Kauno teisėsauga vykdo tyrimą dėl juodosios buhalterijos gėlių pardavimo įmonėse

Data

2022 09 02

Įvertinimas
0

Kauno apygardos prokuratūra organizuoja ir vadovauja ikiteisminiam tyrimui dėl galimos apgaulingos buhalterijos vykdant prekybą gėlėmis. Šią savaitę atliekant kratas dalyvavo daugiau nei 100 Kauno bei Vilniaus apskrities vyriausiųjų policijos komisariato pareigūnų ir Kauno Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistų. Įtarimai dėl nusikalstamų veikų įteikti apie 15-kai įtariamųjų. Šią savaitę buvo atlikta apie pusšimtis kratų, jų metu rasta beveik 180 tūkstančių eurų grynaisiais.
Ikiteisminį tyrimą atlieka Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vienos Kauno įmonės direktorė V. D., veikdama su sau pavaldžiais darbuotojais ir kitų, panašią veiklą vykdančių įmonių savininkais, galimai organizavo apgaulingą buhalterinę apskaitą, taip siekiant nuslėpti mokesčius. Įtariama, kad nuo 2020 metų V. D. organizuotoje grupuotėje veikę jos darbuotojai užsakovams gėles pristatinėjo ir pardavinėjo be apskaitos dokumentų, nefiksuojant jų pardavimo kasos aparatu, o įmonės vairuotojams buvo nurodoma pinigus surinkti grynaisiais ir pristatyti juos minėtai direktorei V. D., kuri vėliau buhalterijai galėjo pateikti realybės neatitinkančius duomenis.
Įtariama, kad pagal tokį nusikalstamą mechanizmą veikė beveik 10 juridinių asmenų. Įtariamiesiems pareikšti įtarimai pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius – BK 222 straipsnio 2 dalį („Apgaulingas finansinės apskaitos tvarkymas ir (arba) organizavimas)“ bei BK 220 straipsnio 2 dalį („Neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimas“). Už šias nusikalstamas veikas griežčiausia numatoma bausmė – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Kauno apygardos prokoratūros informacija