Alkoholis ir maudynės – mirčiai pasmerktas derinys

Data

2023 07 18

Įvertinimas
0

Liepos 15-osios rytą Šiauliuose prie Talkšos ežero skubėjo medikai, ugniagesiai gelbėtojai ir policijos pareigūnai. Buvo gauta informacija, kad nuo tiltuko į ežerą įšokęs vyrukas panėrė į vandenį ir nebeiškilo. Ugniagesiai gelbėtojai po paieškų ant kranto ištraukė nuskendusio 41-erių metų Ukrainos piliečio kūną.

Nelaimė įvyko kartu su šiuo vyru buvusios kompanijos akivaizdoje, tačiau pagelbėti jam kartu buvę asmenys nesugebėjo. Galbūt todėl, kad kompanija, kaip ir pats nuskendusysis, buvo gerokai įkaušę. Įvykio liudytojai lietuviai pasakojo, kad jie su Lietuvoje dirbusiu ukrainiečiu susipažino „Pegaso“ naktiniame klube ir po jo užsidarymo pasilinksminimą nutarė pratęsti prie ežero. Čia taksi atvažiavusi kompanija alkoholiu mėgavosi toliau. Apie 8 valandą ukrainietis sumanė atsigaivinti ežero vandenyje. Nors lietuviai įkalbinėjo jį to nedaryti, tačiau vyras buvo atkaklus ir, pasigyręs, kad gali nerti toli, iš vandens taip ir neiškilo.

Alkoholis ir maudynės - mirčiai pamerktas derinys. Kai apsvaigę asmenys, kurių kraujagyslės nuo alkoholio būna išsiplėtusios, skuba atsivėsinti, šokdami į vandenį, kūnui sukeliamas didelis šokas, dėl to raumenis dažnai sutraukia mėšlungis. Be to, alkoholio išgėrę žmonės pervertina savo jėgas ir tai paskatina neadekvatiems veiksmams - perplaukti vandens telkinį, nerti gilyn arba šokti iš aukštai.

Reikėtų žinoti, kad vartoti alkoholį paplūdimiuose Lietuvoje draudžia įstatymai. Maudynės apsvaigus nuo alkoholio užtraukia administracinę atsakomybę ir baudą nuo 100 iki 300 eurų. Už pakartotinį nusižengimą jau skiriama bauda nuo 300 iki 900 eurų.