Lietuvos delegacija dalyvavo Europos policijos vadovų susitikime

Data

2023 09 28

Įvertinimas
0
Police Chiefs Family Photo - EU.jpg

Š. m. rugsėjo 26–27 d. Europole, Hagoje, vyko kasmetinis Europos policijos vadovų konventas (toliau – EPCC). Jame Lietuvos delegacijai vadovavo policijos generalinio komisaro pavaduotojas, laikinai einantis Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos vado pavaduotojo pareigas, atliekantis vado funkcijas, Arūnas Paulauskas.

Lietuvos delegaciją sudarė Lietuvos policijos, Lietuvos muitinės, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos atstovai.

Šis susitikimų formatas suteikė teisėsaugos atstovams galimybę susitikti, aptarti dabartines aktualijas ir iššūkius, pasidalinti gerosiomis praktikomis ir inovatyviais sprendimais, susitarti dėl bendrų ateities veiksmų. Teisėsaugos institucijų vadovai pagrindinį dėmesį skyrė nusikaltimams elektroninėje erdvėje, duomenų apsaugos pakto įgyvendinimui, nelegalios migracijos ir kovos su organizuotu nusikalstamumu klausimams.

EPCC metu vyko tradicinis penkiašalis Suomijos, Švedijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos policijos atstovų susitikimas, jam šiemet vadovavo Estijos policija. Susitikimo metu delegacijos aptarė policijos pareigūnų ugdymo klausimus ir ateities perspektyvas, policijos organizacijose vykstančius struktūrinius pokyčius ir iššūkius, susijusius su automobilių su rusiškais valstybiniais numeriais neįleidimu į Europos Sąjungą, aktualijas ir kokių teisinių priemonių gali imtis kiekviena šalis bei kokius bendrus veiksmus visos šalys galėtų taikyti bendrai. Taip pat EPCC metu Lietuvos policijos delegacijos nariai dvišaliu pagrindu susitiko su JAV ir Europolo atstovais.