2024-04-19

Sulaikyti asmenys užpuolę ir sumušę Rusijos Federacijos opozicionierių Leonidą Volkovą

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai ir Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai, glaudžiai bendradarbiaudami su Lenkijos Respublikos centrinio tyrimo biuro (Centralne Biuro Śledcze Policji, CBŚP) pareigūnais ir Lenkijos Respublikos prokurorais, sulaikė asmenis, įtariamus Rusijos Federacijos opozicionieriaus Leonido Volkovo užpuolimu ir sumušimu.

Sulaikymo operacija atlikta š. m. balandžio 3 d. Varšuvos mieste, Lenkijos Respublikoje. Pagal Lietuvos Respublikos išduotą Europos arešto orderį sulaikyti du Lenkijos Respublikos piliečiai, kurie įtariami š. m. kovo 12 d. užpuolę Leonidą Volkovą ir jį sumušę. Leonidas Volkovas buvo užpultas ir sumuštas kuomet automobiliu atvyko į gyvenamąją vietą. Užpuolikai išdaužė Leonido Volkovo automobilio langą, jo sveikatai sutrikdyti panaudojo dujas ir plaktuką.

Abu asmenys yra pripažinti įtariamaisiais, jiems už akių skirtas suėmimas. 

Ikiteisminį tyrimą dėl Leonido Volkovo sveikatos sutrikdymo dėl jo įsitikinimų ir (ar) pažiūrų organizuotoje grupėje asmenų,  t. y., nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 25 str. 3 d., 138 str. 2 d. 13 p., atlieka Lietuvos kriminalinės policijos biuras. 

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Šiuo metu, siekiant nustatyti visus asmenis, susijusius su šio nusikaltimo organizavimu ir padarymu, atliekami plataus masto, neviešo pobūdžio ikiteisminio tyrimo veiksmai, glaudžiai bendradarbiaujama su Lenkijos Respublikos ir kitų šalių teisėsaugos institucijomis. 

Atsižvelgiant į tai, kad šioje ikiteisminio tyrimo stadijoje yra atliekami aktyvūs tyrimo veiksmai, papildoma informacija apie tyrimo eigą ir rezultatus neteikiama. 

Suprasdami visuomenės ir žiniasklaidos susidomėjimą rezonansinio tyrimo eiga ir rezultatais informuojame, kad informacija bus pateikta ateityje, kai tik bus įmanoma nepakenkiant ikiteisminio tyrimo sėkmei bei baudžiamajam asmenų persekiojimui.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Vilniaus apygardos prokuratūros bendra informacija