Policijos bičiulis Amsis

Lietuvos policijos simbolis - šuniukas Amsis

Siekiant sukurti Lietuvos policijos simbolį 2003 m. buvo organizuotas vaikų piešinių konkursas "Išrinkime policijos bičiulį". Jame dalyvavo labai gausus vaikų būrys iš visos Lietuvos, policija gavo 1500 piešinių.

Speciali komisija nugalėtoju pripažino aštuntoką Vilmantą Motiečių iš Šiaulių r. Jo darbas išsiskyrė iš kitų, kadangi buvo išsiuvinėtas popieriaus lape. Berniukas policijos bičiuliu pasiūlė šunį, kadangi jo savybės - ištikimybė, budrumas, greita reakcija, tinka ir pareigūnams. Šuo buvo pakrikštytas Amsiaus vardu.

Bičiulis Amsis organizuoja renginius mokymo įstaigose, dalyvauja masiniuose renginiuose, vaikų šventėse ir t.t. Vaikai labai myli savo bičiulį, noriai su juo bendrauja, klauso jo patarimų.

Lietuvos policijos bičiulis Amsis turi draugų kaimyninėse Baltijos valstybėse: Latvijos policijos simbolį - inspektorių bebrą ir Estijos policijos simbolį - liūtą.

Kitos Europos šalys taip pat turi simbolius "policijos draugus", sukurtus visuomenės pagalba (Vokietijoje - žuvėdra, Suomijoje - liūtas).

Atnaujinimo data: 2023-12-04