INTERPOL

Tarptautinė kriminalinės policijos organizacija (INTERPOL)

Interpolas – tai didžiausia policijos tarptautinė organizacija pasaulyje, kuriai šiuo metu priklauso 192 valstybės.

Oganizacijos tikslas – užtikrinti ir plėtoti glaudų valstybių narių bendradarbiavimą kovojant su nusikalstamumu. Interpolas įsikūręs Lione, Prancūzijoje.

Pagrindinės veiklos kryptys

Interpolo veikla apima siekį sudaryti palankias sąlygas kriminalinės teisėsaugos įstaigų bendradarbiavimui ir savitarpio pagalbai, užtikrinti saugią pareigūnų iš skirtingų valstybių narių komunikaciją, suteikti šalių narių pareigūnams prieigą prie policijos duomenų ir turimos informacijos, teikti operatyvinę paramą šalių narių pareigūnams prioritetinėse veiklos srityse, gerinti policijos pajėgumus kovojant su ir siekiant užkirsti kelią nusikalstamumui, sudaryti sąlygas pareigūnų tobulėjimui įgyjant naujų teorinių žinių ir įgūdžių, diegti naujoves.

Ši organizacija skatina šalių narių bendradarbiavimą tiriant su terorizmu, nelegalia prekyba ginklais, narkotikais, pinigų plovimu, prekyba žmonėmis, piratavimu, smurtu prieš vaikus susijusius nusikaltimus, smurtinius, ekonominius, finansinius, kibernetinius nusikaltimus, organizuoto nusikalstamumo grupuočių veiklą.

Lietuvos policija ir Interpolas

Lietuva papildė Interpolo narių gretas 1991 m. Kiekvienoje organizacijai priklausančioje valstybėje veikia nacionalinis organizacijos biuras. Tai kontaktiniai padaliniai palaikyti ryšiams ir keistis aktualia informacija su Interpolo generaliniu sekretoriatu, regioniniais pareigūnais ir kitomis valstybėmis narėmis. Interpolo nacionalinis skyriaus funkcijas mūsų šalyje atlieka Lietuvos kriminalinės policijos biuro Tarptautinių ryšių valdybos Europolo ir Interpolo nacionalinis skyrius.

Daugiau informacijos apie INTERPOL

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-04-24