Saugaus eismo akcija „Būk saugus, atsargus ir sveikas“

Data

2021 06 01

Įvertinimas
0

Š. m. birželio 1–11 d. Lietuvos miestuose ir miesteliuose vyks prevencinė saugaus eismo akcija „Būk saugus, atsargus ir sveikas“. Akcija skirta atkreipti įvairių eismo dalyvių dėmesį į saugaus eismo svarbą, skatinti visus eismo dalyvius keliuose ir gatvėse elgtis atsakingai, dėvėti ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais, naudoti atšvaitus, segėti saugos diržus, būti atidiems, gerbti vieniems kitus.

Vykdant akciją bendradarbiaujama su policijos komisariatais, visuomenės sveikatos biurais, priešgaisrinėmis gelbėjimo tarnybomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, seniūnijomis, kultūros centrais. Prie akcijos kviečiama prisijungti jaunimo ir kitas organizacijas.

Anot valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, projektas leis sutelkti bendras pastangas saugaus eismo gerinimo srityje, padedant ugdyti eismo dalyvių kultūrą ir atsakomybę. Glaudžiu tarpusavio institucijų, kurioms svarbus žmogaus saugumas ir sveikata, bendradarbiavimu sieksime išvengti beprasmiškų žūčių ir sužalojimų Lietuvos keliuose ir gatvėse. Nes saugumas keliuose – visų mūsų bendras rūpestis ir atsakomybė.

„Būk saugus, atsargus ir sveikas“ akcija vyks Kauno, Marijampolės, Alytaus ir Vilniaus apskrityse ir bus labiau orientuota į atokiau nuo didžiųjų Lietuvos miestų centrų gyvenančius bendruomenių narius – vaikus, paauglius, senjorus. Dalis renginių bus skirti ir Tarptautinei vaikų gynimo dienai bei Tėvo dienai paminėti.

Akcijos metu įrengtose pagrindinėse trijų institucijų (Lietuvos automobilių kelių direkcijos, policijos komisariato ir visuomenės sveikatos biuro) veiklų stotelėse veiks saugos diržų imitavimo ir automobilio apsivertimo demonstravimo įrenginiai, kuriuose dalyviai galės realiomis sąlygomis išbandyti saugos diržų efektyvumą ir suprasti jų svarbą, taip pat dalyviai bus supažindinami su įvairiomis saugaus eismo temomis, pvz., taisyklingas atšvaitų naudojimas, sužinoti, koks turi būti techniškai tvarkingas dviratis bei prisiminti dviratininkų saugaus elgesio taisykles.

Dėmesys bus skiriamas ir elektrinių paspirtukų vairuotojams, atkreipiant dėmesį į svarbiausius šių transporto priemonių saugaus dalyvavimo eisme aspektus. Dalyviai savo žinias apie saugų eismą galės pademonstruoti spręsdami kryžiažodžius, dalyvaudami viktorinose, o geriausiai mokantiems Kelių eismo taisykles bus skirti specialūs prizai, kurie ne tik primins apie dalyvavimą renginyje, bet ir pravers saugiam dalyvavimui eisme.

Saugaus eismo propagavimo akcijos „Būk saugus, atsargus ir sveikas“ organizatorė – valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija. Pagrindiniai akcijos partneriai – policijos komisariatai ir visuomenės sveikatos biurai.

Prevencinės akcijos „BŪK SAUGUS, ATSARGUS IR SVEIKAS!“ renginių vietos:

● 2021-06-01 (nuo 18 iki 20 val.) – Kauno r., Ežerėlis, Kauno g. 21 (miestelio aikštė).

● 2021-06-02 (nuo 13 iki 15 val.) – Elektrėnai, Draugystės g. 2 (kultūros centro aikštė).

● 2021-06-03 (nuo 13 iki 15 val.) – Vilkaviškio r., Vištytis, Taikos g. 1 (miestelio centrinė aikštė).

● 2021-06-04 (nuo 13 iki 15 val.) – Šakiai, Bažnyčios g. 2, J. Lingio parkas.

● 2021-06-05 (13–15 val.) – Alytaus r., Daugai, Turgaus a. 1 (miesto parkas).

● 2021-06-10 (13–15 val.) – Prienų r., Jieznas, Nepriklausomybės a.

● 2021-06-11 (nuo 13 iki 15 val.) – Vilniaus r., Nemenčinė, Bažnyčios g. 11 (aikštė prie Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios).

Pastaba. Visų dalyvių prašoma paisyti būtinų ir aktualių Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo nustatytų saugumo reikalavimų: laikytis reikalaujamo atstumo nuo kitų asmenų, rekomenduoja dėvėti apsaugines veido kaukes, nesibūriuoti, prie akcijoje dalyvaujančių specialistų prieiti po vieną ir pan.

Informacijos šaltinis: Lietuvos automobilių kelių direkcijos interneto svetainė