Narkotinių medžiagų platinimu įtariamas vyras per kelias savaites sulaikytas dukart

Data

2022 11 11

Įvertinimas
0

2022-10-18 Klaipėdos miesto policijos pareigūnai, atlikę daug neviešo pobūdžio veiksmų, sulaikė du 2000 m. gimusius vaikinus. Pas vieną iš jų pareigūnai rado ir paėmė 16 lankstinukų su baltais biriais milteliais ir vieną pakelį su augalinės kilmės, žalsvos spalvos, kaip įtariama, narkotinėmis medžiagomis.

Vienam iš sulaikytų vyrų įtarimai pareikšti dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti (pagal LR BK 260 str. 1d.). Anksčiau jau teistam vyrui teismas skyrė kardomąsias priemones – rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir įpareigojo reguliariai registruotis policijos įstaigoje.

Tačiau netrukus Klaipėdos m. PK 2-ojo veiklos skyriaus pareigūnai gavo informacijos, kad minėtas 2000 m. gimęs vyras galimai ir toliau platina draudžiamas medžiagas.

2022-11-07 Klaipėdos mieste, Taikos pr., pareigūnai sulaikė du asmenis – 1997 m. gimusią moterį ir 2003 m. gimusį vaikiną, su savimi turėjusius, kaip įtariama, narkotinių medžiagų. Netrukus policijos pareigūnai sulaikė ir ankščiau jau minėtą 2000 m. gim. vyrą, kuris su savimi turėjo septynis lankstinukus su augalinės kilmės, įtariama, narkotine medžiaga, bei apie 60 g baltos spalvos miltelių, galimai taip pat narkotinės medžiagos.

Šįkart teismas 2000 m. gimusį vyrą leido suimti trims mėnesiams. 1997 m. gim. moteriai ir 2003 m. gim. vaikinui skirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

2000 m. gimusį vyrą po teismo posėdžio dėl suėmimo parvežus į areštinę, policijos pareigūnai aptiko, kad vyras su savimi turėjo galimai narkotinių medžiagų. Dėl to jo atžvilgiu pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis pagal LR BK 259str.1d.


Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numatytas laisvės atėmimas nuo 2 iki 8 metų.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.