Pareigūnai sutrukdė plisti kontrabandinėms cigaretėms

Data

2021 04 12

Įvertinimas
1

Siekdami užkardyti akcizais apmokestinamų prekių nelegalią apyvartą, balandžio 8 d. apie 22.00 val, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai Kelmės rajone, Pagryžuvio kaime, patikrinimui sustabdė automobilį NISSAN TERRANO, kurį vairavo blaivus vyras, gimęs 1970 m.

Pareigūnams tikrinant automobilio dokumentus bei prožektoriumi apšviečiant automobilio saloną, automobilio gale ir bagažinėje pastebėti du juodos spalvos maišai. Vairuotojo paklausus kas tai, jis nurodė, kad juose yra draugo daiktai ir nežino kas jų viduje. Kilus įtarimui, pareigūnai paprašė atidaryti bagažinę. Įtarimai pasitvirtino, automobilio bagažinėje buvo trys juodos spalvos maišai su kontrabandiniais rūkalais.

Iš viso buvo rasta 1500 pakelių akcizais apmokestinamų prekių – cigarečių ,,NZ GOLD" su baltarusiškomis banderolėmis. Visų cigarečių pakelių, nepaženklintų Lietuvos Respublikos nustatyto pavyzdžio banderolėmis, vertė 5205 eurai. Ne gana to, vyras kontrabandines cigaretes gabeno ne sau priklausančiu automobiliu. Automobilis NISSAN TERRANO nugabentas į automobilių saugojimo aikštelę,

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis vyro, turėjusio kontrabandinių cigarečių, atžvilgiu pradėta administracinio nusižengimo teisena pagal LR ANK 209 str. 7 d. Vyrui gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų.