Kauno policija aptiko labai didelį kiekį itin pavojingos narkotinės medžiagos

Data

2023 05 09

Įvertinimas
0

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai balandžio pabaigoje vykusių kratų metu Aleksote aptiko labai didelį kiekį itin pavojingos sintetinės narkotinės medžiagos, kaip įtariama, karfentanilio. 

Atliktų kratų metų išimta apie 607 g minėtos medžiagos kiekis, taip pat grynieji pinigai, galimai gauti už jų pardavimą. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento duomenimis karfentanilis yra tūkstančius kartų pavojingesnis nei morfinas ir fentanilis. Šis naujasis opioidas verčia susirūpinti dėl keliamos didelės perdozavimo rizikos ir dėl perdozavimo sąlygotų mirties atvejų, netgi tarp patyrusių opioidų vartotojų.

Policijos pareigūnai sulaikė dvi romų tautybės moteris (g. 1993 m. ir g. 1967 m.). Įtariamosioms skirtos kardomosios priemonės – suėmimai 2 mėnesių laikotarpiui. Abi moterys jau buvo žinomos policijos pareigūnams. 

Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 260 str. 3 d. Už tai gresia laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius prokurorai.