Klaipėdos policijos pareigūnai eismo saugumą kontroliuoja ir vandenyje

Data

2021 06 17

Įvertinimas
1

Prasidėjus šiltajam sezonui Klaipėdos m. PK Jūrų uosto policijos grupės pareigūnai intensyvina saugaus elgesio vandenyje ir laivybos taisyklių laikymosi uosto akvatorijoje kontrolę. Per vakar, birželio 16 d., vykdytą priemonę pažeidimų nebuvo nustatyta, žodžiu įspėti 3 laivavedžiai, tikrinant blaivumą nustatytas vienas laivavedys, kuris buvo vartojęs alkoholio, tačiau leistinos ribos neviršijo.
Viešąją tvarką ir saugumą vandenyje prižiūrintys policijos pareigūnai primena, kad laivuose privaloma turėti gelbėjimosi priemonių – liemenių, gelbėjimosi ratų –visiems laivu plaukiantiems žmonėms. Laivuose plaukiantys nepilnamečiai gelbėjimosi liemenes dėvėti privalo – net ir plaukiant vandens dviračiu. Už tokį pažeidimą gresia bauda nuo 16 iki 60 eurų, prasižengus pakartotinai – bauda gali siekti nuo 60 iki 140 eurų. Pareigūnai taip pat primena, kad inkaruoti laivus uosto akvatorijos farvateryje – draudžiama, o laivavedžiai, vairuojantys 25 AG ir didesnio galingumo pramoginius laivus, privalo turėti laivavedžio pažymėjimą.
Pareigūnai pastebi, kad pažeidimų pastaraisiais metais mažėja – žmonės vis labiau rūpinasi savo ir kartu laivuose pramogaujančių keleivių saugumu.