Susitikime su Lietuvos policijos generaliniu komisaru aptartas pasirengimas planuojamai policijos sistemos pertvarkai

Data

2022 07 21

Įvertinimas
0

Liepos 19 d. Lietuvos policijos vadovybė Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenei – policijos komisariatų ir struktūrinių padalinių vadovams, darbo tarybos atstovams – pristatė planuojamos įgyvendinti Lietuvos policijos sistemos pertvarkos etapus bei laukiančias permainas.

Į Marijampolę Lietuvos policijos reformą pristatyti atvyko generalinis komisaras Renatas Požėla, generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas, generalinio komisaro patarėjas Vladimir Banel, Turto valdymo valdybos viršininkas Renaldas Žekonis, Policijos departamento Žmogiškųjų išteklių valdybos viršininkas Arūnas Tuzas, Veiklos analizės ir kontrolės valdybos viršininko pavaduotoja Ieva Naruševičienė, Valdymo organizavimo ir planavimo skyriaus vedėjas Evaldas Pilipavičius. Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos policijos profesinės sąjungos atstovė Roma Katinienė.

Susitikimo metu buvo pristatyti planuojami pokyčiai Lietuvos policijos sistemoje – numatoma, kad 2024 m., įgyvendinus pertvarką, policijos sistema bus sujungta į vieną juridinį asmenį, o vietoj šiuo metu veikiančių dešimties apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų, policijos veikla būtų organizuojama penkių apygardų principu. Pasak pertvarką pristačiusių svečių, Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas būtų priskiriamas Kauno apygardos vyriausiajam policijos komisariatui.

„Lietuvos policija šiuo metu yra moderni ir nuolat tobulėjanti organizacija, tačiau sustoti negalime ir šiais planuojamais pokyčiais sieksime dar efektyvesnės policijos veiklos, tiek visapusiškai aprūpinant policijos pareigūnus, tiek užtikrinant kokybišką gyventojų aptarnavimą, jų saugumą ir viešosios tvarkos palaikymą. Numatomos permainos leistų sutaupyti lėšas ir efektyviai jas panaudoti operatyvesniam policijos pajėgų valdymui bei reagavimui į įvykius, pareigūnų darbo sąlygų gerinimui,“ – planuojamos pertvarkos tikslus akcentavo Lietuvos policijos generalinis komisaras R. Požėla.

Policijos departamento atstovai ne tik pristatė planuojamus Lietuvos policijos centralizavimo pokyčius, struktūrinius pasikeitimus, bet ir išsamiai atsakė į Marijampolės apskrities policijos pareigūnams ir darbuotojams iškilusius klausimus, išklausė jų pasiūlymus.

Po susitikimo su Marijampolės apskrities policijos bendruomene generalinis komisaras su svečiais ir Marijampolės apskr. VPK viršininko pavaduotoju Alfredu Bartkumi lankėsi Marijampolės savivaldybėje, kur susitiko su Marijampolės savivaldybės vadovais – meru Povilu Isoda, jo pavaduotoju Artūru Visockiu, Administracijos direktoriumi Karoliu Podolskiu. Į susitikimą buvo pakviesti ir Marijampolės savivaldybės seniūnijų seniūnai ir seniūnaičiai, kurie geriausiai žino gyventojų poreikius. Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev.

Susitikimo metu su savivaldos atstovais kalbėta apie planuojamus pokyčius ir policijos bei seniūnaičių tolesnio bendradarbiavimo galimybes, užtikrinant viešąją tvarką ir žmonių saugumą. Savivaldybės vadovams rūpėjo, ar savivaldybės teritorijoje nesumažės patruliuojančių policijos pareigūnų skaičius, ar reagavimas į įvykius ir (ar) nusikalstamas veiklas bus operatyvus, galiausiai, kaip bus sprendžiamas klausimas dėl komisariato veiklos finansavimo. Akcentuota, kad būsimi pokyčiai gyventojams nesukels jokių nepatogumų, kaip tik siekiama, kad policija būtų kuo arčiau gyventojų, savalaikiai ir efektyviai reaguotų į iškvietimus bei didintų nusikalstamų veikų išaiškinamumą, prireikus pasitelkiant dar didesnes pajėgas iš viso Kauno apygardos VPK.