2024-04-09

Sulaikytas asmuo, į Rusijos ambasadą galimai mėtęs butelius su degiu skysčiu

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d., dėl visuotinai pavojingu būdu sugadinto turto, kurį organizuoja ir kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2024 m.balandžio 7 d.apie 02.15 val. Vilniuje, Ukrainos Didvyrių g. 2, visuotinai pavojingu būdu, į Rusijos Federacijos ambasados pastatą buvo mestas galimai degaus skysčio butelis, kuris apgadino Rusijos Federacijos ambasados pastato sieną. Balandžio 8-ąją apie 2.45 val. į Rusijos Federacijos ambasados uždarą teritoriją taip pat buvo įmestas degus objektas, kuris užsidegė ir apgadino ambasados pastato sieną. Dėl šių išpuolių prieš Rusijos Federacijos ambasadą buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai, dėl nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 187 str. 2d., t. y. dėl turto sunaikinimo visuotinai pavojingu. Kadangi nusikalstamos veikos nukreiptos į tą patį objektą - Rusijos Federacijos ambasadą, šie ikiteisminiai tyrimai prokuroro nutarimu buvo sujungti.

Vakar, pareigūnams intensyviai vykdant proceso veiksmus, analizuojant gaunamus duomenis, buvo nustatytas ir sulaikytas galimai nusikalstamas veikas padaręs asmuo (gimęs 1974 m.). Šis asmuo policijai jau žinomas.

Sulaikius asmenį toliau atliekami pirminiai proceso veiksmai, renkami ir analizuojami gaunami. Sulaikytas asmuo patalpintas į Vilniaus aps. VPK areštinę, jam bus teikiamas pranešimas apie įtarimą ir sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės paskyrimo.

Už tokio pobūdžio nusikalstamas veikas asmeniui gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Bendras Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato ir Vilniaus apygardos prokuratūros pranešimas