>
2022-12-29

Pasirašyta sutartis dėl Šiaulių apskr. VPK pastato projektavimo ir statybos

Gruodžio 28 d., sėkmingai įgyvendinus viešosios ir privačios partnerystės projekto „Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato Šiauliuose, Purienų g. 48, projektavimas, statyba ir paslaugų teikimas“ atranką, pasirašyta partnerystės sutartis dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Šiaulių apskr. VPK) pastato projektavimo, statybos ir paslaugų teikimo. Šiaulių apskr. VPK projektą įgyvendins privataus kapitalo fondų valdytojo „BaltCap“ patronuojamoji įmonė UAB ,,Investicijų uostas“ kartu su specialiai šiai partnerystės sutarčiai įgyvendinti įsteigta UAB ,,Safe community“. Projekto vertė – 21,9 mln. Eur su PVM.  

Pagal šią partnerystės sutartį Šiauliuose, Purienų g., bus pastatytas ir įrengtas naujas 5 200 kv. m Šiaulių apskr. VPK administracinis pastatas su ūkinės ir sporto paskirties patalpomis. Taip pat bus įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės, kurios bus skirtos ne tik policijos darbuotojams, bet ir lankytojams. Partnerystės sutarties įgyvendinimo laikotarpis – 15 metų. Projektavimas ir statyba truks 3 metus, eksploatavimo, priežiūros ir kitų paslaugų teikimas – 12 metų. Planuojama, kad Šiaulių gyventojams ir policijos darbuotojams naujos patalpos bus atidarytos 2026 m. vasarą. Į naują Šiaulių apskr. VPK pastatą planuojama perkelti administravimo, kriminalinės policijos ir kriminalistinių tyrimų padalinius.

Pasak policijos generalinio komisaro Renato Požėlos, įgyvendinus šį projektą, policijos darbuotojai dirbs ir paslaugas gyventojams teiks moderniose ir tinkamai pritaikytose patalpose, kurių energinis efektyvumas atitiks A++ energetinės klasės reikalavimus. Bus efektyviau naudojamos policijai skiriamos lėšos, apie 21 proc. sumažės bendras Šiaulių apskr. VPK  naudojamas pastatų ir statinių plotas. Šiuo metu Šiaulių apskr. VPK veiklą vykdo 8 pastatuose, kurių bendras plotas – 7,8 tūkst. kv. m. 

Šiaulių apskr. VPK projekto pirkimas buvo paskelbtas 2020 m. lapkritį, o laimėtojas nustatytas 2022 m. kovo mėnesį. Pirkimą iki sutarties pasirašymo vykdė VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra, su kuria Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos turi ilgalaikę sėkmingo bendradarbiavimo patirtį tiek rengiant viešosios ir privačios partnerystės projektus, tiek ir juos įgyvendinant.

Šiaulių apskr. VPK pastato statyba jau yra ketvirtasis viešosios ir privačios partnerystės projektas, kurį įgyvendina Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos. Šiuo metu sėkmingai įgyvendinami šie viešosios ir privačios partnerystės projektai: „Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto pirmojo policijos komisariato pastato Vilniuje, P. Vileišio g., projektavimas, statyba ir paslaugų teikimas bei Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinės Vilniuje, Birželio 23-iosios g. 10, statyba ir paslaugų teikimas“, „Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato kartu su areštine Panevėžyje, Beržų g. 46, projektavimas, statyba ir paslaugų teikimas“ ir „Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato Kaune, Radvilėnų pl. 1, projektavimas, statyba ir paslaugų teikimas“, kurių dėka pagerintos policijos darbuotojų darbo sąlygos ir teikiamų paslaugų kokybė.   

Lietuvos policija yra viena pirmųjų valstybės institucijų, aktyviai įgyvendinanti viešosios ir privačios partnerystės projektus (angl. public and private partership).