Marijampolės kriminalistų ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų atlikta nusikalstamo susivienijimo grupuotės byla – jau teisme

Data

2023 01 16

Įvertinimas
0

Kauno apygardos prokuratūros prokurorė teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nusikalstamo susivienijimo grupuotės bylą. Iš viso dėl labai sunkių nusikaltimų kaltinimai pareikšti septyniems asmenims, dalyvavusiems K. K. suburtoje grupuotėje.

Ikiteisminį tyrimą atliko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro 2-osios valdybos pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė.

Bylos duomenimis, 7 organizuotos grupės nariai nuo 2019 metų pradžios iki 2021 metų lapkričio, veikdami nusikalstamo susivienijimo grupėje ir siekdami gauti neteisėtas pajamas, disponavo labai dideliais kiekiais narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis (kanapės, kokainas, ekstazi), šaunamaisiais ginklais bei labai dideliu kiekiu šaudmenų.

Įtariama, kad nusikalstamo susivienijimo nariai grupuotėje buvo pasiskirstę vaidmenimis, laikėsi labai aiškios hierarchijos ir ypatingų metodų, kad išlaikytų paslaptyje savo nelegalų veikimą ir grupuotės narius. Taip veikdami sunkius ir labai sunkius nusikaltimus vykdė sistemingai ir pelningai apie trejus metus. Ikiteisminio tyrimo metu pareigūnai surinko duomenų, jog įtariamieji veiklą vykdė ne tik Lietuvoje, bet ir Ispanijoje.

Remiantis bylos duomenimis, nusikalstamą grupuotę įkūrė ir jai vadovavo teisėsaugai jau anksčiau žinomas K. K., kuriam padėjo A. K. Kiti kaltinamieji – I. B., A. A., M. B., V. J., ir L. Š. buvo atsakingi už narkotinių ir psichotropinių medžiagų įgijimą dideliais ir labai dideliais kiekiais, jų laikymą, perpakavimą į mažesnius kiekius bei jų pardavimą Kauno mieste bei apskrityje.

Surinkta duomenų, jog dalį pinigų už surinktas narkotines medžiagas grupuotė skyrė kanapių laboratorijos Ispanijoje eksploatavimui, priežiūrai, fizinei apsaugai, pagalbininkų darbo apmokėjimui. Dalis pinigų galimai buvo skiriama ir socialiai pažeidžiamų žmonių gabenimui į Ispaniją, darbui kanapių plantacijose. Čia labai dideli užaugintų kanapių kiekiai buvo sveriami, pakuojami, presuojami, vakuumuojami ir pakuojami į dėžes po 10 kilogramų. Vėliau buvo organizuojamas ir šių narkotinių medžiagų transportavimas – kvaišalai buvo vežami skirtingais automobiliais, pastaruosius lydėjo apsauga.

Visi kaltinamieji dalyvaudavo grupuotės vadovo K. K. organizuotuose pasitarimuose, kurių metu buvo aptarinėjami bendri nusikalstamo susivienijimo planai ir konkretūs nusikaltimai, derinamos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pardavimo kainos. Susirinkimuose buvo priimami ir sprendimai dėl bendrame nusikalstamo susivienijimo pinigų fonde sukauptų lėšų panaudojimo. Už nelegaliu būdu gautas pajamas buvo teikiama pagalba sulaikytiems, suimtiems ir nuteistiems nusikalstamo susivienijimo dalyviams, kitų asmenų, turinčių autoritetą kriminaliniame pasaulyje, parėmimui ir išlaikymui įkalinimo įstaigose, advokatų darbo apmokėjimui, taip pat nusikaltimams reikalingų įrankių ir priemonių, narkotinių ir psichotropinių medžiagų įgijimui.

Šiuose susirinkimuose buvo sprendžiami ir nesutarimai, nustatomos įtakos bei veiklos sferos su Kauno mieste, Lietuvoje bei užsienyje veikiančiomis organizuotomis nusikalstamomis grupuotėmis, sprendžiami kiti nusikalstamos veikos vykdymui svarbūs klausimai, taip užtikrinant nusikalstamos veikos tęstinumą.

Nusikalstamo susivienijimo grupuotės vadovui K. K. pareikšti kaltinimai dėl dvylikos epizodų neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti (Baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d. ir 2 d.), dėl dviejų epizodų neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu (BK 260 str. 3 d.) ir dėl vadovavimo nusikalstamam susivienijimui (BK 249 str. 3 d.).

A. K. pareikšti kaltinimai taip pat dėl dvylikos epizodų neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis (BK 260 str. 1 d. ir 2 d.) bei dėl dviejų epizodų susijusių su disponavimu labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu (BK 260 str. 3 d.). Visiems kitiems bylos kaltinamiesiems – A. A., M. B., I. B., V. J. ir L. Š. pareikšti kaltinimai dėl dalyvavimo nusikalstamo susivienijimo veikloje (BK 249 str. 1 d.) bei dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis (BK 260 str. 1 d.).

Kaltinamajam I. B. pareikšti kaltinimai ir dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis (BK 253 str. 2 d.) bei dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui (BK 286 str.).

Byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.


Daugiau nuotraukų - Marijampolės apskr. VPK svetainėje.