Nutraukta administracinė teisena dėl pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymo (patikslinta anksčiau skelbta informacija)

Data

2021 05 13

Įvertinimas
3
PD pastatas pavasari.jpg

Policijos departamentas informuoja, kad Vilniaus m. vyriausiojo policijos komisariato trečiajame policijos komisariate nutraukta administracinė teisena dėl pareigūnų reikalavimų nevykdymo. Teisena nutraukta remiantis administracinių nusižengimų kodekso 591 str. 1 d. 1 p. - administracinių nusižengimų teisena negali būti pradėta, o pradėtoji turi būti nutraukta, kai padaryta veika neturi administracinio nusižengimo požymių).

Primename, kad 2021 m. balandžio 3 d. 2 val. 14 min. gautas pranešimas, kad Vilniuje, Krivūlės g., bute, triukšmas, garsiai leidžiama muzika. Iš įvykio vietos į Vilniaus apskr. vyriausiąjį policijos komisariatą buvo pristatytas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys, pradėta administracinė teisena dėl pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymo.
 
Dėl šio įvykio Vilniaus apskr. vyriausiajame policijos komisariate atliktas tarnybinis patikrinimas dėl galimai neteisėtų pareigūnų veiksmų, kurio metu nenustatyta, kad pareigūnai pažeidė galiojančius teisės aktus. Taip pat nustatyta, kad tarnybinis automobilis, kuriuo asmuo buvo pristatomas į Vilniaus apskr. vyriausiąjį policijos komisariatą, neatitiko keliamų švaros ir higienos reikalavimų, į ką atkreiptas pareigūnų bei patruliavimo funkcijas atliekančių padalinių vadovybės dėmesys.

Policijos departamentas patikslina anksčiau skelbtą pirminę informaciją – policijos rengiamoje įvykių suvestinėje paskelbta informacija, kad Vilniaus m. savivaldybės tarybos nariui surašytas protokolas dėl pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymo, buvo netiksli. Patiksliname, kad buvo pradėta administracinė teisena, kuri 2021-04-30 buvo nutraukta.