Alytaus miesto savivaldybė policijai perdavė droną

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Alytaus apskr. VPK) salėje lapkričio 8 d. susirinkę policijos vadovai, spaudos atstovai dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės mero ir kitų atstovų susitikime su pareigūnais, kurio metu Alytaus apskrities policijos viršininkas A. Jurgelevičius priėmė dovanojamą droną.

Šio įrenginio su išskirtinėmis savybėmis, tokiomis kaip radiometrinė terminė kamera, priartinimas neprarandant vaizdo detalumo ir ryškumo kokybės ir apšvietimas panaudojimo galimybės labai pravers pareigūnų tarnyboje ne tik tiriant ar užkardant nusikalstamas veikas, bet ir vykdant prevencinį darbą. Jis taip pat bus naudojamas asmenų paieškos operacijose, nes šio drono termovizorius ir tamsiuoju paros metu gali padėti pastebėti dingusį žmogų, net ir miškingose vietovėse.

Šiuo metu Alytaus policijos pareigūnai savo veikloje naudoja du turimus dronus, specialiai šiam darbui licencijas turi septyni Alytaus apskr. VPK Kriminalistinių tyrimų skyriaus pareigūnai. Esant poreikiui ir daugiau pareigūnų bus apmokyti naudotis naujausia technika.

A. Jurgelevičius dėkojo miesto savivaldybės tarybai, merui ir jo komandai už glaudų bendradarbiavimą, norą prisidėti prie Alytaus miesto gyventojų ir svečių saugumo. Jis akcentavo šių technologijų svarbą tiriant eismo įvykius, nusikalstamas veikas, ieškant dingusių ar pasiklydusių asmenų ir sekant karštais pėdsakais, įvykus išskirtinės svarbos įvykiams. Drono panaudojimo galimybės labai plačios, nes vaizdus įmanoma fiksuoti pakankamai tolimu atstumu ir kokybiškai priartinti.

Panašios charakteristikos, kaip ir dovanojamas Alytaus policijos pareigūnams dronas, naudojamas tik didžiuosiuose miestuose bei Lietuvos kriminalistinių tyrimų centre. O turimos ir papildomos baterijos leis droną naudoti nepertraukiamai kelias valandas.

Kitas Alytaus miesto ir policijos vadovų susitikimas planuojamas vykdant drono bandomąjį skrydį.