>
2024-04-03

Policijos virtualus patrulis kviečia į gimtadienį

2024 m. balandžio 6 d. sukanka trys metai nuo policijos projekto „Policijos virtualus patrulis“ pradžios. Šia proga Policijos virtualus patrulis kviečia susipažinti su savo veikla tiesioginės transliacijos socialiniame tinkle „Facebook“ metu. Transliacijos metu pareigūnai pristatys veiklos rezultatus, aptars dažniausiai pasitaikančius teisės pažeidimus internete, apie kuriuos gauna daugiausia pranešimų.

Pagrindinė Policijos virtualaus patrulio užduotis – vykdyti teisės pažeidimų elektroninėje erdvėje prevenciją juos užkardant ir informuojant vartotojus.

Tiesioginės „gimtadienio“ transliacijos metu pareigūnai atsakys į dominančius klausimus, organizuos viktoriną, o svečiams dalins dovanas, tačiau nebe virtualias, o realias.

Kviečiame visus prisijungti prie transliacijos š. m. balandžio 4 d. 11:00 val.

Nuoroda į transliaciją: https://www.facebook.com/events/336991352177797

Nuoroda į Policijos virtualaus patrulio paskyrą: https://www.facebook.com/policijosvirtualuspatrulis

Policijos virtualus patrulis“ elektroninėje erdvėje „patruliuoja“ nuo 2021 m. balandžio 6 d. Tai daro policijos pareigūnai, kurių pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų elektroninėje erdvėje prevencija.

Nuo savo veiklos pradžios Virtualus policijos patrulis gavo daugiau negu 23 tūkstančiai pranešimų  apie neleistinas teisei priešingas veikas, pradėjo beveik septynis šimtus administracinių nusižengimų teisenas ir bemaž šimtą ikiteisminių tyrimų dėl galimų nusikalstamų veikų, be to,  atliko apie pusę šimto prevencinių pokalbių dėl neleistino elgesio elektroninėje erdvėje.

Penkios dažniausiai Policijos virtualaus patrulio fiksuojamos veikos:

    • Neapykantos kurstymas

    • Sukčiavimas elektroninėje erdvėje

    • Nelegali prekyba internete

    • Draudžiamos simbolikos demonstravimas

    • Viešosios tvarkos pažeidimai

Gyventojai, matydami pažeidimus elektroninėje erdvėje, gali pranešti apie tai privačia žinute socialiniame tinkle Facebook sukurtame puslapyje:  https://www.facebook.com/policijosvirtualuspatrulis

Gyventojus, patiems užfiksavusiems kitų asmenų daromus teisės pažeidimus, nekeliančius jiems ar kitiems asmenims pavojaus raginame apie įvykį policijai pranešti užpildant elektroninį pareiškimą Lietuvos policijos paskyroje ePolicija.  

 • SVARBU! Jeigu Jums reikalinga skubi pagalba arba matote tiesiogiai transliuojamą pavojingą veiką – praneškite Bendrajam pagalbos centrui telefonu 112 - SKUBI PAGALBA.