Lietuvos policija dalyvaus „Darnaus judumo mugėje“

Data

2023 09 14

Įvertinimas
0

Susisiekimo ministerijos inicijuota Europos judumo savaitė šiemet oficialiai bus atidaryta rugsėjo 16 d., šeštadienį, Vilniaus Lukiškių aikštėje. Pirmasis renginys – „Darnaus judumo mugė“ vyks nuo 11 iki 18 valandos Lukiškių aikštėje, Vilniuje. Tai tik vienas iš Europos judumo savaitės renginių, kurie vyks rugsėjo 16–22 dienomis visoje Lietuvoje. Tomis pačiomis dienomis vyksta ir Tarptautinės saugaus eismo dienos (angl. ROADPOL Safety Days), kurias inicijuoja Europos kelių policijos tinklas ROADPOL (angl. European Roads Policing Network).

„Darnaus judumo mugėje“ dalyvaus ir Lietuvos policija, ją atstovaus Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato bendruomenės ir Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai.

Mugės tikslas – kalbėti ir diskutuoti apie visuomenei svarbias temas, rasti geriausius sprendimus darnesniam ir tvarumu grįstam judėjimui. Mugė suburs gausų būrį įvairių verslo ir kitų sektorių atstovų, kurie dalinsis mintimis ir patarimais apie darnų judėjimą ir jo svarbą kiekvieno iš mūsų aplinkoje.

Lietuvos policija pakvies mugės lankytojus rinktis skirtingas judėjimo priemones ir būdus – pėsčiomis ir dviračiais, viešuoju transportu. Pareigūnai organizuos saugaus eismo viktoriną ir kitas saugaus eismo kultūrą skatinančias veiklas, lankytojams primins apie atšvaitų svarbą, primins ir pamokys, kaip teisingai juos segėti, patars, kaip saugiai keliauti pėsčiomis, dviračiu ir viešuoju transportu. Taip pat pademonstruos savo techniką ir policinėse prevencinėse priemonėse naudojamą naujausią įrangą.

Lietuvos policija „Darnaus judumo mugėje“ dalyvauja kartu su kitomis organizacijomis ir institucijomis. Renginyje dalyvaus virš 20 darniai judėti skatinančių verslų, asociacijų ir institucijų, kurie pristatys tvarumu alsuojančius produktus, paslaugas ir iniciatyvas.

Mugės PROGRAMA:

- 11.00–11.10 val. „DARNAUS JUDUMO MUGĖS“ atidarymas (Marius Skuodis, Marius Vaščega)

DISKUSIJOS:

- 11.10–11.50 val. Miestai be automobilių: tolima utopija ar neišvengiama būtinybė? (Marius Skuodis, Marius Vaščega, Andrius Grigonis, Kasparas Adomaitis. Diskusiją veda Živilė Kropaitė)

- 12.00–12.50 val. Kelionių transformacija: kaip dalijimosi paslaugos keičia tradicinį požiūrį į judėjimą miestuose? (Andrius Pacevičius, Žaneta Fomova, Rasa Ušpalytė-Vitkūnienė. Diskusiją veda Živilė Kropaitė)

- 13.00–13.50 val. Sąmoningas vairavimas: kodėl taip sunku pakeisti įpročius? (Genius Lukošius, Rūta Gaudišienė, Saulė Šeškutė. Diskusiją veda Raigardas Musnickas)

- 14.00–14.50 val. Susisiekimas 2035 metais: kas laukia automobilių su vidaus degimo varikliais? (Agnė Vaiciukevičiūtė, Andrius Šeršniovas, Andrius Kubilius, Tomas Garuolis. Diskusiją veda Lukas Keraitis)

- 15.00–15.50 val. Artėjantis traukinių renesansas: kodėl Lietuvoje jais keliauti norėsis vis dažniau? (Linas Baužys, Arenijus Jackus, Monika Miniotaitė. Diskusiją veda Lukas Keraitis)

- 16.00–16.50 val. Autonominis transportas: žingsnis į rytojų ar technologinė iliuzija? (Julius Skačkauskas, Laurynas Bogusevičius, Tadas Norušaitis, Jurgis Adomavičius. Diskusiją veda Lukas Keraitis)

- 17.00–17.50 val. Pagarba pėstiesiems ir dviratininkams: kada pasieksime olandišką etiketą miestuose? (Jonas Damidavičius, Vlada Musvydaitė, Kristina Gaučė, Rick van Kleef. Diskusiją veda Lukas Keraitis)

Su visais Europos judumo savaitės renginiais galima susipažinti tinklapyje www.judumas.lt

Renginys bus transliuojamas LRT.lt

Rugsėjo 20-ąją, trečiadienį, minėsime Europos dieną be žuvusiųjų keliuose, o rugsėjo 22 d. šalies miestuose vyks „Diena be automobilio“ – jos metu viešasis transportas keleiviams bus nemokamas. 

Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulyje tvaraus judėjimo kampanija. joje ruošiasi dalyvauti per 2000 miestų Europoje ir kituose žemynuose. Lietuvoje Europos judumo savaitės ambasadore šiemet tapo Susisiekimo ministerija, kuri sostinėje organizuos didžiausius Europos judumo savaitės renginius.