės laša (per vieną minutę nulaša bent vienas lašas) arba teka alyva, degalai arba kiti eksploataciniai skysčiai, dėl kurių daroma žala, išskyrus langų plovimo skysčio nuotėkį, kai purškiamas langų plovimo skystis; 
• motorinė transporto priemonė, išskyrus išimtis, kuri pritaikyta eismui kairiąja kelio puse ir (ar) turi vairą dešinėje pusėje, neatitinka specialiųjų reikalavimų, kurios pritaikytos eismui kairiąja kelio puse ir (ar) turi vairą dešinėje pusėje. 

Ką daryti, norint vėl dalyvauti viešajame eisme?

Norint atlikti techninę apžiūrą po avarijos ar kito įvykio, reikia suremontuoti transporto priemonę ir pristatyti techninės apžiūros įmonei pažymą, kad automobilis atitinka reikalavimus (pažymą išduoda kai kurie autoservisai arba UAB ,,Tuvlita“), tada bus atliekama techninė apžiūra ir panaikinamas draudimas dalyvauti eisme. 

Ar galiu vykti į techninės apžiūros punktą, jeigu jau nebegalioja techninė apžiūra?

Taip, galite, jei transporto priemonė yra techniškai tvarkinga ir turite vienos dienos leidimą. Interneto svetainėje https://www.vta.lt/ galima gauti 1 dienos leidimą, suteikiantį teisę nuvykti į transporto priemonių techninės apžiūros įmonę atlikti privalomosios techninės apžiūros.

Lietuvos Respublikos eisme automobilių keliais dalyvaujančios ir privalomajai techninei apžiūrai teikiamos motorinės transporto priemonės ir jų priekabos turi atitikti Techninius motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimus, patvirtintus Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2008 m. liepos 29 d. įsakymu Nr. 2B-290 „Dėl Techninių motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimų patvirtinimo“. Reikalavimuose nustatytos techninėje apžiūroje tikrinamos pozicijos, tikrinimo būdai, trūkumai ir jų įvertinimo kriterijai.

Perdirbtoms transporto priemonėms taip pat taikomi minėti reikalavimai, joms turi būti atlikta perdirbimo ekspertizė ir užregistruoti pasikeitę duomenys.

Nuoroda į įsakymą: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.677E0A63A536/sLHBzKMjQo

LED lemputės (jeigu jos įrengtos gamintojo) gali būti transporto priemonėje, todėl kilus klausimų dėl transporto priemonėje įrengtų LED lempučių atitikties minėtiems reikalavimams, turite kreiptis į gamintojo atstovus.

Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatyme nustatyta, kad šeimos nariais laikomi sutuoktiniai, tėvai, vaikai, įvaikiai, broliai, seserys, seneliai ir vaikaičiai. Globėjų ar rūpintojų šeimų nariais laikomi vaikai, kuriems pagal įstatymus nustatyta globa ar rūpyba.                                                                                                      

Šeimos narys, siekiantis įgyti teisę vairuoti B kategorijos transporto priemonę ir nusprendęs praktinio vairavimo įgūdžių įgyti ir (ar) juos tobulinti su šeimos vairavimo instruktoriumi, turi būti ne jaunesnis kaip 17 metų ir atitikti vieną iš šių sąlygų:
1. yra išlaikęs teorijos žinių egzaminą VĮ „Regitra“; arba
2. turi teisę vairuoti kitos kategorijos transporto priemonę.

Mokinys privalo turėti ir tikrinantiems pareigūnams pareikalavus pateikti:
1. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir galiojančią VĮ „Regitra“ pažymą apie išlaikytą B kategorijos teorijos žinių egzaminą; arba
2. galiojantį vairuotojo pažymėjimą ar asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, kaip nustatyta Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 13 straipsnio 6 dalyje, ir galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą (F Nr. 083-1/a) ar jos kopiją arba elektroninės pažymos išrašą, patvirtinantį, kad mokinio sveikatos būklė yra tinkama vairuoti B kategorijos transporto priemonę.

Šeimos vairavimo instruktorius, kuris turi galiojantį vairuotojo pažymėjimą, privalo turėti ne mažesnį kaip 5 metų B kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą, o mokymo metu su savimi turėti:

• transporto priemonės registracijos dokumentą (jeigu transporto priemonė nepriklauso šeimos instruktoriui);
• galiojantį vairuotojo pažymėjimą arba asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą (jeigu vairuotojo pažymėjimas išduotas Lietuvoje);
• privalomosios techninės apžiūros dokumentą ir transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo liudijimą (jei transporto priemonė neregistruota Lietuvoje);
• dokumentus, kurie patvirtina, kad mokinys ir šeimos vairavimo instruktorius yra šeimos nariai.

Reikalavimai mokymams naudojamai B kategorijos transporto priemonei:
• priekis ir galas turi būti paženklinti aiškiai matomais skiriamaisiais ženklais „M“;
• stovėjimo valdymo svirtis turi būti įrengta tarp vairuotojo ir keleivio sėdynių.

Šeimos narių mokymo reikalavimai netaikomi asmenims (šeimos nariams), kuriems yra atimta ar sustabdyta teisė vairuoti transporto priemones.

Ar mane gali mokyti vairuoti sužadėtinis arba draugas?

Ne, negali. 

Ar mane gali mokyti šeimos narys, kuriam šiuo metu atimta teisė vairuoti?

Ne, negali.

Man buvo atimta teisė vairuoti ir turėsiu iš naujo laikyti vairavimo praktikos egzaminą. Ar norėdamas patobulinti vairavimo įgūdžius galiu mokytis vairuoti su šeimos nariu?

Galite, jei yra pasibaigęs teisės vairuoti atėmimo terminas ir atitinkate kitus šeimos nario mokymui keliamus reikalavimus, vienas iš jų - būti išlaikius Regitroje teorijos egzaminą.

Administracinių nusižengimų istoriją galite pasitikrinti Elektroninių paslaugų portale https://epaslaugos.ird.lt.

Asmenys, užpildę čia esančias formas, gali pranešti apie fizinius ar juridinius asmenis, kurie nusižengimo metu valdė jiems priklausančias transporto priemones, įkelti pirkimo–pardavimo sutartis, taip pat pateikti paaiškinimus ir (ar) skundus dėl priimtų nutarimų administracinių nusižengimų bylose.

Juridinių asmenų registre įrašoma ir tvarkoma bendroji informacija apie juridinius asmenis, o pateikti kontaktiniai duomenys, tarp jų ir el. paštas, naudojami korespondencijai gauti. 
Juridinių asmenų registre įrašytus kontaktinius duomenis galima pakeisti prisijungus prie VĮ Registrų centro savitarnos sistemos https://www.registrucentras.lt/. 

Jeigu transporto priemone, kurios savininkas arba valdytojas yra juridinis asmuo, yra padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas, juridinio asmens vadovas informuojamas pranešimu dėl užfiksuoto administracinio nusižengimo. 

Per 5 darbo dienas nuo pranešimo gavimo dienos, juridinio asmens vadovas arba jo įgaliotas asmuo turi pranešti duomenis apie asmenį, kuris pažeidimo padarymo metu vairavo pranešime nurodytą transporto priemonę arba pranešti el. paštu, nurodytu pranešime.

Remiantis Administracinių nusižengimų registru, duomenų apie atliktą mokėjimą negauta, todėl administracinio nusižengimo byloje buvo priimtas nutarimas.
Jei administraciniu nurodymu paskirtą baudą sumokėjote laiku, turite:
a) kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (tel.: 1882, +370 5  255 3190 arba el. p. [email protected]) (ROIK bus susietas su Jūsų mokėjimu);
b) pateikti skundą dėl priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje panaikinimo ir konstatavimo, kad administracinis nurodymas yra įvykdytas.
Jei administraciniu nurodymu paskirtą baudą sumokėjote per vėlai, privalote sumokėti likusią jos dalį.

Lietuvos policija transporto priemonių neregistruoja, pagal kompetenciją už tai atsakinga VĮ „Regitra“. Norint tinkamai įregistruoti transporto priemonės pirkimą–pardavimą, būtina atlikti visus žingsnius, nurodomus VĮ „Regitra“ tinklalapyje Pranešti apie parduotą transporto priemonę | Valstybės įmonė „REGITRA“
1 žingsnis – savininko deklaravimo kodo (SDK) gavimas. 
2 žingsnis – sandorio sudarymas. 
3 žingsnis – nuosavybės pasikeitimo deklaravimas. 
Neatlikus visų žingsnių (dažnai nebaigus 3 žingsnio) kaip esamas savininkas nurodomas asmuo (ir tokia informacija patenka į Administracinių nusižengimų registrą), kurio vardu paskutinį kartą transporto priemonė buvo registruota. 
Šis asmuo gauna administracinio nusižengimo protokolą. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 611 straipsnio 1 dalimi, administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo turi informuoti Lietuvos policiją apie asmenį, nusižengimo metu vairavusį transporto priemonę, pateikdamas transporto priemonės pirkimo–pardavimo sutartį Elektroninių paslaugų portale Epaslaugos (ird.lt) → Administraciniai nusižengimai → Veiksmai → Transporto priemonės naudotojo teikimas.
Papildomai pranešimą apie galimai nusikalstamą veiką tinkamai neįregistruojant transporto priemonės galite pateikti epolicija.lt → Pranešti policijai apie įvykį.

Kaip pateikti informaciją skaitykite ,,Pardaviau automobilį ir gavau baudą. Ką turėčiau daryti?“.

Jeigu gavote administracinio nusižengimo protokolą (arba administracinio nusižengimo protokolą su nurodymu): 
VĮ „Regitra“ duomenų bazėje informacija apie savininką pasikeičia tik tada, kai naujasis savininkas deklaruoja transporto priemonės pirkimą Transporto priemonių apskaitos informacinėje sistemoje arba įregistruoja transporto priemonę savo vardu. Iki tol kaip esamas savininkas nurodomas (ir tokia informacija patenka į Administracinių nusižengimų registrą) asmuo, kuris yra paskutinis savininkas (pažeidimo fiksavimo metu) Transporto priemonių apskaitos informacinėje sistemoje. 
Pardavus transporto priemonę, Elektroninių paslaugų portale https://epaslaugos.ird.lt > Administraciniai nusižengimai > Veiksmai > Transporto naudotojo teikimas reikia pateikti pirkimo–pardavimo sutartį arba VĮ „Regitra“ pažymą, patvirtinančią transporto priemonės išregistravimo faktą.

Šiuos dokumentus galite atsiųsti el. paštu, nurodytu pranešime dėl užfiksuoto administracinio nusižengimo, arba [email protected] (būtina nurodyti administracinio nusižengimo identifikacinį kodą (ROIK) ir savo asmens kodą).

DĖMESIO! Toks pranešimas turi būti pateikiamas kiekvieną kartą gavus administracinio nusižengimo protokolą iki tol, kol naujas savininkas įregistruos transporto priemonę. 
2021 m. gegužės 1 d. įsigaliojus naujai transporto priemonių registravimo tvarkai, asmeniui, kuris tinkamai neįregistruoja transporto priemonės, gali būti taikoma atsakomybė, numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 431 straipsnyje.        

Jeigu gavote nutarimą administracinio nusižengimo byloje:
VĮ „Regitra“ duomenų bazėje informacija apie savininką pasikeičia tik tada, kai naujas savininkas deklaruoja transporto priemonės pirkimą. Iki tol kaip esamas savininkas nurodomas (ir tokia informacija patenka į Administracinių nusižengimų registrą) asmuo, kuris yra paskutinis savininkas (pažeidimo fiksavimo metu) Transporto priemonių apskaitos informacinėje sistemoje.
Pranešti apie tai, kad transporto priemonė buvo parduota, turėjote per 30 kalendorinių dienų nuo administracinio nusižengimo protokolo išsiuntimo dienos. Kadangi duomenys nebuvo laiku pateikti, administracinio nusižengimo byloje priimtas nutarimas.
Tokiu atveju, jei transporto priemonė nusižengimo padarymo metu jau buvo parduota, Jūs galite pateikti skundą dėl administracinio nusižengimo byloje priimto nutarimo.              

Baudos už administracinius nusižengimus mokamos į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos sąskaitas, todėl pasitikrinti, ar bauda yra sumokėta, galima tinklalapyje https://www.vmi.lt/evmi/pagrindinis arba telefonu 1882 (+370 5  260 50 60).

 

Apmokėti baudą galite:
1. „Mano VMI“ portale, pasirinkę paslaugą „Mokesčio ir kitų įmokų sumokėjimas“. Formuojant mokėjimo dokumentą pasirinkti mokėjimo būdą „Apmokėti baudą už administracinį nusižengimą“ ir pažymėti norimą apmokėti baudą.
2. Banko skyriuose, mokėjime pavedime nurodoma:
• lėšų gavėjas ‒ Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, gavėjo kodas 188659752;
• įmokos kodas 1001;
• mokėjimo paskirtis ‒ nusižengimo identifikacinis kodas (ROIK).
Valstybinės mokesčių inspekcijos Lietuvos Respublikos finansų ministerijos biudžeto pajamų surenkamosios sąskaitos:

Nr. LT42 7230 0000 0012 0025, UAB Medicinos bankas;
Nr. LT32 7180 0000 0014 1038, AB Šiaulių bankas;
Nr. LT05 7044 0600 0788 7175, AB SEB bankas;
Nr. LT78 7290 0000 0013 0151, AB „Citadele“ bankas;
Nr. LT24 7300 0101 1239 4300, AB „Swedbank“;
Nr. LT74 7400 0000 0872 3870, „Danske Bank“ A/S Lietuvos filialas;
Nr. LT74 4010 0510 0132 4763, „Luminor Bank“, AB (buvęs AB DNB bankas ir „Nordea Bank“, AB, Lietuvos skyrius).

3. Įmokų surinkimo paslaugas teikiančiose įstaigose:
AB Lietuvos pašto skyriuose;
UAB „EVP“ interneto portale www.paysera.lt;
SOLLO, UAB, tarpininko MAXIMA LT, UAB, kasose;
UAB Mažeikių butų ūkyje;
UAB „Mokėjimo terminalų sistemos“ mokėjimo savitarnos terminaluose FOXBOX;
UAB „Perlas“ paslaugų terminaluose;
UAB „Viena sąskaita“ interneto portale https://vienasaskaita.lt/;
UAB Virtualių paslaugų operatoriaus spaudos kioskuose.
DĖMESIO! Baudos už administracinius nusižengimus mokamos atskiru mokėjimo nurodymu už kiekvieną pažeidimą.

Transporto priemonės savininkas, gavęs administracinio nusižengimo protokolą, per 30 kalendorinių dienų nuo jo išsiuntimo dienos turi užpildyti pranešime dėl užfiksuoto administracinio nusižengimo pateiktą formą arba pateikti savo duomenis pranešime nurodytu būdu (Elektroninių paslaugų portale Epaslaugos (ird.lt), el. paštu arba [email protected]). 
Savininkas privalo nurodyti šiuos duomenis: 
• vardą;
• pavardę;
• asmens kodą arba gimimo datą;
• gyvenamąją vietą;
• vairuotojo pažymėjimo numerį, išdavimo datą ir išdavusios įstaigos pavadinimą.

Pateikdami duomenis nurodykite registro objekto (nusižengimo) identifikacinį kodą (ROIK), savo vardą, pavardę.
Jeigu transporto priemonės savininkas šiuo metu neturi galimybės pateikti minėtų duomenų, Jūs galite pateikti pranešimą pirmiau minėtu būdu ir nurodyti visus privalomus duomenis.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. galimybės susigrąžinti teisės vairuoti motorinės transporto priemonės anksčiau nustatyto termino nėra.

 

Jeigu teisę vairuoti praradote po 2017 m., turite kreiptis į VĮ „Regitra“.

Jeigu teisę vairuoti praradote iki 2017 m., turite kreiptis į policijos įstaigą, kuri priėmė nutarimą administracinio nusižengimo byloje (jei paimtas vairuotojo pažymėjimas negaliojantis – galite kreiptis į bet kurią policijos įstaigą). 

Pirma, siekdami susigrąžinti teisę vairuoti, turite pateikti prašymą sugrąžinti teisę vairuoti ir papildomus dokumentus.      

Prašymą grąžinti teisę vairuoti (kartu su papildomais dokumentais, žr. Dokumentų sąrašas) galima pateikti: 
Tinklalapyje Pradžia - E-pilietis (lrv.lt) (čia asmens tapatybės identifikacijai pakanka el. bankininkystės prisijungimo).
El. paštu [email protected].      
Prašymas turi būti pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu. Suformuoti tokį dokumentą be papildomos programinės įrangos galite VĮ Registrų centro tinklalapyje https://www.gosign.lt.
Jei neturite tokios galimybės, el. paštu galite atsiųsti pasirašytą prašymą, kartu pateikti savo asmens tapatybės kortelės ar paso kopiją. 
Atvykus į bet kurį policijos komisariatą.
Prašymas turi būti adresuotas tai policijos įstaigai, kuri priėmė nutarimą administracinio nusižengimo byloje.                                                                      
Dokumentų sąrašas: 
1. Galiojantis asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas.
2. Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma (forma Nr. 083-1/a).
(Kai teisė vairuoti buvo atimta už tai, kad asmuo padarė teisės pažeidimą būdamas neblaivus arba apsvaigęs, arba asmens sveikatos priežiūros įstaigai nustačius, jog dėl sveikatos būklės ar elgesio asmuo negali tinkamai vairuoti transporto priemonių, medicininė pažyma turi būti išduota vėliau nei padarytas Kelių eismo taisyklių pažeidimas ar priimtas sprendimas atimti teisę vairuoti dėl sveikatos būklės.)
3. Sveikatos žinių atestavimo pažymėjimas, išduotas pagal Privalomojo mokymo apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai programą (kai teisė vairuoti buvo atimta už tai, kad asmuo padarė teisės pažeidimą būdamas neblaivus arba apsvaigęs).
4. Pažyma apie baigtus papildomus vairuotojų mokymus (pateikti neprivaloma tik tuo atveju, jei teisė vairuoti atimta dėl sveikatos būklės ar elgesio).
5. Asmuo turi būti išlaikęs vairavimo teorijos ir praktikos egzaminus VĮ „Regitra“ (jeigu teisė vairuoti buvo atimta metams ar ilgiau).
                                                                                                                                    
Antra, kai policijos įstaigoje bus grąžinta teisė vairuoti (jei vairuotojo pažymėjimas teisės vairuoti atėmimo metu nustojo galioti ir buvo perduotas VĮ „Regitra“ sunaikinti), Jūs turėsite kreiptis į VĮ „Regitra“ dėl naujo vairuotojo pažymėjimo išdavimo.

 

  

Jei Jums surašytas administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu, pasiūlyta sumokėti baudą ir kartu skirtas specialiosios teisės (teisės vairuoti transporto priemones) atėmimas.                                                                                                                                             

Specialiosios teisės (teisės vairuoti transporto priemones) atėmimo terminas skaičiuojamas nuo kitos dienos, einančios po baudos sumokėjimo dienos. Pavyzdžiui, paskirtą baudą sumokėjote birželio 18 d. Pinigai įskaityti. Tokiu atveju nuo birželio 19 d. neturite teisės vairuoti transporto priemonės administracinio nusižengimo protokole nurodytą laikotarpį.

Jei Jums priimtas nutarimas, kuriuo skirtas specialiosios teisės (teisės vairuoti transporto priemones) atėmimas.

Specialiosios teisės (teisės vairuoti transporto priemones) atėmimo terminas skaičiuojamas nuo nutarimo įsiteisėjimo dienos, t. y. praėjus 20 d. po nutarimo priėmimo dienos. Pavyzdžiui, nutarimas, kuriuo atimama teisė vairuoti, priimtas birželio 20 d. Tokiu atveju, nutarimui įsiteisėjus, asmuo negali vairuoti transporto priemonės nuo liepos 11 d.          

Jei specialioji teisė (teisė vairuoti transporto priemones) buvo sustabdyta, o vėliau priimtu nutarimu atimta.

Specialiosios teisės (teisės vairuoti transporto priemones) atėmimo terminas skaičiuojamas nuo teisės vairuoti transporto priemonės sustabdymo (teisės vairuoti sustabdymas taikomas, kai įtariama, kad  nusižengimas padarytas neblaivaus ar apsvaigusio asmens, ar kai asmuo vengė pasitikrinti dėl apsvaigimo, vartojo alkoholį (nustatytas ne mažesnis negu 0,41 promilės, bet ne didesnis negu 1,5 promilės neblaivumas), narkotines, psichotropines ar kitas psichiką veikiančias medžiagas po veikos padarymo ar iki jos aplinkybių nustatymo). Pavyzdžiui, birželio 15 d. buvote sustabdytas, nes pažeidėte Kelių eismo taisykles, ir pareigūnas paskyrė administracinės bylos nagrinėjimo datą, kartu protokole įrašydamas, kad Jums sustabdoma teisė vairuoti iki bylos nagrinėjimo. Bylos nagrinėjimo metu, liepos 10 d., priimtas nutarimas administracinio nusižengimo byloje ir teisė vairuoti atimta vieniems metams. Šis nutarimas įsiteisėja per 20 d., t. y. liepos 31 d.
Teisės atėmimo terminas skaičiuojamas nuo teisės vairuoti transporto priemonės sustabdymo, t. y. nuo birželio 15 d. 

Jei norite pasitikrinti, nuo kada iki kada Jums atimta teisė vairuoti, turėtumėte kreiptis policijos informacijos telefonu +370 700  60 000 arba el. paštu [email protected]. Siekdami suteikti informaciją, konsultantui (arba laiške) nurodykite administracinio nusižengimo identifikacinį kodą (ROIK) ir savo asmens kodą.
 
Atkreipiame dėmesį į tai, kad vairuotojo pažymėjimo grąžinti policijos įstaigai nereikia. Teisės vairuoti atėmimo laikotarpis yra žymimas policijos informacinėse sistemose.
 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 577 straipsniu, su administracinės bylos medžiaga gali susipažinti tik administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo – įmonės atstovui tokia informacija neteikiama.
Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 20 straipsnyje nustatyti reikalavimai transporto priemonių savininkams ar valdytojams numato, kad transporto priemonės savininkas ar valdytojas rūpinasi ir atsako už jam nuosavybės ar kita teise priklausančią transporto priemonę bei, siekdamas išaiškinti teisės pažeidimą, tikrinančio pareigūno reikalavimu juridinio asmens vadovas ar kitas atsakingas asmuo privalo šiam pareigūnui nurodyti Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 611 straipsnyje nustatytus duomenis apie asmenį, kuris nusižengimo padarymo metu naudojosi juridiniam asmeniui priklausančia transporto priemone. Juridinio asmens vadovas ar kitas atsakingas asmuo, nepateikę nurodytų duomenų, atsako už transporto priemonės savininko (valdytojo) pareigų neatlikimą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso nustatyta tvarka.   

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 573 straipsnio 1 dalimi, šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims siunčiami:

  • elektroniniu paštu;
  • elektronine siunta per E. pristatymo dėžutę (jei ji yra aktyvi) arba registruotu laišku.

Procesiniai dokumentai siunčiami iš Administracinių nusižengimų registro per E. pristatymo sistemą arba el. paštu. Taip pat yra ir kitų procesinių dokumentų pristatymo būdų, nurodytų Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 573 straipsnio 1 dalyje (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/4ebe66c0262311e5bf92d6af3f6a2e8b/asr).

Jei asmuo turi aktyvią E. pristatymo dėžutę, šaukimai ir procesiniai dokumentai siunčiami į ją. 

Elektroninio pristatymo paslaugų teikimo Nacionalinės elektroninių siuntų pristatymo, naudojant pašto tinklą, informacinės sistemos priemonėmis taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2016 m. vasario 3 d. įsakymu Nr. 3-44(1.5 E) „Dėl Elektroninio pristatymo paslaugų teikimo Nacionalinės elektroninių siuntų pristatymo, naudojant pašto tinklą, informacinės sistemos priemonėmis taisyklių patvirtinimo“, (toliau ‒ Taisyklės) 11 punkte nustatyta, kad elektroninio pristatymo dėžutė fiziniam asmeniui sukuriama, kai jis prisijungia prie informacinės sistemos ir patvirtina, kad sutinka, jog jam būtų sukurta elektroninio pristatymo dėžutė ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, kuri pagal Informacinės sistemos nuostatus yra asmens duomenų valdytoja, jo asmens duomenis tvarkytų paslaugų teikimo tikslais Reglamento (ES) 2016/679, Informacinės sistemos nuostatų ir Taisyklių nustatyta tvarka. 

Jei asmuo nenori, kad šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai būtų siunčiami į aktyvią E. pristatymo dėžutę, turi nutraukti aktyvios E. pristatymo dėžutės sutartį. Daugiau informacijos apie E. pristatymą https://epristatymas.lt/.                            
                                                                               
Jei asmuo neturi aktyvios E. pristatymo dėžutės, šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai siunčiami per E. pristatymo sistemą registruotu laišku:

  •  į asmens oficialiai deklaruotą gyvenamąją vietą;                                                                                                                        
  •  į asmens darbovietę arba mokymo įstaigą;
  •  į Užimtumo tarnybą prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, jeigu asmuo yra registruotas kaip bedarbis.

           
Informacija siunčiama tuo el. paštu, kurį asmenys yra nurodę valstybės informacinėse sistemose ar registruose, naudojamuose elektroniniu būdu teikiamoms paslaugoms gauti ar prievolėms įvykdyti. 

Fizinio asmens el. pašto adresą, nurodytą valstybės informacinėse sistemose ar registruose, galima pakeisti prisijungus prie „Mano VMI“ savitarnos > „Nustatymai“ > „Keisti kontaktus“ > Suvedate norimus pakeisti kontaktus > „Saugoti kontaktus“.

Taip pat rekomenduojame patikrinti nustatytus informavimo būdus www.sodra.lt, www.epaslaugos.lt.

Administracinių nusižengimų kodekso 424 straipsnio 3 dalyje nustatyta, jei asmuo vairavo, kai teisė vairuoti atimta, tai jam užtraukia baudą nuo keturių šimtų penkiasdešimt iki septynių šimtų eurų.

Jei minėto straipsnio 3 dalyje nurodyti veiksmai, padaryti neblaivaus (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) arba apsvaigusio nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų asmens, taip pat vengusio apsvaigimo patikrinimo arba alkoholį (nustatytas daugiau negu 0,4 promilės neblaivumas), narkotines, psichotropines ar kitas psichiką veikiančias medžiagas vartojusio iki patikrinimo asmens, užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio vieno šimto iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų.

Jeigu gavote administracinio nusižengimo protokolą arba administracinio nusižengimo protokolą su nurodymu:
Jūs turite per 30 kalendorinių dienų nuo administracinio nusižengimo protokolo išsiuntimo dienos pranešti Elektroninių paslaugų portale Epaslaugos (ird.lt) arba el. pašto adresu, nurodytu pranešime dėl užfiksuoto administracinio nusižengimo, arba [email protected] ar pateikti toliau nurodytus duomenis apie asmenį, kuris tuo metu valdė Jums priklausančią transporto priemonę ar ja naudojosi:
• vardą;
• pavardę;
• asmens kodą arba gimimo datą;
• gyvenamąją vietą;
• vairuotojo pažymėjimo numerį, išdavimo datą ir išdavusios įstaigos pavadinimą.

Pateikdami duomenis privalote nurodyti Administracinių nusižengimų registro objekto (nusižengimo) identifikacinį kodą (ROIK), savo vardą, pavardę.

Jeigu gavote nutarimą administracinio nusižengimo byloje:
Gavęs administracinio nusižengimo protokolą, duomenis apie transporto priemonę vairavusį asmenį turėjote pateikti per 30 kalendorinių dienų nuo administracinio nusižengimo protokolo išsiuntimo dienos. Kadangi duomenys apie vairavusį asmenį nebuvo pateikti laiku, Jums priimtas nutarimas. 
 

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 39 straipsnyje nustatyta, kad administracinė nuobauda gali būti paskirta ne vėliau kaip per dvejus metus nuo administracinio nusižengimo padarymo dienos.

Draudimas vairuoti transporto priemones (kai vairuotojo pažymėjimas išduotas Lietuvoje) galioja toje valstybėje, kurioje buvo priimtas sprendimas atimti teisę vairuoti automobilį. Jei užsienio šalyje atimta teisė vairuoti tos šalies vairuotojo pažymėjimo turėtojui, toks pažymėjimas teisės vairuoti atėmimo laikotarpiu nepripažįstamas ir Lietuvoje (vairuoti negalima). Užsienyje paimtas vairuotojo pažymėjimas persiunčiamas jį išdavusiai institucijai, todėl dėl atsiėmimo turite kreiptis į VĮ „Regitra“.

Taip, paskirta bauda yra galiojanti. Kelių eismo taisyklėse, kurios nustato eismo keliais tvarką visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje, kelio ženklas Nr. 636 „Automatinė eismo kontrolė“ apibrėžtas kaip informacinis kelio ženklas, žymintis kelio ruožą, kuriame įrengti stacionarūs (nekilnojami) pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai. 
    
Informacinis kelio ženklas Nr. 636 neprivalo būti pastatytas prieš mobiliuosius greičio matavimo prietaisus. 

Asmeniui, kuris vairavo transporto priemonę neturėdamas teisės jos vairuoti, atsakomybė taikoma pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 424 straipsnio 3 dalį (skiriama bauda nuo 300 iki 450 Eur).
Už šio straipsnio 3 ar 4 dalyje numatytą administracinį nusižengimą privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo 6 mėnesių iki vienų metų. Teisės vairuoti atėmimo laikotarpiu laikyti vairavimo egzamino negalite.

Jei gavę administracinio nusižengimo protokolą su administraciniu nurodymu su nusižengimu sutikote ir Jums siūlomą baudą sumokėjote, administracinė teisena baigta ir byla nenagrinėjama.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksas nenumato galimybės atidėti ar išdėstyti per atitinkamą laikotarpį administraciniu nurodymu siūlomos baudos mokėjimą.  

Jei dalyvausite bylos nagrinėjime (nesutinkate su nusižengimu ir neįvykdėte administracinio nurodymo arba buvote gavęs tik administracinio nusižengimo protokolą su nurodyta bylos nagrinėjimo data), baudos mokėjimas dalimis galimas pageidavimą išreiškus bylos nagrinėjimo metu. Tokią galimybę įvertina bylą nagrinėjantis pareigūnas, gavęs Jūsų laisvos formos prašymą. (išvažiuojanti info)


Jei bylos nagrinėjime nedalyvavote ir baudos dydis jau nustatytas (priimtas nutarimas administracinio nusižengimo byloje), prašymas dėl baudos mokėjimo dalimis teikiamas Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos.

Jei pageidaujate gauti administracinio nusižengimo bylos medžiagą, tinklalapyje https://www.epolicija.lt/ pasirinkite ,,Paslaugos gyventojams“ →  ,,Administraciniai nusižengimai“ →  ,,Administracinių nusižengimų bylos išrašo išdavimas“.
Toliau galite pasirinkti, kokią medžiagos dalį pageidaujate gauti, pavyzdžiui, „Išrašas ir nuorašas“ →  ,,Visi administracinėje nusižengimo byloje esantys dokumentai“ arba „Išrašas ir pasirinkta nuorašo dalis“ →  „Vaizdinė medžiaga“. Jūsų pasirinkta paslauga suteikiama per 15 darbo dienų. 

Kiti būdai pateikti prašymą: 

  •     atvykus į bet kurį policijos komisariatą;
  •     per E. pilietis platformą https://epilietis.lrv.lt/ (asmens tapatybei nustatyti pakanka el. bankininkystės prisijungimo);
  •     el. paštu [email protected].

Prašymas turi būti pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu. Suformuoti tokį dokumentą be papildomos programinės įrangos galite VĮ Registrų centro tinklalapyje https://www.gosign.lt.. Jei neturite tokios galimybės, tada el. paštu galite atsiųsti pasirašytą prašymą ir kartu pridėti savo asmens tapatybės kortelės arba paso kopiją.
Prašyme privalo būti nurodytas registro objekto (nusižengimo) identifikacinis kodas (ROIK) ir kontaktinis telefono numeris. Atsižvelgiant į tai, kokiu būdu pageidaujate gauti atsakymą, turite nurodyti el. pašto adresą arba adresą, kuriuo būtų išsiųstas registruotas laiškas. (išvažiuojanti dalis užsidaro)        

 

 

 

Jei asmuo padarė pakartotinį administracinį nusižengimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 415 straipsnio 1, 2 ir 6 dalyse, 416 straipsnio 2, 3, 4 ir 5 dalyse, 417, 418, 419 straipsniuose, 420 straipsnio 1 dalyje, 421 straipsnyje, 432 straipsnio 1 dalyje, 459 straipsnio 1, 4 ir 5 dalyse, 463 straipsnyje, siūloma sumokėti minimalią baudą, nustatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso specialiosios dalies straipsnyje (atsakomybė už asmens padarytą administracinį nusižengimą).                            

Jeigu administracinį nusižengimą padaręs asmuo per metus nuo administracinio nurodymo įvykdymo dienos arba nuo nutarimo administracinio nusižengimo byloje įsiteisėjimo dienos, iki sueis vieni metai nuo administracinės nuobaudos ar administracinio poveikio priemonės įvykdymo dienos, padarė tame pačiame Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso straipsnyje numatytą administracinį nusižengimą, laikoma, kad šis administracinis nusižengimas padarytas pakartotinai. 

Pradedantysis vairuotojas turi baigti papildomus mokymus, jeigu sukėlė eismo įvykį, per kurį buvo sutrikdyta eismo dalyvio sveikata, arba pažeidė Kelių eismo taisyklių reikalavimus, susijusius su:

  1. vairuotojų pareigomis pėstiesiems;
  2. lenkimo taisyklėmis;
  3. draudimu vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis;
  4. eismo reguliavimo signalų nesilaikymu;
  5. įspėjamųjų signalų naudojimu;
  6. važiavimu per sankryžas;
  7. vairuotojų naudojimusi saugos diržais;
  8. motociklininko šalmų dėvėjimo pažeidimais;
  9. nustatyto greičio viršijimu daugiau kaip 10 km/val.;
  10. transporto priemonių vairavimu, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (nuo 0 iki 0,4 promilės).

Mokymo įstaigų, kurios turi teisę organizuoti papildomus vairuotojų mokymus, sąrašas pateiktas tinklalapyje http://ltsa.lrv.lt/lt/kitos-paslaugos/mokymas-ir-egzaminavimas/vairuotoju-mokymas/mokymo-istaigu-sarasas. Informaciją apie reikiamus dokumentus Jums gali suteikti pasirinkta mokymo įstaiga.

Šiuo atveju Jums surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir paskirtas bylos nagrinėjimas. Jo data, laikas ir vieta nurodyti administracinio nusižengimo protokolo antrame puslapyje. 

Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 616 straipsnio 3 dalį administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens reikalavimu bylos nagrinėjimas vyksta žodinio proceso tvarka. Apie tai pranešama administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims. Jeigu reikalavimas nagrinėti bylą žodinio proceso tvarka nebuvo įrašytas administracinio nusižengimo protokole, administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo turi teisę šį reikalavimą pateikti ne vėliau kaip per 15 kalendorinių dienų nuo administracinio nusižengimo protokolo įteikimo dienos, o kai surašomas administracinio nusižengimo protokolas su nurodymu, – per 15 kalendorinių dienų nuo Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 610 straipsnio 1 dalyje nurodytų terminų pabaigos. Jeigu administracinio nusižengimo protokole nenurodyta, kad administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo reikalauja nagrinėti bylą žodinio proceso tvarka, ir per šioje dalyje nustatytą terminą nepateiktas reikalavimas nagrinėti bylą žodinio proceso tvarka arba jeigu administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo ir nukentėjusysis neatvyksta į žodinį bylos nagrinėjimą, ji nagrinėjama jiems nedalyvaujant rašytinio proceso tvarka. Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimui žodinio proceso tvarka mutatis mutandis taikomos Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso XXXV skyriaus nuostatos, reglamentuojančios administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimą pirmosios instancijos teisme.

Šį reikalavimą galite pateikti el. paštu, nurodytu pranešime dėl užfiksuoto administracinio nusižengimo, arba el. paštu [email protected], tačiau būtina nurodyti administracinio nusižengimo kodą (ROIK).

Nepateikus reikalavimo nagrinėti bylą žodinio proceso tvarka arba neatvykus į žodinį bylos nagrinėjimą ji bus nagrinėjama rašytinio proceso tvarka ir apie priimtą sprendimą administracinio nusižengimo byloje būsite informuotas.

Vadovaudamasis Administracinių nusižengimų kodekso 424 straipsnio 3 dalimi, jei asmuo vairavo, kai teisė vairuoti atimta, jam užtraukia baudą nuo keturių šimtų penkiasdešimt iki septynių šimtų eurų.

Jei minėto straipsnio 3 dalyje nurodyti veiksmai, padaryti neblaivaus (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) arba apsvaigusio nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų asmens, taip pat vengusio apsvaigimo patikrinimo arba alkoholį (nustatytas daugiau negu 0,4 promilės neblaivumas), narkotines, psichotropines ar kitas psichiką veikiančias medžiagas vartojusio iki patikrinimo asmens, užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio vieno šimto iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų.

Teisės vairuoti atėmimo terminas nėra pratęsiamas.

Pasitaiko atvejų, kai iš pažeidimo fiksavimo prietaiso gaunamos klaidingos koordinatės arba automatinė sistema klaidingai nuskaito valstybinio transporto priemonės numerio ženklus, todėl informaciją apie galimą klaidą prašome pateikti pranešime dėl užfiksuoto administracinio nusižengimo nurodytu el. pašto adresu arba skambinant Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Informacijos teikimo skyriaus tel. +370 700  60 000.     
Papildomai peržiūrėjus įregistruotus duomenis Administracinių nusižengimų registre ir nustačius klaidą, Jūsų vardu surašytas administracinio nusižengimo protokolas bus panaikintas.

Jei gavote pranešimą apie Kelių eismo taisyklių pažeidimą užsienio šalyje, turite susisiekti su atsakinga institucija toje šalyje. Lietuvos policija neturi duomenų apie užsienio šalyje užfiksuojamus nusižengimus ir informacijos suteikti negali.                                                                                               
Jei abejojate, ar tai nėra melagingas pranešimas, rekomenduojame susisiekti su tos šalies ambasada Lietuvoje ir pasitikrinti, kaip siunčiami tokie pranešimai. 
Jeigu įtariate, kad pranešimas yra melagingas, apie galimą sukčiavimą nedelsdami praneškite www.epolicija.lt → Pranešti apie įvykį. 

Nutarimus administracinių nusižengimų bylose, išnagrinėtose ne teismo tvarka, per juos priėmusią instituciją galima apskųsti apylinkės teismui per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos arba nutarimą priėmusiai institucijai. 

Skundą dėl Lietuvos policijos priimtų nutarimų galima pateikti:
• Tinklalapyjettp Epaslaugos (ird.lt) > Veiksmai > Skundo teikimas – čia asmens tapatybės identifikacijai pakanka el. bankininkystės prisijungimo.
• Tinklalapyje Pradžia - E-pilietis (lrv.lt) – čia asmens tapatybės identifikacijai pakanka el. bankininkystės prisijungimo.
• El. paštu [email protected]. Skundas turi būti pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu. Suformuoti tokį dokumentą be papildomos programinės įrangos galite VĮ Registrų centro tinklalapyje GoSign

Skunde turi būti nurodyta:
• apylinkės teismo, kuriam teikiamas skundas, pavadinimas;
• administracinio nusižengimo byla, dėl kurios rašomas skundas;
• skundžiamo nutarimo administracinio nusižengimo byloje (jo dalies) esmė;
• nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo pagrindai ir motyvai;
• Jūsų skundo pagrindus ir motyvus pagrindžiantys dokumentai (jei tokius turite);
• skundą teikiančio asmens prašymai, įskaitant pageidavimą siųsti ir gauti procesinius dokumentus elektroninių ryšių priemonėmis. Jomis paduodamame skunde turi būti nurodytas šį paduodančio asmens ar jo atstovo el. pašto adresas, telefono ir fakso numeriai, kitų elektroninių ryšių priemonių adresai.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad, praleidus apskundimo terminą, skundą galima pateikti, tačiau būtina kartu pridėti pagrįstą prašymą dėl apskundimo termino atnaujinimo. Jei apylinkės teismas priims sprendimą terminą atnaujinti, Jūsų pateiktas skundas bus nagrinėjamas.
Apskundimo tvarka nustatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 621‒626 straipsniuose.

Jeigu pageidaujate gauti patvirtintą dokumentą apie Jūsų vardu registruotus administracinius nusižengimus padarytus per vienus, trejus ar penkerius metus, šią paslaugą galima užsisakyti  tinklapyje https://www.epolicija.lt/, pasirinkę ,,Paslaugos gyventojams“  ,,Administraciniai nusižengimai“  ,,Išrašas apie asmeniui registruotus administracinius nusižengimus ir priimtus sprendimus“.

Taip pat pažymą dėl penkerių metų laikotarpiu padarytus administracinius nusižengimus galima užsakyti Elektroninių paslaugų portale https://www.ird.lt/.

Pagal Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro ir Administracinių nusižengimų registro duomenis teikiamos registrų pažymos ir registrų išrašai:

  • asmuo gali pateikti prašymą dėl registrų pažymų ar išrašų išdavimo, peržiūrėti jų rengimo eigą, savo pateiktų ankstesnių prašymų duomenis, taip pat elektroniniu būdu per portalą gauti parengtas registrų pažymas ir išrašus;

  • verslo subjektams, dalyvaujantiems viešuosiuose pirkimuose, išduodamos pažymos ir priimami įgaliojimai teikti prašymus juridinio asmens vardu.

Kiti būdai pateikti prašymą:

Prašymas turi būti pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu. Suformuoti tokį dokumentą be papildomos programinės įrangos galite VĮ Registrų centro tinklalapyje https://www.gosign.lt. Jei neturite tokios galimybės, tada el. paštu galite atsiųsti prašymą, kuris būtų pasirašytas ranka, kartu pateikdami asmens tapatybės kortelės ar paso kopiją. 

Atkreipiame dėmesį, kad prašyme būtina nurodyti, apie kuriuo laikotarpiu (vienų, trejų ar penkerių metų) padarytus administracinius nusižengimus pageidaujate gauti pažymą, ir kontaktinį telefono numerį. Atsižvelgdami į tai, kokiu būdu pageidaujate gauti atsakymą, turite nurodyti arba el. pašto adresą, arba adresą, kuriuo būtų siunčiamas registruotas laiškas.        
Jeigu Jums reikalingi duomenys apie seniau nei prieš penkerius metus padarytus administracinius nusižengimus, turite kreiptis į Informatikos ir ryšių departamentą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos. Daugiau informacijos – https://www.ird.lt/ arba tel. +370 5  271 7256.

Nuo 2022 m. vasario 1 d. pradėjo veikti modernizuotas Informatikos ir ryšių departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Elektroninių paslaugų portalas https://epaslaugos.ird.lt.

Elektroninių paslaugų portale, be iki šiol Įtariamųjų, kaltinamųjų ir nuteistųjų registro duomenų pagrindu teikiamų elektroninių paslaugų, sukurtos Administracinių nusižengimų registro duomenų pagrindu teikiamos elektroninės paslaugos administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims.

Asmuo, prisijungęs prie Elektroninių paslaugų portalo, savo asmeninėje paskyroje gali matyti jo padarytų administracinių nusižengimų arba su jam priklausančia transporto priemone, kuriuose yra surašytas administracinio nusižengimo protokolas, priimtas nutarimas administracinio nusižengimo byloje ar tais atvejais, kai administracinis nusižengimas padarytas su juridiniam asmeniui priklausančia transporto priemone ir suformuotas pranešimas apie užfiksuotą administracinį nusižengimą, sąrašą bei susiformuoti šių nusižengimų išrašus.

1. Asmuo per Elektroninių paslaugų portalą gali gauti informaciją apie:

1.1. visus savo administracinius nusižengimus, ir dėl kurių priimti procesiniai sprendimai (surašytas administracinio nusižengimo protokolas, priimtas nutarimas administracinio nusižengimo byloje, nutarimas nutraukti administracinio nusižengimo bylos teiseną), ir apie šiuos procesinius sprendimus;

1.2. visus administracinius nusižengimus, kuriuose jis yra pripažintas nukentėjusiuoju, ir dėl kurių priimti procesiniai sprendimai (surašytas administracinio nusižengimo protokolas, priimtas nutarimas administracinio nusižengimo byloje, nutarimas nutraukti administracinio nusižengimo bylos teiseną), ir apie šiuos procesinius sprendimus;

1.3.  apie nepilnamečių vaikų padarytus administracinius nusižengimus ir dėl kurių priimti procesiniai sprendimai (surašytas administracinio nusižengimo protokolas, priimtas nutarimas administracinio nusižengimo byloje, nutarimas nutraukti administracinio nusižengimo bylos teiseną);

1.4. apie administracinius nusižengimus, kuriose asmens nepilnamečiai vaikai pripažinti nukentėjusiuoju ir dėl kurių priimti procesiniai sprendimai (surašytas administracinio nusižengimo protokolas, priimtas nutarimas administracinio nusižengimo byloje, nutarimas nutraukti administracinio nusižengimo bylos teiseną), ir apie šiuos procesinius sprendimus;

1.5. visus administracinius nusižengimus, padarytus su asmeniui priklausančia transporto priemone ir dėl kurių priimti procesiniai sprendimai (surašytas administracinio nusižengimo protokolas, priimtas nutarimas administracinio nusižengimo byloje, nutarimas nutraukti administracinio nusižengimo bylos teiseną).

2. Be to, asmuo, užpildęs Elektroninių paslaugų portale esančias formas, gali pranešti apie fizinius ar juridinius asmenis, kurie nusižengimo metu valdė jam priklausančias transporto priemones, teikti paaiškinimus ir skundus administracinių nusižengimų bylose.

3. Per Elektroninių paslaugų portalą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso nustatytais atvejais galima pateikti skundą dėl priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje bei gauti informaciją apie priimtus sprendimus, išnagrinėjus skundą.

4. Atnaujintas Elektroninių paslaugų portalas yra integruotas su Administracinių nusižengimų registru, todėl užtikrinamas greitas ir saugus duomenų perdavimas administracinio nusižengimo tyrimą atliekančioms institucijoms.

5. Elektroninių paslaugų portalas užtikrina paprastą ir greitą informacijos, viešųjų ir administracinių paslaugų prieinamumą  24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.

Prisijungti prie Elektroninio paslaugų portalo galite internetiniu adresu https://epaslaugos.ird.lt bei patvirtindami savo asmens tapatybę.

Asmens tapatybė yra patvirtinama:

1. Naudojantis elektroninio parašo sertifikatu, skirtu identifikavimuisi.
2. Per elektroninės bankininkystės sistemas.

Prisijungę prie Elektroninio paslaugų portalo adresu  https://epaslaugos.ird.lt, galite matyti informaciją apie užfiksuotus administracinius nusižengimus nuo 2017 m. sausio 1 d. jeigu esate:

1. Asmuo traukiamas administracinėn atsakomybėn.

2. Esate transporto priemonės savininkas ir Administracinių nusižengimų registre suformuotas bent vienas procesinis dokumentas (administracinio nusižengimo protokolas, pranešimas apie užfiksuotą administracinį nusižengimą).

3. Jeigu esate nepilnamečio vaiko įgaliotas atstovas ir jo atžvilgiu Administracinių nusižengimų registre suformuotas bent vienas procesinis dokumentas (administracinio nusižengimo protokolas, pranešimas apie užfiksuotą administracinį nusižengimą, šaukimas).

4. Jeigu administracinio nusižengimo byloje esate pripažintas nukentėjusiu ir Administracinių nusižengimų registre suformuotas bent vienas procesinis dokumentas (administracinio nusižengimo protokolas, pranešimas apie užfiksuotą administracinį nusižengimą, šaukimas).

5. Jeigu esate juridinio asmens vadovo įgaliotas asmuo, Jūs galite matyti visus administracinius nusižengimus su transporto priemonėmis, kurios priklauso juridiniam asmeniui ir Administracinių nusižengimų registre yra suformuotas pranešimas apie užfiksuotą Kelių eismo taisyklių pažeidimą.

Pastaba. Asmenys traukiami administracinėn atsakomybėn papildomai mato ir informaciją apie Administracinių nusižengimų kodekso straipsnį ir dalį, kurioje numatyta atsakomybė. Transporto priemonės savininkas, kai Kelių eismo taisyklių pažeidimas užfiksuotas pažeidimų fiksavimo sistemomis, tačiau dar nėra surašytas administracinio nusižengimo protokolas, taip pat gali matyti informaciją koks  pažeidimo tipas yra užfiksuotas (greičio viršijimas, TP eksploatuoja be techninės apžiūros, TP eksploatuojama be draudimo, Raudono šviesoforo signalo nesilaikymas, Važiavimas maršrutiniam transportui skirta eismo juosta, TP nėra sumokėtas kelių naudotojo mokestis. TP sustojo/stovėjo KET punkto ribojimo zonoje, TP sustojo/stovėjo KET ženklo zonoje, TP nesustojo prie STOP ženklo).

Atvejais, kai Kelių eismo taisyklių pažeidimas užfiksuotas pažeidimų fiksavimo sistemomis ne asmens, įtariamo administracinio nusižengimo padarymu, akivaizdoje ir asmeniui užpildžius visą būtiną informaciją ir šie pateikti duomenys gali būti apdorojami automatiniu būdu, tokia informacija iš karto apdorojama automatiniu būdu, t. y. administracinio nusižengimo protokolas surašomas nurodytam asmeniui ar suformuojamas pranešimas apie užfiksuotą administracinį nusižengimą.

Atvejais, kai pateikti duomenys negali būti apdorojami automatiniu būdu (nenurodomas asmuo vairavęs asmenį, nurodomas asmuo, kuris neturi Lietuvos Respublikoje išduoto asmens kodo ar nurodomi ne visi privalomi duomenys) tokiais atvejais apdorojami ir peržiūrimi  darbuotojų, tiriančių konkretų administracinį nusižengimą. Informacija apie priimtą ar atmestą informacija yra atvaizduojama, prisijungus prie Elektroninių paslaugų portalo, asmeninėje paskyroje.

Atkreipiame dėmesį, kad Jūsų pateikta informacija patalpinama Administracinių nusižengimų registre prie atitinkamos administracinio nusižengimo bylos ir yra matoma tiriančio ar nagrinėjančio pareigūno, todėl papildomai teikti informaciją kitais būdais (elektroniniu paštu, paštu, atvykstant į įstaigą ar telefonu) nereikia.

Juridinių asmenų įgalioti asmenys gali pateikti duomenis apie  transporto priemonės valdytoją, kai juridinio asmens vadovas suteiks teisę šiems asmenims naudotis Elektroninių paslaugų portalu. Žemiau pateikiama instrukcija, kaip įmonės vadovas gali suteikti teises įgaliotiems asmenims.

1. Prisijungti prie portalo https://epaslaugos.ird.lt  kaip juridiniam asmeniui ir meniu pasirinkti punktą "Įgaliojimai".

2. Paspausti "Pildyti naują įgaliojimą", užpildyti formos laukus ir paspausti "Patvirtinti".

Svarbu:
1. "Galiojimo data" - nurodo iki kada suteikiamas įgaliojimas. Įgaliojimo trukmė negali būti daugiau nei 1 metai.
2. Pažymėti varnelę prie "Teikti TP vairuotojus" ir "Skundai" (pagal poreikį).

Informaciją apie tai asmenį, kuris nusižengimo fiksavimo metu valdė transporto priemonę  galite pateikti Elektroninių paslaugų portale https://epaslaugos.ird.lt/. Prisijungę prie savo paskyros pasirinkite „Administraciniai nusižengimai“->Administracinėn atsakomybėn traukiamiems asmenims“. Lange matysite informaciją apie administracinius nusižengimus. Pasirinkite įrašą dėl kurio norite pateikti informaciją, t. y.  dešinėje pusėje paspaudus mygtuką  „Veiksmai“ matysite  meniu su galimais veiksmais.

1. Pasirinkite veiksmą „Transporto priemonės naudotojo teikimas“.

2. Atvejais, kai žinote visus transporto priemonės savininko (valdytojo) duomenys pasirinkite langą „Teikiu informaciją apie asmenį, kuris valdė transporto priemonę“.

3. Pasirinkite asmens tipą „Fizinis asmuo“, kad galėtumėt užpildyti kitus duomenis.

Atvejais, kai transporto priemone naudojosi (valdė) Lietuvos Respublikos pilietis, užpildykite šiuos langus: vardas, pavardė, LR asmens kodas ir spauskite mygtuką „Išsaugoti“.

Pastaba. Jeigu nurodysite neteisingą asmens kodą, vardą ar pavardę būsit informuojamas, kad tokio asmens Lietuvos Respublikos Gyventojų registre nėra. Tokiu atveju patikslinkite asmens duomenis.

Informacijos pildymas apie vairuotojo pažymėjimą ir gyvenamosios vietos adresą nėra privalomas.

Atvejais, kai asmuo yra užsienietis ir neturi Lietuvos Respublikoje išduoto asmens kodo, tuomet pažymėkite varnele langą „Neturi LR asmens kodo“ ir užpildykite privalomus langus: vardas, pavardė, gimimo data.

Tuomet užpildykite kitą reikalingą informaciją:

1. Informaciją apie asmens vairuotojo pažymėjimą.

Pastaba. Šių duomenų nereikia pildyti, jeigu nusižengimo metu Jūs nebuvote transporto priemonės savininkas (valdytojas). Atvejais, kai Jums priklausančią (valdomą) transporto priemonę perdavėt vairuoti kitam asmeniui, Jūs privalote įsitikinti, kad asmuo turi teisę vairuoti tos kategorijos transporto priemonę.

Informaciją apie asmens gyvenamąją vietą.

Taip pat Jūs galite pateikti Jums žinomą  papildomą informaciją lange „Papildoma informacija“ ir/ar įkelti papildomus dokumentus, patvirtinančius Jūsų pateiktą informaciją, asmens ar savo kontaktinius duomenis.

Norėdami gauti informaciją, kada Jūsų pateikta informacija bus apdorota arba atmesta, užpildykite kokiu būdu norite būti informuojami.

Užpildę visą informaciją privalote patvirtinti, kad pateikta informacija teisinga ir susipažinote su atsakomybe, tuomet spauskite mygtuką „Pateikti“.

Pastaba. Pateikę informaciją ir Jums sužinojus naujas aplinkybes, pavyzdžius nustatėte, kad transporto priemonę valdė kitas asmuo spauskite mygtuką „Atšaukti“, tuomet galėsit pateikti  tikslesnę informaciją. Atšaukti pateiktą informaciją galite tik tada, jeigu ji nebuvo dar apdorota automatiniu būdu ar institucijos darbuotojo.

Jūsų pateikta informacija yra patalpinama Administracinių nusižengimų registre prie atitinkamos administracinio nusižengimo bylos ir papildomai informacijos Jums nereikia pateikti kitais būdais, apdorojus institucijos darbuotojui informaciją, Jūs savo paskyroje matysite šią informaciją.

Prisijungę prie  Elektroninio paslaugų portalo https://epaslaugos.ird.lt/ savo paskyroje pasirinkite „Administraciniai nusižengimai“->Administracinėn atsakomybėn traukiamiems asmenims“. Lange matysite informaciją apie administracinius nusižengimus. Pasirinkite įrašą dėl kurio norite pateikti informaciją, t. y.  dešinėje pusėje paspaudus mygtuką  „Veiksmai“ matysite  meniu su galimais veiksmais.

1. Pasirinkite veiksmą „Transporto priemonės naudotojo teikimas“.

2. Atvejais, kai žinote visus transporto priemonės savininko (valdytojo) duomenys pasirinkite langą „Teikiu informaciją apie asmenį, kuris valdė transporto priemonę“.


3. Pasirinkite asmens tipą „Juridinis asmuo“, kad galėtumėt užpildyti kitus duomenis.

4. Užpildykite privalomus duomenis, kai juridinis asmuo registruotas Lietuvos Respublikoje: juridinio asmens kodą (jis privalomas), juridinio asmens pavadinimas ir adresą.

Atvejais, kai juridinis asmuo registruotas ne  Lietuvos Respublikoje privaloma užpildyti šiuos duomenis: juridinio asmens pavadinimas, juridinio asmens kodas, miestas, gatvės pavadinimas/numeris, namo numeris, buto numeris, pašto kodas.

Taip pat Jūs galite pateikti Jums žinomą  papildomą informaciją lange „Papildoma informacija“ ir/ar įkelti papildomus dokumentus, patvirtinančius Jūsų pateiktą informaciją, asmens ar savo kontaktinius duomenis.

Norėdami gauti informaciją, kada Jūsų pateikta informacija bus apdorota arba atmesta, užpildykite kokiu būdu norite būti informuojami.

Užpildę visą informaciją privalote patvirtinti, kad pateikta informacija teisinga ir susipažinote su atsakomybe, tuomet spauskite mygtuką „Pateikti“.

Pastaba. Pateikę informaciją ir Jums sužinojus naujas aplinkybes, pavyzdžius nustatėte, kad transporto priemonę valdė kitas asmuo spauskite mygtuką „Atšaukti“, tuomet galėsit pateikti naują informaciją. Atšaukti pateiktą informaciją galite tik tada, jeigu ji nebuvo dar apdorota automatiniu būdu ar institucijos darbuotojo.

Jūsų pateikta informacija yra patalpinama Administracinių nusižengimų registre prie atitinkamos administracinio nusižengimo bylos ir papildomai informacijos Jums nereikia pateikti kitais būdais, apdorojus institucijos darbuotojui informaciją, Jūs savo paskyroje matysite šią informaciją.

Prisijunkite prie  Elektroninio paslaugų portalo https://epaslaugos.ird.lt/ savo paskyroje pasirinkite „Administraciniai nusižengimai“->Administracinėn atsakomybėn traukiamiems asmenims“. Lange matysite informaciją apie administracinius nusižengimus. Pasirinkite įrašą dėl kurio norite pateikti informaciją, t. y.  dešinėje pusėje paspaudus mygtuką  „Veiksmai“ matysite  meniu su galimais veiksmais.

1. Pasirinkite veiksmą „Transporto priemonės naudotojo teikimas“.

2. Atvejais, kai norite informuoti, kad nesate susijęs su užfiksuotu administraciniu nusižengimu spauskite „Informuoju, kad nusižengimo metu nebuvau transporto priemonės savininkas (valdytojas) arba nusižengimo užfiksuotas klaidingai“.

3. Užpildykite informaciją, kurią norite pateikti ir/ar įkelti papildomus dokumentus, patvirtinančius Jūsų pateiktą informaciją, asmens ar savo kontaktinius duomenis.

4. Norėdami gauti informaciją, kada Jūsų pateikta informacija bus apdorota arba atmesta, užpildykite kokiu būdu norite būti informuojami.

Užpildę visą informaciją privalote patvirtinti, kad pateikta informacija teisinga ir susipažinote su atsakomybe, tuomet spauskite mygtuką „Pateikti“.

Pastaba. Pateikę informaciją ir Jums sužinojus naujas aplinkybes, pavyzdžius nustatėte, kad transporto priemonę valdė kitas asmuo spauskite mygtuką „Atšaukti“, tuomet galėsit pateikti naują informaciją. Atšaukti pateiktą informaciją galite tik tada, jeigu ji nebuvo dar apdorota automatiniu būdu ar institucijos darbuotojo.

Jūsų pateikta informacija yra patalpinama Administracinių nusižengimų registre prie atitinkamos administracinio nusižengimo bylos ir papildomai informacijos Jums nereikia pateikti kitais būdais, apdorojus institucijos darbuotojui informaciją, Jūs savo paskyroje matysite šią informaciją.

Prisijunkite prie  Elektroninio paslaugų portalo https://epaslaugos.ird.lt/ savo paskyroje pasirinkite „Administraciniai nusižengimai“->Administracinėn atsakomybėn traukiamiems asmenims“. Lange matysite informaciją apie administracinius nusižengimus. Pasirinkite įrašą dėl kurio norite pateikti informaciją, t. y.  dešinėje pusėje paspaudus mygtuką  „Veiksmai“ matysite  meniu su galimais veiksmais.

1. Pasirinkite veiksmą „Transporto priemonės naudotojo teikimas“.

2. Atvejais, kai norite informuoti, kad nesate susijęs su užfiksuotu administraciniu nusižengimu spauskite „Informuoju, kad nusižengimo metu nebuvau transporto priemonės savininkas (valdytojas) arba nusižengimo užfiksuotas klaidingai“.

3. Užpildykite informaciją, kurią norite pateikti ir/ar įkelti papildomus dokumentus, patvirtinančius Jūsų pateiktą informaciją, asmens ar savo kontaktinius duomenis.

4. Norėdami gauti informaciją, kada Jūsų pateikta informacija bus apdorota arba atmesta, užpildykite kokiu būdu norite būti informuojami.

Užpildę visą informaciją privalote patvirtinti, kad pateikta informacija teisinga ir susipažinote su atsakomybe, tuomet spauskite mygtuką „Pateikti“.

Pastaba. Pateikę informaciją ir Jums sužinojus naujas aplinkybes, pavyzdžius nustatėte, kad transporto priemonę valdė kitas asmuo spauskite mygtuką „Atšaukti“, tuomet galėsit pateikti naują informaciją. Atšaukti pateiktą informaciją galite tik tada, jeigu ji nebuvo dar apdorota automatiniu būdu ar institucijos darbuotojo.

Jūsų pateikta informacija yra patalpinama Administracinių nusižengimų registre prie atitinkamos administracinio nusižengimo bylos ir papildomai informacijos Jums nereikia pateikti kitais būdais, apdorojus institucijos darbuotojui informaciją, Jūs savo paskyroje matysite šią informaciją.

Informacija yra pateikiama kiekvienoje administracinio nusižengimo byloje.

Prisijunkite prie Elektroninio paslaugų portalo https://epaslaugos.ird.lt, savo paskyroje pasirinkite „Administraciniai nusižengimai“->Administracinėn atsakomybėn traukiamiems asmenims“. Lange matysite informaciją apie administracinius nusižengimus. Pasirinkite įrašą dėl kurio norite pateikti skundą, t. y.  dešinėje pusėje paspaudus mygtuką  „Veiksmai“ matysite  meniu su galimais veiksmais.

1. Pasirinkite veiksmą „Skundo teikimas“.

2. Spauskite „Teikti skundą dėl nutarimo administracinio nusižengimo byloje“.

3. Atvejais, kai nuo nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo praėjo 20 ir daugiau kalendorinių dienų, privalote nurodyti svarbias priežastis dėl ko praleistas terminas. Skundo padavimo terminą rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Atvejais, skundo padavimo terminas (20 kalendorinių dienų) nepraleistas, užpildoma skundžiamo nutarimo administracinio nusižengimo byloje esmė, apskundimo pagrindai ir motyvai, bei yra galimybė įkelti norimus dokumentus.

4. Taip pat galite užpildyti savo kontaktinius duomenis, bei nurodyti informavimo būdus ar būdą kaip norėtumėt būti informuojamas apie Jūsų  pateiktos informacijos nagrinėjimo eigą.
Privalote patvirtinti, kad pateikta informacija yra teisinga, bei spausti mygtuką „Išsaugoti“.

Atlikus šiuos veiksmus Jūs jau būsite pateikę skundą.

Informuojame, kad yra ribojamas skundo teksto simbolių skaičius (numatyta 4000 simbolių).

Galima ir prisegti jau parengtą skundo dokumentą.

Surašytas tik administracinio nusižengimo protokolas su arba be administraciniu nurodymu. Skundo pateikti negalite, nes konkrečioje administracinio nusižengimo byloje dar nepriimtas nutarimas administracinio nusižengimo byloje. Bauda gali būti paskirta ir administraciniu nurodymu, kuris įrašomas į administracinio nusižengimo protokolą. Paaiškinimą dėl administracinio nusižengimo turite teisę teikti tyrimą atliekančiais įstaigai.

Papildomai informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 610 str. 4 d. administracinis nurodymas yra neskundžiamas, o asmeniui administracinio nusižengimo protokole nustatytu laiku sumokėjus administraciniame nurodyme nustatytą baudą, laikoma, kad administracinis nurodymas yra įvykdytas. Įvykdytas administracinis nurodymas gali būti panaikintas tik atnaujinus administracinio nusižengimo bylą paaiškėjus kitoms aplinkybėms, kurios pareigūnui, institucijai ar teismui nebuvo ir negalėjo būti žinomos priimant nutarimą ar nutartį arba surašant administracinį nurodymą ir kurios vienos ar kartu su pirmiau nustatytomis aplinkybėmis įrodo, kad administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo yra nekaltas arba kad jis padarė lengvesnį ar sunkesnį administracinį nusižengimą negu tas, už kurį jis patrauktas administracinėn atsakomybėn, taip pat kurios įrodo, kad administracinėn atsakomybėn nepatrauktas asmuo yra kaltas.

Nutarimas administracinio nusižengimo byloje jau yra apskųstas.

Gautas skundas yra apdorojamas ne vėliau kaip per tris darbo dienas. Informacija apie priimtą ar atmestą skundą asmuo gali matyti, prisijungęs prie Elektroninių paslaugų portalo https://epaslaugos.ird.lt, asmeninėje paskyroje.

Prisijunkite prie Elektroninio paslaugų portalo https://epaslaugos.ird.lt, savo paskyroje pasirinkite „Administraciniai nusižengimai“->Administracinėn atsakomybėn traukiamiems asmenims“ ir paspaudus mygtuką „Paieška“ galite atlikti paiešką pagal: nusižengimo identifikavimo numerį ROIK, nusižengimo datą, transporto priemonės valstybinio numerio ženklą, pagal apmokėjimo būseną (apmokėta, neapmokėta) ar pateiktos informacijos apie transporto priemonės naudotoją būsena (apdorojama – informacija dar neapdorota, atmesta – darbuotojas, nagrinėjantis Jūsų pateiktą informaciją ją atmetė kaip netinkamą ar prašo papildyti informaciją, atšaukta – kai asmuo pats atšaukė savo pateiktą informaciją, nepateikta – asmuo dar nepateikęs informacijos, pateikta – asmens pateikta informacija yra apdorota automatiniu būdu ar atsakingo darbuotojo).

 

Atnaujinimo data: 2024-09-04