Lietuvos policijos mokykloje – Laisvės gynėjų diena

Data

2023 01 13

Įvertinimas
1

Lietuvos policijos mokykloje (toliau – LPM) paminėtas Lietuvai lemtingas istorinis įvykis – 1991 m. sausio 13-osios naktis, kuomet vienybės, bendrumo ir tikėjimo dėka Lietuvos piliečiai neginkluotai pasipriešino Sovietų Sąjungos struktūroms ir iškovojo Lietuvos laisvę.

Šiandien, sausio 13-osios rytą, LPM bendruomenė kartu su mokymuose dalyvaujančiais Lietuvos kariuomenės Karo policijos mokymo centro instruktoriais ir kursantais Lietuvos Respublikos himnu bei tylos minute pagerbė žuvusius didvyrius. LPM viršininkas minėdamas šią visiems svarbią dieną pabrėžė, jog Sausio 13-oji yra ne tik mūsų skaudžios netekties, bet ir didžiausios pergalės simbolis ir, prisimindamas Laisvės gynėjus, pasidžiaugė LPM bendruomene, kuri prisijungė prie daugelio iniciatyvų. Viena iš jų – prie krūtinės prisegta „Neužmirštuolė“, kuri yra atminties ir pagarbos ženklas, simbolizuojantis orią ir savarankišką Lietuvą.

Po minėjimo LPM bendruomenė taip pat dalyvavo tradicinėje pilietinėje akcijoje ,,Atmintis gyva, nes liudija“ – LPM pastatų languose suspindo uždegtos atminimo žvakelės, kurios šiltai rusendamos simbolizavo šviesą, gyvybę, atminimą, patriotiškumą ir vienybę.

Minint mums visiems jautrius ir svarbius 1991 m. įvykius, LPM kursantai ir darbuotojai 2023 m. sausio 7 d. dalyvavo 31-ąjį kartą vykusiame tradiciniame pagarbos žuvusiesiems bėgime –  „Gyvybės ir mirties keliu“ ir įveikė šiam minėjimui ypač simbolinę trasą nuo Antakalnio kapinių iki Vilniaus televizijos bokšto – 9 km atstumą. Tradiciškai visi bėgimo dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais, kuriuos įteikė kariūnai.

2023 m. sausio 12 d. LPM kursantai lankėsi Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginiuose Lietuvos Respublikos Seime. Dalyvavo iškilmingame Sausio 13-osios minėjime,  susitikime tema: „Ko galime pasimokyti iš Ukrainos“.