Klaipėdoje baigti 2 ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu, šaudmenimis bei narkotinėmis medžiagomis

Data

2022 11 10

Įvertinimas
0

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė 2 ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu ir šaudmenimis bei dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis.
    Abu tyrimai atskirti iš Klaipėdos apskrities VPK KPONTV atliekamo tyrimo dėl dviejų prabangių automobilių sugadinimo visuotinai pavojingu būdu (apie tai buvo skelbta 2022 m. kovo mėn.).
    Atlikus didelės apimties kompleksinius tyrimo veiksmus, 2022 m. kovo mėn. uostamiesčio pareigūnai, bendradarbiaudami su Šiaulių apskrities VPK KPONTV, Šiaulių mieste sulaikė minėto turto sugadinimu įtariamus keturis – 32 m., 36 m., 39 m. bei 53 m. vyriškius.
    Atliktos kratos 32 m. vyriškio gyvenamojoje vietoje Kaune metu policijos pareigūnai rado neteisėtai laikytą pistoletą ir 30 šovinių.
    Minėtas 32 m., vienoje iš uždarųjų akcinių bendrovių dirbantis, vyras – anksčiau teistas už pasikėsinimą padaryti vagystę, neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis ar sprogmenimis.
    Įtariamajam pareikštas įtarimas dėl neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu ir šaudmenimis ir buvo paskirta kardomoji priemonė – intensyvi priežiūra.
    Ši baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismo Kauno rūmams.
    Atliktos kratos 53 m. vyriškio gyvenamojoje vietoje Šiauliuose metu rasta apie 22 g narkotinės medžiagos – kanapių.
    Beje, šis niekur nedirbantis asmuo 2021 m. jau buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą dėl transporto priemonės vairavimo, kai vairuoja neblaivus asmuo. Pastarasis tyrimas, dėl laidavimo metu padarytos naujos nusikalstamos veikos, buvo atnaujintas.
    Įtariamajam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
    Pastaroji baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams.
    Už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis numatytas areštas arba laisvės atėmimas iki 5 metų.
    Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 2 metų.
    Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.