Mažeikių pareigūnai išaiškino vyrą, gaminusį naminę degtinę

Data

2021 05 04

Įvertinimas
1

Balandžio 29 d., 14 val., Mažeikių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai operatyviai reaguodami ir tikrindami turimą informaciją apie tai, jog Mažeikių rajono gyventojas, įtariama, gamina, laiko bei realizuoja naminę degtinę, apsilankė sodyboje, esančioje Mažeikių r., Ketūnų k. Informacija pasitvirtino.

Atliekant apžiūrą ir patikrinus vyrui, gimusiam 1968 m., priklausančią sodybą ir ūkines patalpas radiniai nustebino – aptiktas naminės degtinės fabrikas. Ūkiniame pastate pareigūnai rado apie 200 litrų skysčio, turinčio specifinį naminės degtinės kvapą. O pačioje sodybos teritorijoje, kurioje ir vykdavo naminės degtinės gaminimo procesas, rastas ir pats aparatas naminei degtinei gaminti.

Įstatymas už tokią gamybą numato baudžiamąją atsakomybę. Įtariamasis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Mažeikių rajono policijos komisariate vyro atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 201 str. 2 d. (Neteisėtas naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimas, laikymas, gabenimas ar realizavimas), kur numatyta, kad tas, kas turėdamas tikslą realizuoti neteisėtai pagamino, laikė, gabeno penkiasdešimt arba daugiau litrų naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) arba juos realizavo, baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.