>
2024-01-04

Dviems policijos komisariatams pradeda vadovauti nauji viršininkai

Sausio 3 d. į Pakruojo Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią rinkosi būrys policijos pareigūnų ir garbingų svečių. Juos visus čia sukvietė neeilinis įvykis – Pakruojo ir Radviliškio rajonų policijos komisariatų vadovų pasikeitimo ceremonija. Buvo aukojamos Šv. Mišios už naujas pareigas užėmusius vadovus, jų pavaldinius ir sėkmingą jų tarpusavio bendrystę.

Lietuvos respublikos policijos įstatyme reglamentuota, kad policijos komisariatų vadovai į pareigas skiriami 5 metų laikotarpiui, o jam pasibaigus taikoma rotacija.

Penkerių metų kadencija baigėsi Pakruojo rajono policijos komisariato viršininkui Mindaugui Beržanskiui ir Radviliškio rajono policijos komisariato viršininkui Linui Valiui. Vadovams pasikeitus, M. Beržanskis sugrįš dirbti į Radviliškį – miestą, kuriame anksčiau jau kūrė savo profesinį kelią.

49-erių metų Mindaugas Beržanskis karjerą policijoje pradėjo 1996 metų liepos 1 d., baigęs Vilniaus aukštesniąją policijos mokyklą. Dirbdamas studijavo Mykolo Romerio universitete, kurį 2009 metais baigė ir įgijo Teisės ir valdymo studijų programos magistro laipsnį. Nuo 2013 iki 2015 metų jis vadovavo Radviliškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriui, po to laimėjo konkursą ir tapo Pakruojo rajono policijos komisariato viršininku.

50-ies metų Linas Valius karjerą policijoje pradėjo 1994 metų liepos 1-ąją. Pirmosios jo pareigos – Šiaulių miesto 2-ojo policijos komisariato Savivaldybių policijos Dainų policijos nuovados apylinkės inspektorius. 2005 metais jis buvo paskirtas Šiaulių miesto vyriausiojo policijos komisariato vidaus tyrimų grupės vyresniuoju tyrėju. Po trejų metų jis tapo šios tarnybos vadovu ir jai vadovavo iki 2017 metų. Tuomet, laimėjęs konkursą, tapo Radviliškio rajono policijos komisariato viršininku. Už nepriekaištingą tarnybą ir nuopelnus pareigūnas buvo daug kartų skatintas.

Dirbdamas policijoje, Linas Valius intensyviai neakivaizdžiai studijavo. 2003 metais jis baigė Lietuvos teisės universitetą ir įgijo teisės studijų bakalauro diplomą, o 2007-siais baigė Mykolo Romerio universiteto Teisės ir policijos veiklos magistro studijas.