Paskelbtos veikliausios saugios kaimynystės grupės

Data

2022 11 28

Įvertinimas
0
Alytus.jpg

Klaipėdoje vykusioje saugios kaimynystės konferencijoje paskelbti ir respublikinio konkurso „Veikliausia saugios kaimynystės grupė“ rezultatai. Šių metų konkurso „Veikliausia saugios kaimynystės grupė“ nugalėtojais paskelbta „Daugų Ežero g. 24 daugiabučio namo saugios kaimynystės grupė“ iš Alytaus apskrities. Antrąją vietą užėmė „Jaunystės vėjas“ iš Vilniaus, o trečioji atiteko Klaipėdos saugios kaimynystės grupei „Smiltelės g. 9 bendruomenė“.   

Pirmasis šio konkurso etapas vyksta kiekvienos apskrities vyriausiame policijos komisariate. Antrajame etape apskrityje atrinktas paraiškas, šiemet jų buvo 45, vertina ir nugalėtojus išrenka Policijos departamento specialistai.

Konferencijos metu paskelbtos ir kitos nominacijos:

•    Marijampolės apskr. VPK Kalvarijos PK prižiūrimos teritorijos SKG apdovanota "Už vaikų ir senjorų įtraukimą į bendruomenines veiklas"; 
•    Šiaulių apskr. VPK Šiaulių miesto ir rajono PK prižiūrimos teritorijos SKG apdovanota "Už 2022 metus įgyvendintus projektus";
•    Tauragės apskr. VPK Veiklos skyriaus prižiūrimos teritorijos SKG apdovanota "Už aktyvias bendrumą ir draugystę puoselėjančias veiklas";
•    Kauno apskr. VPK Kėdainių RPK prižiūrimos teritorijos SKG apdovanota "Už prevencinių priemonių ir akcijų įgyvendinimą".

Per konferenciją kalbėta kaip keičiasi saugumo jausmo suvokimas, kaip bendruomenės gali įtakoti įvairius sprendimus, Londono policijos atstovas pasidalijo darbo su bendruomenėmis Jungtinėje Karalystėje patirtimi.  

Trumpa informacija apie saugios kaimynystės grupes Lietuvoje

•    Turimais duomenimis, aktyvių saugios kaimynystės grupių visoje Lietuvoje turime apie 1 400; 
•    Saugi kaimynystė - kaimynus vienijanti veikla, kuria siekiama užtikrinti savo gyvenamosios aplinkos saugumą ir kurioje dalyvauja policijos pareigūnai bei kitų institucijų atstovai, vykdantys nusikalstamumo mažinimo prevenciją; 
•    Saugios kaimynystės nauda - skatinamas kaimyniškas bendravimas; mažėja nusikalstamumas; žmonės jaučiasi saugiau; gyventojams teikiama informacija apie saugumo ir prevencijos priemones.

Apie konkursą "Veikliausia saugios kaimynystės grupė"

•    Oficialiai konkursas vyksta nuo 2018 m. 
•    Pagrindinis konkurso tikslas – diegti veiksmingus gyventojų aktyvumo ir savanorystės skatinimo būdus ir formas viešojo saugumo srityje, remti gyventojų savisaugos iniciatyvas bei gerosios praktikos sklaidą bendruomenėse.
•    Pagrindiniai konkurso uždaviniai: paskatinti veikliausias saugios kaimynystės grupes; plėtoti saugios kaimynystės idėją Lietuvoje; gerinti saugios kaimynystės grupių veiklos veiksmingumą; stiprinti policijos ir bendruomenės tarpusavio supratimą ir bendradarbiavimą.