>

Iš pradžių Alytaus m. ir raj. policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos komisaro inspektoriaus Petro Šipšinsko jokie kriminalai netraukė. Traukė jūra, todėl baigęs vidurinę, Petras įstojo į Kaliningrado aukštąją jūreivystės mokyklą, bet neišgirdęs jos koridoriuose bangų ošimo, išėjo tarnauti į karinį jūrų laivyną Sevastopolyje. Išvagojęs visus vandenynus, P. Šipšinskas sugrįžo į gimtąjį Alytų. Padirbėjęs įvairiose pareigose, nuo 1993 m. dirba ONTT vadovo pareigose.

Kaip žinome, smulkmenomis ši tarnyba neužsiima, o rimti nusikaltimai beveik visi išlieka juos išnarpliojusio kriminalisto atmintyje, todėl paklaustas apie įdomiausią bylą, P. Šipšinskas išvardijo visą tuziną.

R. negrįžo namo, visi manė, kad jis kažkur išvykęs. Po savaitės prasidėjo paieška, rastas R. lavonas, įtariamųjų Lietuvoje nebebuvo, tačiau kriminalistai tik jiems žinomais keliais gavo informaciją, kad jie ketina atvykti. Žudikus pasitiko stotyje...

Verslininką L. pagrobė Alytaus ir Vilniaus nusikalstamos grupuotes, reikalavo už jį išpirkos. Tris paras P. Šipšinsko vyrai nemiegojo nei minutės, lakstė apžėlę, paraudusiomis akimis, bet nustatė, kur laikomas pagrobtasis. Padedant kolegoms iš VRM, L. buvo išlaisvintas, o nusikaltimo organizatoriai ir vykdytojai pateko ten, kur jiems ir derėjo.

Pernai visi girdėjo šiurpią istoriją apie pagrobtą berniuką, policijos rastą ir išlaisvintą Kazlų Rūdoje. Tuomet dieną naktį dirbo dešimtys policijos pareigūnų, tačiau ir P. Šipšinsko nuopelnų čia būta nemažai.

Stebėtinai (o greičiausiai - dėsningai) greitai P. Šipšinsko sekliai išaiškino kraupų beprasmišką nužudymą Dauguose, kai 1994 m. vasario mėn. ant ledo buvo rastas juodas nuo sumušimų nuogo vyriškio lavonas. Netrukus buvo sulaikyti keturi jaunuoliai, nutarę pamokyti anksčiau teistą kaimo vagišių G. Perlenkta lazda girtiems „mokytojams" kainavo 4-6 metus sustiprinto rėžimo kolonijoje.

Pokalbio pabaigoje P. Šipšinskas pabrėžė, kad seklių individualistų laikai seniai praėjo, visos minėtos ir kotos reezinansinės bylos nebūtų taip sėkmingai tiriamos, jei ne tokie pareigūnai, kaip Alytaus m. ir raj. PK kriminalinės policijos komisaras A. Stasiukynas, vyresnieji inspektoriai G. Bernatavičius, V. Jaruševičius, A. Gecevičius, G. Krasnickas, A. Lanauskas, S. Jurgionis, R. Gedvilas, komisarai inspektoriai V. Raškauskas ir J. Anciulevičius bei daugelis kitų pareigūnų, tačiau tokių seklių dar reikėtų su žiburiu paieškoti: lyderis darbe ir sporte, tiesiog sutvertas šiam darbui, darbštus, sąžiningas, paskutinius marškinius atiduos savo artimam, dirba tiek kojomis, tiek galva...

Pats Petras Šipšinskas prisipažino ligi šiol sapnuojąs jūrą, kuri vis šaukia, ir galbūt prisišauktų, jei ne svetimos nelaimės, svetimo skausmo išgyvenimas, neduodantis ramybės, vis pakeliantis vidury nakties ...

1995 m. „Metų sekliu“ pripažintas Petras Šipšinskas.

Atnaujinimo data: 2023-12-04