Laisvės gynėjų dienos 30-mečio išvakarėse - atminimo lentos, skirtos pagerbti tarnyboje žuvusius pareigūnus

Data

2021 01 12

Įvertinimas
9
Atminimo lentos_KLP POLICIJA.jpg

Įamžinant žuvusių vykdant tarnybines pareigas pareigūnų atminimą, Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos užsakymu buvo pagaminta 17 vienodų atminimo lentų, skirtų pritvirtinti prie policijos komisariato, kuriame tarnavo žuvę pareigūnai, pastato sienos.

Atminimo lentose įamžinti 25 pareigūnų, kritusių nuo nusikaltėlių rankos ginant žmones ne tik po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo, bet ir XX a. aštuntajame bei devintajame dešimtmetyje, vardai ir pavardės. Nežiūrint į laikmečių peripetijas, žuvusieji, savos gyvybės kaina gelbėjo Lietuvos žmonių gyvybes, sveikatą ir turtą.

Pareigūnų atminimas įamžintas bendradarbiaujant su socialiniais partneriais - Lietuvos policijos veteranų ir Lietuvos kriminalinės policijos veteranų asociacijomis.

Bendradarbiaujant su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centru, renkama informacija apie tarpukario policijos pareigūnus – Lietuvos savanorius, Lietuvos partizanus ir visus nukentėjusius nuo sovietinių represijų. Jų atminimą numatoma pagerbti įrengiant atminimo stelą Policijos muziejuje. Taip pat, atminimo steloje numatoma įamžinti ir visus tarnyboje dėl nelaimingų atsitikimų žuvusiuosius policijos pareigūnus.