Baltijos šalių policijos ir pasienio vadovų pasitarime aptartos aktualijos

Data

2021 09 03

Įvertinimas
1
BAltijos saliu vadovai.jpg

2021 m. rugsėjo 2-3 d. Klaipėdoje pirmą kartą istorijoje buvo organizuotas Lietuvos, Latvijos ir Estijos policijos ir sienos apsaugos tarnybų vadovų susitikimas. Susitikime dalyvavo Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadas Rustamas Liubajevas, Latvijos valstybinės policijos vadovas Armands Ruks, Latvijos sienos apsaugos tarnybos vadas Guntis Pujāts ir Estijos policijos ir sienos apsaugos valdybos direktorius Elmar Vaher. 

Vadovai aptarė nūdienos iššūkius, susijusius su nelegalių migrantų atvykimu iš Baltarusijos Respublikos teritorijos, šiems iššūkiams taikomus sprendimus, glaudesnio tarptautinio ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo poreikį ir perspektyvas, pasidalijo gerąja šalių taikoma praktika.

Susitikimo metu vienam mėnesiui pratęsta sutartis dėl Estijos policijos ir sienos apsaugos valdybos ESTPOL5 komandos misijos Lietuvoje, teikiant pagalbą Valstybės sienos apsaugos tarnybai prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, užkardant neteisėtą migraciją iš Baltarusijos Respublikos. 

Taip pat pasirašytas naujas svarbus susitarimas dėl Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Estijos policijos ir sienos apsaugos valdybos bendradarbiavimo per sieną, kuris užtikrins dar greitesnį ir glaudesnį institucijų bendradarbiavimą.