Klaipėdos apskrities VPK surengta konferencija „Šeimos, mokyklos ir visuomenės bendradarbiavimas sprendžiant nepilnamečių nusikalstamumo problemas“

Data

2022 06 09

Įvertinimas
0

2022-06-09 Klaipėdos apskrities VPK vyko konferencija „Šeimos, mokyklos ir visuomenės bendradarbiavimas sprendžiant nepilnamečių nusikalstamumo problemas“, skirta socialiniams darbuotojams, mokyklų vaiko gerovės komisijų nariams, atvejo vadybininkams, policijos pareigūnams, kitų institucijų ir organizacijų, dirbančių su nepilnamečiais atstovams.

Sveikindamas konferencijos dalyvius Klaipėdos apskr. VPK viršininkas Alfonsas Motuzas akcentavo, kad šiuolaikinė karta, išsiskiria aktyvių, inovatyvių, kryptingai tikslo siekiančių jaunuolių gausa, tačiau gyvenimo tempas,  technologijų suteikiamos galimybės, sukelia ir nemažai pagundų nusižengti ar net nusikalsti. Nukreipti jaunimą teisinga linkme gali sutelktos ir gerai koordinuotos įvairių institucijų pastangos, todėl tokie renginiai, pasak viršininko, yra itin prasmingi – „ne laikas spręsti, kas ir ką turi daryti, kai jau reikia spręsti pačią iškilusią problemą.“ – konferencijos dalyviams sakė A. Motuzas.   

Uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas taip pat linkėjo susitelkimo, glaudžiai bendrauti ir bendradarbiauti padedant jaunimui nepaklysti bei nepaslysti gyvenimo pagundų gausoje.

Nepilnamečių nusikalstamumo situaciją Klaipėdos mieste apžvelgusios Klaipėdos miesto PK viršininkės Rasos Bekėžienės teigimu, registruotas nepilnamečių nusikalstamumas uostamiestyje nuosekliai mažėja – pernai uostamiestyje buvo užregistruotos 39 nepilnamečių įvykdytos nusikalstamos veikos, 2020 m. tokių buvo  90, o palyginti 2015 m. – net 184. Pasak Rasos Bekėžienės, tikimybė, kad nusikalsti linkę nepilnamečiai taip elgsis ir suaugę yra, tačiau tinkamos auklėjimo priemonės, kompetentingi, su jaunimo dirbti gebantys specialistai gali padėti jaunam žmogui įveikti problemas ir atsisakyti ydingo elgesio.

Per konferenciją kalbėta apie nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės ir konstruktyvaus dialogo su paaugliais ypatumus,  policijos, probacijos tarnybos, atviro jaunimo centro specialistai dalijosi darbo su jaunimu patirtimi, prevencijos ir bendruomenės pareigūnai pristatė policijos veiklą, skirtą vaikų ugdymui taikant netradicinius metodus ir priemone.

Konferenciją rengė Klaipėdos apskrities VPK Viešosios tvarkos tarnybos Prevencijos skyriaus pareigūnai ir Klaipėdos m. savivaldybės vaiko gerovės komisijos specialistai.