Organizuotas istorinis Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Moldovos policijos ir sienos apsaugos tarnybų atstovų susitikimas

Data

2023 07 13

Įvertinimas
0
522A0884.jpg

2023 m. liepos 11-12 d. policijos generalinio komisaro Renato Požėlos iniciatyva Vilniuje buvo organizuotas Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Moldovos policijos ir sienos apsaugos tarnybų atstovų susitikimas.

Šis susitikimas tapo istoriniu dėl dviejų priežasčių – pirmiausia, jis buvo organizuotas NATO viršūnių susitikimo kontekste, siekiant pasidalinti su užsienio kolegomis neįkainojama patirtimi organizuojant tokio masto renginius ir užtikrinant viešąją tvarką ir saugumą jų metu. 

Be to, susitikimo metu Medininkų pilyje buvo pasirašyta Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Moldovos policijos ir sienos apsaugos tarnybų bendra deklaracija, kuria siekiama stiprinti tarnybų bendradarbiavimą kovos su nusikalstamumu srityje bei aktyviau dalyvauti teikiant paramą ir pagalbą Ukrainos nacionalinei policijai ir sienos apsaugos tarnybai. 

Pasirašius deklaraciją, buvo perduota Lietuvos policijos humanitarinė parama, skirta Ukrainos ir Moldovos policijai. Moldovos ir Ukrainos policijai perduota po naują automobilį "Mercedes-Benz Vito",  Ukrainos policijai - dar ir išminavimo platforma. Perduodamas paramą, R. Požėla sakė: „Norėtume patikinti mūsų brolius ir seseris Ukrainoje ir Moldovoje, kad esame ne kartą jiems padėję šiuo sunkiu laiku ir būtinai tęsime paramą toliau. Kitaip negali būti. Kviečiu jus visus daryti tą patį.“ 

Užsienio delegacijos, lydimos Lietuvos kolegų, apsilankė ir Medininkų žudynių vietoje, kur padėjo gėlių prie Medininkų memorialo, pagerbdami žuvusiųjų Lietuvos pareigūnų atmintį. 

Susitikimo akimirkos - nuotraukų galerijoje.