Tęsiamas bendradarbiavimas kuriant unikalią europinę mokymo programą būsimiems policijos pareigūnams

Data

2022 04 06

Įvertinimas
0

Lietuvos policijos mokykla stengiasi būsimuosius policijos pareigūnus geriau paruošti sėkmingam policijos darbui. Prie to prisideda ne vienas mokykloje įgyvendintas Erasmus+ projektas.

Šią savaitę Valbandone, Kroatijoje, įvyko trečiasis Erasmus + KA2 projekto „Tarptautinės policijos kursantų mokymo bendradarbiaujant koncepcijos kūrimas“ susitikimas. Darbo susitikimo dalyvius šiltai pasveikino Kroatijos vidaus reikalų ministerijos Policijos akademijos viršininko pavaduotoja Mirjana Abramovič, kuri pabrėžė, kad šie žinių ir patirties mainai prisidės prie bendro tikslo – unikalios, europinės būsimų policijos pareigūnų mokymo programos įgyvendinimo.

“Norėčiau pabrėžti komandinio darbo svarbą, nes tik dirbdami kartu galime pasiekti norimų rezultatų. Komandinis darbas reikalauja bendrų pastangų, kurių metu kiekvienas narys prisiima atsakomybę už komandos sėkmę, o ne tik už savo darbą. Tik dirbdami kartu galime tobulinti būsimų policijos pareigūnų išsilavinimą Europos Sąjungos šalyse“, – sakė Policijos akademijos viršininko padėjėja.

Jai pritarė Policijos akademijos Josip Jovič policijos mokyklos viršininko pavaduotojas Hrvoje Marić, pasidžiaugdamas, kad Lietuvos policijos mokykla būdama projekto iniciatore pakvietė Slupsko policijos mokyklą iš Lenkijos ir Kroatijos policijos mokyklą tapti projekto partneriais. „Projektas startavo 2019 metų spalį ir iš viso turėjo trukti dvejus metus, tačiau dėl COVID-19 viruso pandemijos jis buvo pratęstas taip, kad planuojama baigti šių metų liepą, po konferencijos Lietuvoje“, – sakė Marić ir priminė, kad pagrindinis projekto tikslas – bendradarbiaujant šių policijos mokyklų ekspertams ir kursantams, parengti suderintą mokymo programą, kuri galėtų būti taikoma visose ES šalyse ir prisidėtų prie būsimų policijos pareigūnų mobilumo Europoje.

Susitikime dalyvavę projekto ekspertai aptarė parengtų metodinių rekomendacijų tobulinimą bei planuojamų bandomųjų mokymų programą. Buvo atlikta papildoma projekte parengtos mokymo programos turinio analizė ir susitarta dėl galutinio mokymo programos varianto. Taip pat buvo pristatyti ir suderinti individualūs planai bei užduotys, ruošiantis būsimoms mokymo veikloms partnerių institucijose. Pirmieji mokymai jau netrukus prasidės Lietuvos policijos mokykloje, o kiek vėliau bus organizuojami ir Kroatijoje bei Lenkijoje.