Policijos pasižymėjimo ženklas "Už atliktą pareigą 1991 metais"

Policijos pasižymėjimo ženklu „Už atliktą pareigą 1991 metais“ apdovanojami policijos pareigūnai, dalyvavę reikšminguose

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo įvykiuose 1991 m. sausio-rugsėjo mėn. ir sąžiningai atlikę savo tarnybines pareigas.

Ženklu gali būti apdovanoti ir kiti asmenys, šių įvykių metu tarnavę policijoje (reorganizuojamoje milicijoje), pasižymėję

ginant Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.

Ženklas policijos žinybinių ženklų hierarchijoje eina po ženklo „Angelas Sargas“.

Ženklo pagrindas yra 30 X 32 mm (be muaro ir skersės), dviejų aukštų, dviejų dalių.

Pirmas ženklo aukštas pagamintas iš metalo (90 proc. vario ir 10 proc. cinko, lydinys 90Cu10Zn), pasidabruotas, keturkampio herbo formos. Į skydą įkomponuota iškili aštuonkampė žvaigždė. Viršutinėje skydo dalyje iš abiejų žvaigždės pusių iškilūs ažuolo lapus primenantys stilizuoti rombai.

Antras ženklo aukštas - emaliuotas, herbo formos su aukso (24 karatų) apvadu. Pagrindas padengtas žaliai juoda emale. Herbo viduje įkomponuota saulės formos auksinė (24 karatų) dalis, kurios viduryje matosi žaliai juoda emale padengti skaičiai 1991. Iš saulės vidurio į spindulių pusę įkompuonuoti raudona ir žalia emale padengti spindulio formą atkartojantys trikampiai.

Reverse įspaustas užrašas „Laisvės gynėjui“.

Kaspinas muarinis, 32 mm pločio ir 40 mm ilgio, šaltai pilkos spalvos su dviem baltos 2 mm pločio per 3 mm nuo kraštų juostomis ir dviem 2 mm pločio žalios spalvos juostomis, 1 mm atstumu į vidaus pusę nuo baltos juostos. Kaspinas viršuje ir apačioje pervertas per skersę ir pritvirtintas reverse.

Ženklas prie uniformos ar drabužių tvirtinamas specialia priesaga (veržlele). Taip pat tvirtinamas ir ženklo pakaitas - 32 mm ilgio ir 10 mm pločio juostelė. Pakaito (juostelės) muaro spalva analogiška ženklo kaspino spalvai.

Ženklu apdovanoja policijos generalinis komisaras.

Atnaujinimo data: 2023-12-04