Teismui perduota didelio masto narkotikų platinimo byla Alytuje

Kauno apygardos prokuratūros prokurorė teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu organizuotoje grupėje. Kaltinimai šioje byloje pareikšti keturiems asmenims. Du kaltinamieji - alytiškiai sutuoktiniai - kaltinami ir nepilnametės savo šeimos narės įtraukimu į nusikalstamą veiką.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato organizuotų nusikaltimų tyrimo skyrius, o tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vienas iš kaltinamųjų galimai subūrė nusikalstamą organizuotą grupę. Jis kaltinamas neteisėtu narkotinių medžiagų disponavimu labai dideliais kiekiais. Įtariama organizuota grupuotė veikė laikydamasi griežtos konspiracijos, veikė pagal griežtai sudarytą planą. Narkotikai galimai buvo platinami per priklausomą nuo jų asmenį. Kartu į teisiamųjų suolą sės ir nepilnametė - manoma, kad ji atliko stebėtojos ir informatorės vaidmenį.

Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą narkotinių ar psichotropinių medžiagų laikymą, įgijimą, pardavimą arba gabenimą numato laisvės atėmimą nuo dešimties iki penkiolikos metų. Tas, kas neteisėtai laikė, įgijo arba gabeno didelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų turėdamas tikslą platinti, gali būti baudžiamas iki dešimties metų laisvės atėmimo. Asmuo, kuris padėjo narkotines medžiagas įsigyti, gali būti baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki dviejų metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Kauno apygardos prokuratūros informacija

 

Anksčiau rašėme:

„Mirties pardavėjams“ gresia ilgi metai už grotų
Alytus, Nemuno gatvė – tokiu gerai įsimintinu adresu traukė kvaišalų ištroškę alytiškiai. Paskutinės balandžio dienos nebuvo palankios penkiasdešimtmetį peržengusiems sutuoktiniams. Balandžio 28  d. Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai po ilgo, kruopštaus ir sudėtingo tyrimo sulaikė sutuoktinių porą, kurie platino itin pavojingą sintetinę narkotinę medžiagą, įtariama – karfentanilį.
Kriminalistų duomenimis, Alytuje padažnėjo atvejų, kai gyventojai pastebėdavo sunkiai aplinkoje besiorientuojančius, nuo kvaišalų apsvaigusius asmenis. Jiems tekdavo kviesti medikus, kurie ne visais atvejais spėdavo padėti galimai narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojusiems asmenims. Užfiksuoti ir mirtini apsinuodijimai. Alytaus mieste suaktyvėjo ir administracinių nusižengimų, dažnu atveju, vagysčių, fiksavimas. Tam įtakos turėjo noras įsigyti narkotinių medžiagų, kurių vartotojams trūko pinigų.
Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai atlikę ilgalaikį kompleksinį tyrimą, nustatė narkotikų platinimo „schemą“, asmenis susijusius su nelegalia veikla. Šeima į teisėsaugininkų akiratį pakliuvo ne pirmą kartą, tiek 50-metis vyras, tiek jo 51-erių metų  sutuoktinė praeityje buvo nuteisti įvairiomis kriminalinėmis bausmėmis už disponavimą narkotinėmis medžiagomis ir jų platinimą. Turėdami didelę patirtį, asmenys „šeimos verslą“ šį kartą labai saugojo, iškraustė jį iš savivaldybės skirtų, gyvenamųjų patalpų. Pastaruoju metu, sandoriai vyko avių kūtelėje, tarp gyvulių gardų stovėjo specialiai „klientams“ įrengtas skambutis, kuriuo jie ir iškviesdavo pardavėją. Galima sakyti, klientų aptarnavimas vyko „vieno mygtuko“ principu. Dar vienas įdomus faktas, kad narkomanai įsigiję mirtį sėjančių kvaišalų, juos išsinešti privalėjo griežtai tik burnoje, kad bet kuriuo metu juos galėtų praryti, taip sunaikindami įkalčius. Taip pat buvo nustatytas darbo ir poilsio laikas.
Operacijos metu, per kratas aptikta ir paimta labai didelis kiekis, pardavimui paruoštos, narkotinės ar psichotropinės medžiagos, spėjama karfentanilio. Vieną lankstinuką, tarp narkomanų vadinamą „čekiu“, šešėliniame pasaulyje buvo galima įsigyti už 10 eurų. Kratų metu taip pat paimti už kvaišalus gauti pinigai.
Alytiškiams buvo paskirta griežčiausia kardomoji priemonė suėmimas.