Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl klastotų įrašų apie skiepijimą

Data

2022 01 14

Įvertinimas
0

Atlikus kratas ir kitus būtinus procesinius veiksmus įtarimai dėl dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo vykdant skiepijimą nuo koronavirusinės infekcijos pareikšti penkiems asmenims. Du iš jų – vienos Vilkaviškio sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojos. Asmenys įtariami veikę bendrininkų grupėje bei siekdami pasipelnyti.

Šį ikiteisminį tyrimą pradėjo ir jį atlieka Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus tyrėjai, tyrimui vadovauja ir jį organizuoja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Šiuo metu turimais duomenims, trys moterys iš žmonių, kurie nenorėjo būti paskiepyti, tačiau siekė gauti fiktyvius įrašus e.sveikatos sistemoje bei „Galimybių pasus“, galimai surinkdavo būtinus asmens duomenis bei pinigus – po 300 eurų nuo asmens. Vėliau šiuos duomenis bei dalį kaip kyšį gautos sumos šios tarpininkės, kaip įtariama, perduodavo vienai sveikatos priežiūros įstaigos gydytojai, kuri užtikrindavo, kad kita šios įstaigos darbuotoja duomenis neteisėtai suvestų į e.sveikatos duomenų bazę. Iš pirminių ikiteisminio tyrimo duomenų matyti, kad tokiais atvejais buvo nurodomas tariamas skiepijimas vienkartine „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcina. Iki dabar yra nustatyta, kad tokiu būdu fiktyvius „Galimybių pasus“ galimai yra gavę ne mažiau kaip 40 ikiteisminiame tyrime identifikuotų asmenų.

Tęsiant ikiteisminį tyrimą vakar įvairiose vietose buvo atliktos 8 kratos. Jų metu rasta „juodoji“ buhalterija, lapeliai su juose užrašytais asmenų anketiniais duomenimis bei apie 15 000 eurų. Tolesnio ikiteisminio tyrimo metu bus nustatinėjama šių piniginių lėšų kilmė. 

Įtariamosioms paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Lietuvos Respublikos prokuratūros informacija