Sulaikytas Jungtinėje Karalystėje nuo policijos besislapstęs vyras

Data

2021 07 29

Įvertinimas
1

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai 2020 metais atliko ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis. Pareigūnai sulaikė įtariamuosius, kurių bylos buvo perduotos teisminiam nagrinėjimui. Vienas įtariamasis šioje byloje nuo ikiteisminio tyrimo pasislėpė. Todėl buvo paskelbta jo paieška ir priimtas sprendimas atskirti tyrimą dėl galimai padarytos jo nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 straipsnio 1 dalyje (narkotinių medžiagų gabenimas).

Gavus duomenų, kad asmuo galimai slapstosi užsienyje, buvo išduotas Europos arešto orderis. Tyrimai dėl kitų asmenų padarytų nusikalstamų veikų buvo užbaigti, visi asmenys teismo pripažinti kaltais dėl jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų.

Bendradarbiaujant su kolegomis iš JK ir Lietuvos policijos ryšių karininkais Europole toliau buvo vykdoma aktyvi pasislėpusio įtariamojo paieška. Vakar jis sėkmingai sulaikytas.

Lietuvos policijos atašė Jungtinėjė Karalystėje Linas Pernavas apie sulaikytą įtariamąjį sako:

“Iš UK TOP - 10 sulaikytas dar vienas ieškomas asmuo! Sąrašą sėkmingai trumpinam!

Metai nuoseklaus darbo davė savo rezultatus. 2021 m. liepos 28 d. JK buvo sulaikytas dar vienas ieškomas asmuo siejamas su vienu iš Panevėžio organizuotų nusikalstamų susivienijimų. Jis įtariamas neteisėtu narkotinių medžiagų gabenimu.

Prieš metus kartu su Panevėžio apskrities policijos pareigūnais, Lietuvos policijos ryšių karininkais Europole pradėjome šio asmens paieškos priemones, vyko nuolatinis informacijos rinkimas, tikslinimas ir intensyvus bendras darbas su kolegomis iš JK.

Prieš daugiau kaip savaitę buvo nustatyta sulaikymo operacijos diena ir vakar sulaikymo operacija buvo sėkmingai įvykdyta - ieškomas asmuo sulaikytas.

Nepadėjo nei gyvenimas su svetimais dokumentais, vardais, nepadėjo ir didelė konspiracija! Kaip sakė JK kolegos, sulaikomas asmuo buvo labai nustebęs.

Dėkoju visiems dalyvavusiems šioje operacijoje ir už ilgą, nuoseklų ir kantrų darbą!”