Panevėžio policijos pareigūnų akiratyje – galimai mokesčius slėpusi mėsos perdirbimo įmonė

Data

2021 01 22

Įvertinimas
2

Panevėžio apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, turėdami informacijos, kad vienoje Panevėžio apskrities mėsos perdirbimo įmonėje gali būti apgaulingai tvarkoma buhalterinė apskaita ir įmonė į valstybės biudžetą sumoka ne visus mokesčius, šią savaitę surengė įmonės patikrinimą ir atliko jos produkcijos inventorizaciją.

Po ketvirtadienį atlikto bendro policijos pareigūnų, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojų patikrinimo, per toną mėsos produkcijos atsidūrė utilizavimo įmonėje. Patikrinimo metu nustatyta daugybė pažeidimų: neįtraukti į apskaitą parduodami mėsos gaminiai, nebuvo galima nustatyti žaliavos kilmės, rasti produktai su pasibaigusiu galiojimo terminu, gamybos patalpose trūko švaros ir tvarkos, pažeisti sanitarijos reikalavimai.

Šios mėsos perdirbimo įmonės veikla laikinai sustabdyta, o trims darbuotojams pareikšti įtarimai dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo. Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 222 straipsnio 1 dalį, už šį nusikaltimą gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Tyrimo metu bus nustatyta, kokia žala padaryta valstybei nuslėpus mokesčius.