Klaipėdos kriminalistai išaiškino galimai neteisėtai laikytų akcizais apmokestinamų prekių sandėlį (video)

Data

2021 05 19

Įvertinimas
0

Gegužės 7-ąją Klaipėdos apskr. VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, tikrindami gautą informaciją, atliko sandėlio patalpų Klaipėdoje, patikrinimą. Patikrinimo metu pareigūnai sandėlyje aptiko įvairių maisto produktų, buitinės chemijos ir higienos prekių, taip pat rasta įvairių alkoholinių gėrimų, kurie nebuvo paženklinti Lietuvos Respublikos akcizų banderolėmis – alkoholinių gėrimų buteliai buvo paženklinti kitų šalių banderolėmis. Patalpose aptiktos ir dvi talpos su raudonos spalvos skysčiu, įtariama, dyzeliniu kuru, prie jų buvo sumontuotas siurblys ir žarna. Patalpose dirbęs 1980 m. gimęs vyras pareigūnams nepateikė nei rašytinės patalpų nuomos sutarties, nei alkoholio ir galimai dyzelinio kuro įsigijimą ir laikymą patvirtinančių dokumentų. Pareigūnai nustatė, kad jis neturėjo ir licencijos verstis alkoholinių gėrimų sandėliavimu ir prekyba.
Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis (pagal LR BK 199-2 str.). Teisėsaugai žinomam 1980 m. gimusiam įtariamajam skirta kardomoji priemonė – pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.