Aptarta saugumo situacija kurortiniuose miestuose

Data

2023 05 25

Įvertinimas
0
230526-2.jpg

Kurortiniai Lietuvos miestai – Birštonas, Druskininkai, Neringa, Palanga ir kurortinės Anykščių, Ignalinos, Trakų, Zarasų rajonų teritorijos savo grožiu ir išskirtinumu vasarą sutraukia poilsiautojus iš visų Lietuvos kampelių. Tačiau masinių susibūrimų, renginių vietose neišvengiama nelaimių ir eismo įvykių, o į gražiausias Lietuvos vietas suplūdę poilsiautojai kartais skaudžiai nukenčia.

Lietuvos policija kasmet rengia susitikimus su kurortinių miestų ir teritorijų merais ar savivaldybių atstovais. Penktadienį vykusiame susitikime pristatyta kriminogeninė situacija kurortuose, viešosios tvarkos užtikrinimo klausimai, eismo saugumo situacijacbei siūlomos rekomendacijos.

Susitikime daugiausiai dėmesio skirta triukšmo prevencijai, paspirtukų ir kemperių dalyvavimui eisme, draudžiamų ženklų nepaisymo problematikai ir narkotinių bei psichotropinių medžiagų vartojimo prevencijai.

Sutarta savivaldybių sudarytose Saugaus eismo komisijose ne tik išklausyti policijos matomas problemas keliuose, bet ir aktyviai reaguoti į jų nuolat teikiamus pasiūlymus, rekomendacijas ir sprendimus.

Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymu vasarą šalies kurortuose ir kurortinėse teritorijose viešoji tvarka kontroliuojama sustiprintai, tvarką užtikrinti padeda pareigūnai iš kitų šalies apskričių, kitos institucijos, policijos rėmėjai ir šauliai.