2024-02-13

Per savaitę pasitikėjimo linija "Narkotikams NE" gauta daugiau kaip 100 skambučių

Per savaitę (nuo vasario 6 d.) policijos pasitikėjimo telefono linija „Narkotikams - NE“ gauta 113 skambučių, iš jų 47 užregistruoti ir toliau aiškinamos aplinkybės.

"Dėkoju visiems skambinusiems už aktyvumą ir informacijos suteikimą, mums tai yra labai svari pagalba. Raginu ir kitus būti pilietiškais ir pranešti apie žinomus narkotikų platinimo atvejus ar vietas"-sako policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Primename, kad telefono numeriu 8 700 60 777 galima pranešti apie žinomus narkotikų platinimo atvejus. Telefono linija veikia darbo dienomis nuo 7 val. iki 20 val.

Gauta informacija patenka į specializuotą kriminalinės policijos padalinį, kur yra paskirti konkretūs pareigūnai. Jie per vieną darbo dieną atlieka pirminį informacijos patikslinimą, patikirna ar policija nevykdo tyrimo dėl tokio asmens ar fakto ir perduoda ją atitinkamam policijos komisariatui pagal teritoriją. Nuolat vykdoma perduotos informacijos kontrolė, o apie rezultatus informuojama visuomenė.
 
Telefono linijos atidarymu siekiama kelių tikslų:

  • suteikti galimybę bendruomenei (tėvai, mokytojai, socialiniai darbuotojai, moksleiviai ir kt.) saugiai, anonimiškai pranešti apie neteisėtą narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą ir turėjimą (disponavimą). 
  • nedelsiant reaguoti į gautą informaciją, ją patikrinti ir perduoti tirti į policijos įstaigą pagal nusikaltimo vietą. Jeigu nusikaltimo vieta bus virtuali vieta – darbą tęs Lietuvos policijos virtualūs patruliai. 
  • suburti bendruomenę bendram tikslui – apsaugoti Lietuvos jaunimą (moksleivius). Dažnai tėvai, šeimos nariai, susidūrę su nepilnamečių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu, sutrinka, vengia kreiptis į teisėsaugos institucijas, nors ir turi informacijos apie psichoaktyviųjų medžiagų platintojus. Neformaliose diskusijose su tėvų ir mokytojų bendruomenėmis paaiškėjo, kad daugėja nepilnamečių atstovų bei švietimo įstaigų darbuotojų prašymų užtikrinti galimybę anonimiškai informuoti apie narkotinių medžiagų pirkimo ir pardavimo atvejus. Nepaisant to, kad asmenys jau dabar gali anonimiškai pateikti informaciją naudodamiesi policijos elektroninių paslaugų portalu „ePolicija“ ar telefono linija, akivaizdu, jog daugeliu atvejų tėvai susiduria su baime pakenkti vaikui, gėda, nes laiku nepastebėjo problemos (narkotinės medžiagos tiesiog išmetamos, o apie platintojus nutylima).