Paaiškėjo konkurso „Aš ir policija“ finalininkai – stipriausios komandos susitiks Vilniuje
Trijuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose – jau įvyko Lietuvos policijos konkurso moksleiviams „Aš ir policija“ antrasis etapas ,,Iššūkių žaidimas“, kuriame paaiškėjo stipriausios jaunimo komandos iš visos šalies. Po intensyvių išbandymų dešimt komandų iškovojo teisę dalyvauti finaliniame etape, kuris vyks 2026 m. gegužės 4 dieną Vilniuje.
II etapas – nuo žinių prie praktikos
2026 metų tema – pilietinis sąmoningumas ir atsakingas elgesys grėsmių akivaizdoje. Kovo pradžioje startavęs konkursas subūrė daugiau kaip 500 komandų iš visos šalies. Antrajame etape iš viso varžėsi 65 komandos. Moksleiviai susidūrė su praktinėmis užduotimis, reikalaujančiomis ne tik teorinių žinių, bet ir greitos reakcijos, komandinio darbo bei gebėjimo priimti sprendimus realioms situacijoms artimomis sąlygomis. Po visų regioninių etapų paaiškėjo 10 pačių stipriausių komandų, kurios atstovauja skirtingoms Lietuvos apskritims.
Į finalinį etapą pateko šių policijos komisariatų atstovaujamos moksleivių komandos:
Vilniaus apskr. VPK Vilniaus miesto trečiasis PK
Kauno apskr. VPK Kauno miesto Žaliakalnio PK
Klaipėdos apskr. VPK Skuodo rajono PK
Šiaulių apskr. VPK Pakruojo rajono PK
Panevėžio apskr. VPK Pasvalio rajono PK
Alytaus apskr. VPK Varėnos rajono PK
Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio rajono PK
Tauragės apskr. VPK Šilalės rajono PK
Telšių apskr. VPK Telšių rajono PK
Utenos apskr. VPK Visagino PK
Finalas – iššūkiai „Aras“ teritorijoje
Finalinis konkurso etapas vyks gegužės 4 dieną Vilniuje, Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ teritorijoje. Čia dalyvių lauks orientacinė rungtis, kuri taps pagrindiniu finalo išbandymu.
Ši rungtis pareikalaus ne tik fizinio pasirengimo, bet ir įvairiapusių gebėjimų:
orientavimosi aplinkoje ir darbo su kompasu,
pastabumo ir gebėjimo greitai įsiminti informaciją,
tiksliai vykdyti instrukcijas,
efektyviai dirbti komandoje,
aiškiai komunikuoti ir priimti sprendimus.
Užduotys iš anksto neatskleidžiamos, todėl dalyviams teks pasikliauti savo žiniomis, pasirengimu ir komandos narių tarpusavio pasitikėjimu.
Pasirengimas – svarbi sėkmės dalis
Kadangi orientacinė rungtis vyks lauke, organizatoriai ragina dalyvius tinkamai pasiruošti – pasirinkti patogią, ilgiems atstumams pritaikytą avalynę, sezonui tinkamus drabužius, o esant nepalankioms oro sąlygoms – pasirūpinti apsauga nuo lietaus.
Komandos į starto vietą turės atvykti pagal iš anksto sudarytą grafiką, o kiekvienos jų pasirodymas prasidės nustatytu laiku.
Daugiau nei varžybos
Konkursas „Aš ir policija“ – tai ne tik rungtynės dėl nugalėtojo vardo. Tai galimybė jaunimui įgyti praktinių saugumo įgūdžių, geriau pažinti policijos veiklą ir suprasti savo vaidmenį kuriant saugią visuomenę.
„Mums svarbiausia – ne tik nugalėtojai. Norime, kad jauni žmonės išmoktų atpažinti pavojingas situacijas, žinotų, kaip jose elgtis, įgytų praktinių saugumo įgūdžių, stiprintų kritinį mąstymą ir užmegztų ryšį su teisėsauga. Tai investicija į sąmoningą, atsakingą ir saugią visuomenę“ , – sako Policijos departamento Viešosios tvarkos biuro vadovo pavaduotojas Sigitas Šemis.
Jau netrukus paaiškės, kuri komanda taps stipriausia Lietuvoje – tačiau jau dabar aišku, kad visi finalininkai yra verti didžiausio įvertinimo už savo žinias, ryžtą ir pilietiškumą.
Atnaujinimo data: 2026-04-20
Taip pat skaitykite:
Prevencinių reidų pasienio rajonuose rezultatai
Atvirų durų diena LPM: atsivėrusios durys atskleidė daugiau nei profesiją
Išrinkti nauji Biržų ir Kupiškio rajonų policijos komisariatų viršininkai
Siunčiami grasinimai mokykloms, policija siūlo tęsti ugdymo procesą, tačiau išlikti budriems




