Taikė į šerną, pataikė į dyzelino vagoną

Data

2022 06 16

Įvertinimas
0

Šiaulių apskrities policijos pareigūnai kartu su ikiteisminį tyrimą kuruojančia prokurore sėkmingai susidorojo su precedento neturinčio įvykio tyrimu. Profesionalumą pademonstravo ne tik Šiaulių miesto ir rajono komisariato tyrėjai, bet ir Šiaulių AVPK Kriminalistinių tyrimų tarnybos specialistai.

„Pasitelkę droną, jie atliko mastelinę ortomozaiką – buvo užfiksuotas įvykio vietos reljefas, joje esančios kliūtys, statiniai ir konstrukcijos. Atliktos balistinės užduotys, kurių metu buvo šaudoma iš tirti pateikto įtariamojo ginklo įvairiu atstumu į metalo lakštą. Nustatyta, kad eksperimento metu gauti ir įvykio vietos apžiūros metu užfiksuotas pažeidimas yra analogiški. Taigi, siekiant nustatyti šio įvykio aplinkybes, buvo atliktas didžiulis darbas, – teigė ikiteisminiam tyrimui vadovavusi prokurorė I. Zgierskytė-Strumilaitė.

2020 metų rugsėjį dyzeliną vežusiam traukiniui atvykus į Radviliškio geležinkelio stotį, buvo pastebėta, kad galiniame vagone dalis gabento dyzelino tekėjo pro čia atsiradusią skylę. Darbuotojai nusekė išbėgusių degalų pėdsakais ir jie atvedė į vieno medžiotojų būrelio medžioklės vietą.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, medžiotojas taikėsi į per traukinio bėgius einantį šerną, o pataikė į tuo metu pravažiuojančio 55 vagonų traukinio paskutinę cisterną. Iš vagono išsiliejo daugiau nei 3 tonos arktinio dyzelino, kurio vertė siekia daugiau nei 3 tūkst. eurų.

Dar tyrimo metu įtariamasis geležinkelio bendrovei atlygino žalą už išbėgusį į aplinką dyzeliną ir jo sutvarkymą.

Šiomis dienomis Šiaulių apylinkės teismas jau išnagrinėjo minėtą baudžiamąją bylą dėl svetimo turto sunaikinimo ir konstatavo, kad 33 metų Šiaulių rajono gyventojas pažeidė medžiojimo taisykles, kurios numato, kad šaudamas medžiotojas privalo įsitikinti šūvio nepavojingumu kitiems asmenims bei žalos nepadarymu ūkinės veiklos objektams. Kaltinamasis buvo pripažintas kaltu ir jam skirta vienerių metų laisvės apribojimo bausmė su įpareigojimais ir baudžiamojo poveikio priemonėmis - vyras įpareigotas dirbti ar būti registruotas Užimtumo tarnyboje, neatlygintinai išdirbti 40 valandų per 4 mėnesius ir dalyvauti elgesio pataisos programoje. Taip pat jam uždrausta laikyti ir nešioti ginklą bei vienerius metus medžioti. Iš vyro konfiskuotas graižtvinis šautuvas su optika.