Policijos generalinis komisaras A. Paulauskas: „Policijos pareigūnas privalo apsaugoti save, kolegas ir ginti visuomenę"
Birželio 21 d. apie 18 val. 24 min. Anykščių r., Sviesteliškio k., vyras (gim. 1950 m.) neteisėtai laikomu ginklu, grasino kieme esantiems giminaičiams, kurie iškvietė pareigūnus. Į įvykio vietą atvykus Anykščių r. PK pareigūnams, vyras nevykdė teisėtų reikalavimų padėti ginklą, todėl buvo pasitelkti Policijos departamento Antiteroristinių operacijų rinktinės „ARAS“ pareigūnai. Į įvykio vietą atvykus ARAS pareigūnams, vyriškis nukreipė į pareigūnus ginklą ir iššovė (pareigūnai nenukentėjo). Atsakomąja ugnimi „ARO“ pareigūnai minėtą asmenį nukovė. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 253 str. 1 d. ir LR BK 286 str.
Policijos generalinis komisaras Arūnas Paulauskas:
Dar vienas skaudus įvykis rodo, kokiomis sudėtingomis ir pavojingomis aplinkybėmis tenka dirbti policijos pareigūnams. Agresyviai besielgiantis, ginkluotas asmuo nevykdė teisėtų pareigūnų reikalavimų, o vėliau šovė į pareigūnus. Pirminiais duomenimis, ARO pareigūnams neliko kitos išeities kaip panaudoti šaunamąjį ginklą, kas pasibaigė asmens mirtimi. Visos įvykio aplinkybės ir detalės bus išsamiai ištirtos pradėto ikiteisminio tyrimo metu.
Policijos bendruomenės vardu reiškiu nuoširdžią užuojautą žuvusiojo artimiesiems. Puikiai suprantu, kad kiekviena prarasta gyvybė yra skaudi netektis, tačiau kartu noriu aiškiai pasakyti ir tai, kad situacijoje, kai į pareigūnus buvo paleisti šūviai ir kilo tiesioginė grėsmė jų bei aplinkinių gyvybei, pareigūnai privalėjo veikti ryžtingai. Jų pareiga – apsaugoti žmones, savo kolegas ir save pačius.
Matome, kokia pavojinga ir atsakinga yra policijos pareigūno tarnyba. Pasipriešinimas pareigūnams, teisėtų reikalavimų nevykdymas ir smurtas prieš pareigūnus kelia vis didesnę grėsmę tiek mūsų pareigūnų bendruomenei, tiek visuomenės saugumui.
Todėl mano žinutė pareigūnams yra aiški: susidūrę su realia grėsme savo ar kitų žmonių gyvybei, nedvejokite priimti būtiną sprendimą. Jūsų pareiga yra apsaugoti save, savo kolegas ir ginti visuomenę. Valstybė suteikė mums įgaliojimus ir atsakomybę užtikrinti saugumą, todėl pagrįstas ir teisėtas veikimas kritinėse situacijose yra ne pasirinkimas, o pareiga.
