Aukštas Vatikano pareigūnas lankosi Lietuvoje

Data

2022 05 13

Įvertinimas
2
Vatiokanas 2.jpeg

Vatikano miesto Valstybės žandarmerijos vadas, ENI fondo ir Nacionalinės Misericordie konfederacijos prezidentas generolas Domenico Giani Policijos departamente susitiko pareigūnais ir darbuotojais, vėliau turėjo susitikimą su policijos kapelionais ir bažnyčios vadovais.

Domenico Giani, turintis keturiasdešimties metų darbo patirtį teisėsaugos institucijose (Italijos finansų gvardijoje ir žvalgybos tarnybose, vėliau Vatikano žandarmerijoje, iš pradžių ėjęs vado pavaduotojo, vėliau vado pareigas, tarnavęs popiežiams Jonui Pauliui II, Benediktui XVI ir Pranciškui), dalijose savo žiniomis su Lietuvos policijos darbuotojais, gerai pažįstančiais šią šalį, nes joje ne kartą lankėsi ir 2018 m. lydėjo popiežių Pranciškų.

Domenico Giani teigė, kad jam buvo didelė garbė sulaukti policijos vadovo Renato Poželos kvietimo: "Tai buvo įdomi galimybė diskutuoti, - aiškino Giani, - prisiminti, kaip dialogas, tikėjimas, pagarba ir atvirumas vieni kitų kultūroms gali turėti teigiamą poveikį. Dalintis įgūdžiais, kokius įgijau dalyvaudamas daugiau kaip 80 tarptautinių popiežiaus kelionių ir vadovaudamas Vatikano policijos ir saugumo tarnyboms yra garbė ir pareiga". 

"Eni" fondas, ir seniausia savanoriška organizacija Misericordie d'Italia kuriems dabar vadovauja Giani, siekia suderinti artumą žmogui ir žmogaus orumo skatinimą, įgyvendindamas tikslinius projektus, kurie gali pagerinti žmogaus ir socialines sąlygas, remti solidarumą ir dalyvavimą. Šiuo metu aktyviai dalyvauja padedant pabėgeliams iš Ukrainos.  

Toliau tęsiasi generolo Giani vizitas, kurio metu rengiami susitikimai su pareigūnais ir visuomene.