Marijampolės kriminalistai demaskavo Kauno mieste veikusią amfetamino laboratoriją

Data

2023 02 08

Įvertinimas
1

Kauno apygardos prokuratūra vadovauja ikiteisminiam tyrimui dėl Kauno mieste demaskuotos amfetamino laboratorijos. Įtarimai dėl neteisėto disponavimo psichotropinėmis medžiagomis su tikslu jas platinti pareikšti trims asmenims – R. Z., K. D. ir R. B.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė. Tyrimą atlieka Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal gautą informaciją apie asmenis, disponuojančius labai dideliais kiekiais psichotropinėmis medžiagomis – amfetaminu. Atliekant tyrimą pareigūnai siekė nustatyti šios psichotropinės medžiagos kilmę.

Įtariamieji, vykdami nusikalstamas veikas, veikė laikydamiesi įslaptintų metodų, tačiau tyrimą atliekantys pareigūnai, panaudoję slaptus tyrimo veiksmus, išsiaiškino psichotropinių medžiagų kilmę. Kratos metu viename iš daugiabučių įkurtoje laboratorijoje buvo rastos ir paimtos visos amfetamino gamybai reikalingos priemonės ir įrankiai. Įtariama, kad namuose pagamintu amfetaminu įtariamieji disponavo visoje Lietuvoje. Tyrimo metu buvo rasta apie 6 kilogramai amfetamino, paruošto platinimui. Toks kiekis narkotikų juodojoje rinkoje yra vertas daugiau kaip 100 000 eurų.

Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmai tenkino prokurorės prašymą įtariamiesiems paskirti griežčiausias kardomąsias priemones – suėmimus. Asmenims pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu pagal Baudžiamojo kodekso 260 straipsnio 3 dalį. Už šią nusikalstamą veiką numatoma laisvės atėmimo bausmė nuo dešimties iki penkiolikos metų.