Policijos pasižymėjimo ženklas "Angelo sargo žvaigždė"

Policijos pasižymėjimo ženklas „Angelo Sargo žvaigždė“ policijos žinybinių ženklų hierarchijoje yra po policijos pasižymėjimo ženklo - garbės ženklo „Kryžius už nuopelnus Lietuvos policijai.

Policijos pasižymėjimo ženklas Angelo Sargo žvaigždė yra trijų aukštų. Pirmas aukštas - sidabrinė aštuonių kampų žvaigždė, kurios skersmuo 70 mm. Žvaigždės aversas išgaubtas, o centras įgaubtas ir nupoliruotas. Spinduliai - iškilūs, išeina iš centro į kraštus. Antrąjį aukštą sudaro 30 mm skersmens auksu padengti stilizuoti ir graviruoti angelo sparnai. Trečias aukštas - auksu padengtas Jogailos kryžius. Ženklo reversas įgaubtas, priesagas (veržlelė) centre.

Policijos pasižymėjimo ženklu Angelo Sargo žvaigžde gali būti apdovanojami policijos sistemos statutiniai pareigūnai už ypatingus nuopelnus stiprinant teisėtumą ir teisėtvarką, auklėjant jaunąją policijos pareigūnų kartą ir (arba) pavyzdingai ištarnavę policijos sistemoje ar kitose Vidaus reikalų ministerijos statutinėse organizacijose (įstaigose) dvidešimt ir daugiau metų.

Policijos pasižymėjimo ženklu Angelo Sargo žvaigžde už nuopelnus ir pagalbą Lietuvos policijai, ryšių su Lietuvos policija plėtojimą gali būti apdovanojami Lietuvos Respublikos bei užsienio valstybių piliečiai.

Apdovanotiems policijos pasižymėjimo ženklu Angelo Sargo žvaigžde pareigūnams įteikiamas šio ženklo liudijimas.

Policijos pasižymėjimo ženklas Angelo Sargo žvaigždė nešiojamas prie uniformos kairėje krūtinės pusėje, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Ordinų, medalių ir kitų pasižymėjimo ženklų įstatymo (Žin., 1991, Nr. 29-787) nustatyta ordinų, medalių ir kitų pasižymėjimo ženklų vyresniškumo eile.

Atnaujinimo data: 2023-12-04