Automobilių turgaus teritorijoje – toli gražu ne tik automobiliai

Data

2021 05 18

Įvertinimas
1

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai praėjusią savaitę pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Kauno automobilių turgaus teritorijoje rastų įvairiausių daiktų – nuo maisto produktų iki alkoholio ir įvairiausių buities daiktų. Savo ruožtu tyrimą dėl radinių atlieka ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamentas.
Gegužės 13 d. apie 09.35 val. Kaune, Taikos pr., Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė vyrą (g. 1949 m.), kuris iš automobilio į kitą krovė dėžes su alkoholiniais gėrimais. Pareigūnams pastebėjus praviras šalia esančio sandėlio duris ir patikrinus vidų, sandėlyje ir dviejuose konteineriuose rasta daugiau dėžių su alkoholiniais gėrimais, įvairių kitų gėrimų, maisto produktų, saldumynų, drabužių, avalynės ir kitų daiktų. Dirbant daugiau nei porai dešimčių pareigūnų atlikus 9 kratas, papildomai rasta ir paimta 2021 vnt. butelių įvairaus stiprumo alkoholio, 18 vnt. 3 litrų kartoninių pakuočių su alkoholiu, 4800 eurų grynųjų pinigų, buhalteriniai apskaitos dokumentai, trylika palečių su automobiliniais tepalais, televizoriais, automobilių padangomis, dviračiais, čiužiniais, šildytuvais, vandens siurbliais, šaldytuvais bei kita buitine technika ir namų apyvokos daiktais.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Kauno departamento inspektoriai, dalyvaudami vykdomame tyrime, rado apie 1 toną 36 skirtingų pavadinimų maisto produktų – nuo konservuotų gaminių iki šaldytų gyvūninės kilmės produktų, taip pat kavos, arbatos, saldainių.
Patikrinus sandėlį, buvo nustatyta, kad apie 300 kg šaldytų negyvūninės kilmės produktų tinkamumo vartoti terminas buvo pasibaigę, produkcija buvo be įsigijimą patvirtinančių dokumentų, o jos savininkas neaiškus. Rasti produktai nebuvo paženklinti lietuvių kalba. Produkcija sandėliuota antisanitarinėmis sąlygomis, patalpos buvo nešvarios, kartu su maisto produktais laikytos ir buitinės technikos prekės, alkoholiniai gėrimai nepažymėti Lietuvos Respublikos banderolėmis. Toliau aiškinamasi, kaip visa ši produkcija pateko į sandėlį ir kas jos savininkas.
Dėl šio įvykio Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 199-2 str. 1 d. (Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis), 201 str. 3 d. (Neteisėta juridinio asmens veikla). Vyrui (gim. 1949 m.) pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, kitam vyrui (gim. 1961 m.) pareikšti įtarimai dėl neteisėtos juridinio asmens veiklos.
Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.
VMVT primena vartotojams, kad maisto produktus reikėtų pirkti tik iš legaliai vykdančių veiklą prekybininkų, nepirkti maisto produktų be nurodyto galiojimo termino ar tų, kurių galiojimas pasibaigęs. Pareigūnai primena, kad apie nelegalią, akcizais apmokestinamų prekių, prekybą nedelsiant galima informuoti skubios pagalbos telefonu 112 arba www.epolicija.lt.