>
2024-01-15

Kruopščiai suplanuotos operacijos metu sulaikytas narkotinių medžiagų prekeivis

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato pareigūnai atliko operaciją, per kurią sulaikė narkotinių medžiagų prekeivį.

2023 m. lapkričio mėn. sostinės pareigūnams tapo žinoma, jog pačioje Vilniaus širdyje – Senamiestyje, asmuo aktyviai platina narkotinę medžiagą – karfentanilį (sintetinė narkotinė medžiaga, itin stiprus opioidinis analgetikas, kuris pakeitė anksčiau dažnai sutinkamą heroiną).

Gavę tokią informaciją, Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato pareigūnai nedelsdami ėmėsi visų būtinų veiksmų, kad tokią didelę socialinę žalą daranti nusikalstama veika būtų užkardyta.

Tyrimo metu nustatyta, kad asmuo (gimęs 1985 m.), laikydamasis atsargumo ir konspiracijos, nuolatos keičia savo buvimo bei gyvenamąsias ir susitikimo su pirkėjais vietas, mobiliojo ryšio telefonus. Pareigūnų sumanumo dėka – puikiai pasirinkto tyrimo plano ir strategijos – nusikalstamą veiką vykdęs asmuo buvo sulaikytas. Nustatyta, kad jis yra jau ne kartą teistas už tokio pobūdžio nusikalstamas veikas.

Taip pat buvo nustatyta ir jo laikino apsistojimo vieta – svečių namai, kuriuose atliktos kratos metu buvo surastos ir paimtos įvairios priemonės, skirtos narkotinių medžiagų fasavimui, elektroninės mažų svorių svarstyklės, pinigai, galimai įgyti vykdant nusikalstamą veiką bei paruoštos prekybai narkotinės medžiagos – 76 jau paruošti folijos lankstinukai su narkotine medžiaga.