Nepabūgęs į jį nukreipto pistoleto, mažeikiškis sulaikė plėšiką

Data

2022 07 27

Įvertinimas
0
MAzeikiskis.jpg

Liepos 26 d.  Mažeikių rajono policijos komisariate buvo pagerbtas 34 metų Mažeikių gyventojas Deivydas Česnauskas. Komisariato viršininkas Alfonsas Meškys už drąsą, sulaikant parduotuvę apiplėšti pasikėsinusį vaikiną, mažeikiškiui perdavė policijos bendruomenės susižavėjimo bei pagyrimo žodžius už  pilietiškumą ir  įteikė Telšių apskrities policijos viršininko Ramūno Sarapo padėką.

Liepos 9-osios vakare, apie 20 val., Vytauto g. gyvenančio vyro žvilgsnį patraukė už jo namo tvoros stovintis keistai apsirėdęs jaunuolis. Kai šis patraukė į priešais esančią parduotuvę, Deivydui sukirbėjo nuojauta, kad įtartina žmogysta gali turėti nelabai gerų kėslų, ir iš paskos nuėjo į parduotuvę, siekdamas nuo netikėtumų apsaugoti parduotuvėje dirbančias pardavėjas.
Vyro nuojauta pasitvirtino su kaupu – kaukėtas ateivis buvo nukreipęs pistoletą į išsigandusią pardavėją ir reikalavo iš kasos atiduoti pinigus. Išgirdęs, jog į parduotuvę kažkas atėjo, užpuolikas su ginklu atsigręžė į atėjusįjį. Pamatęs į save nukreiptą pistoleto vamzdį, Deivydas sekundei sustingo, tačiau nepasimetė, sugebėjo pasinaudoti akimirka, kai plėšiko ranka su pistoletu kryptelėjo į šoną, pačiupo už jos ir atėmė ginklą. Numetęs jį ant žemės, vyras „supakavo“ jaunuolį ir perdavė  į nusikaltimo vietą iškviestiems policijos pareigūnams. Apžiūrėjus pistoletą, paaiškėjo, kad jis -  žaislinis. Ekstremaliu momentu įvertinti jo tikroviškumą laiko tikrai nėra.

Sulaikytasis – 20-metis Mažeikių gyventojas į teisėsaugos akiratį iki šiol patekęs nebuvo. Jam nustatytas 0.43 prom. girtumas. Vaikinas atsidūrė areštinėje, jam pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasikėsinimo apiplėšti. Ir nors vaikinas aiškina, kad tai buvo tik „prikolas“, kurio idėja kilo šnekant su draugais, tačiau toks elgesys patenka į baudžiamojo kodekso dispoziciją ir vertinamas kaip nusikaltimas, už kurį gresia  laisvės atėmimas iki šešerių metų. Kažin kuo būtų pasibaigęs „prikolas“, jei ne Deivydo pastabumas, pilietiškumas ir drąsa. Ar nebūtų pasikėsinimas apiplėšti virtęs plėšimu?